Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Wzrost 187cm, długość nogi od wewnątrz 86cm - który rozmiar powinienem wziąć dla tej ramy? Wiadomo, że 480 albo 530, przy czym raczej ten pierwszy. Może wiecie jaki rower będzie miał podobną geometrię, przymierzyłbym się wtedy gdzieś w Warszawie. http://muesing-bikes.com/fahrrad/bike/offroad-comp-29.html?no_cache=1&cHash=99909f7570d3268166c58f4fc0a25253

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmietnik robisz  :whistling:. gdybym nie widział tej geometrii to skąd bym wiedział, że Trek jest odpowiednikiem (wyłączając długość podsiodłówki, ale to mało istotne) 

 

 

  :excl: Panie modzie, usuń pan najlepiej posty od 2158 do tego włącznie , i będzie zrozumiale .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem się przed chwilą do http://www.bikesalon.pl/rower-ktm-ultra-flite-29-2014-kola-29?gclid=COv82Kiys70CFcuWtAod_moAcA i rozmiar 19 był idealny. Geometria co prawda trochę inna - bardziej turystyczna - ale  w sumie jakieś odniesienie jest. Swoją drogą, rower na żywo wygląda o niebo lepiej niż na tym zdjęciu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower idealny ? a co ty crossa potrzebujesz ?  :yucky: , to jest zupełnie inny rower , 19" bardzo krótki jak na wzrost 187 cm, dużo mniejszy rozstaw kół, bardzo słabe odniesienie ponieważ zupełnie inaczej się na nim jeździ.   :whistling:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem że to "idealny rower"? Nie - pisałem, że rozmiar 19 taki będzie - długość rury podsiodłowej - 480mm, dokładnie jak w rowerze, o który pytałem. W Muesingu będę dużo bardziej wyciągnięty niż na tym KTM'ie, co mi odpowiada, a teraz mam pewność że nie będzie "za niski". Spróbuję jeszcze poszukać w Wawie Speca, o którym pisałeś i Krossa B9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rama Specialized S-Works Stumpjumper 17,5"  (pod kółka 26")(46 podsiodłówka , 57 cm górna rura), nie będzie za mały dla mnie ? mam 176cm wzrostu. Jak myślicie ? Najlepiej było by  przymierzyć rower na takiej ramie gdzieś w Krakowie tylko nie wiem gdzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sobie kupić moją pierwszą szosówkę, lecz tutaj raczej będę celować w zakup używki z allegro i obawiam się złego doboru ramy.. jakiej wielkości powinna być przy 184cm wzrostu? Raczej nie będę miał możliwości testowania przed zakupem więc.. sami wiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wcześniej o ramę do crossa Unibike Zethos przy swoich 184cm wzrostu.

Wybrałem 19" i nie żałuję, jeździ się super.

Bo o ile w trasie 21" by była też ok, to jednak w zatłoczonym mieście czy lesie brakowałoby zwrotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi :D

http://rowertour.com/accent-mitori-2013-damska-rama-rowerowa-26-mtb-zielono-czarna.html

taka ramka dla małżowiny wzrost 164cm długość nogi wewnątrz 74 cm jaki jej wziąć rozmiar 16 czy 17,5 cala ??

AA edit tutaj są dwa rozmiary 17 oraz 19 cali ale są  też rozmiary jak pisałem wcześniej.

edit 2 z kalkulatora wychodzi mi 16,7 to chyba 17 bedzię ok co ??

 

Edytowane przez Pinio46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten, tylko nie wiem czemu podają w tabelce podsiodłówke 445mm , jak mierzyłem od centrum suportu do szczytu podsiodłówki to mi wyszło 457mm.

Nie będzie za mały dla mnie ? Dodam ze długość nogi mam 83 a ręka 63 cm. 

Nie będzie za mały, 590 mm horyzontalnie to wystarczająca długość dla 176 cm wzrostu.

Drodzy moi :D

http://rowertour.com/accent-mitori-2013-damska-rama-rowerowa-26-mtb-zielono-czarna.html

taka ramka dla małżowiny wzrost 164cm długość nogi wewnątrz 74 cm jaki jej wziąć rozmiar 16 czy 17,5 cala ??

AA edit tutaj są dwa rozmiary 17 oraz 19 cali ale są  też rozmiary jak pisałem wcześniej.

edit 2 z kalkulatora wychodzi mi 16,7 to chyba 17 bedzię ok co ??

zdecydowanie 17,5" , z tym, że to bardzo krótka rama, nawet jak na rower damski  :whistling:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej, to zależy. Generalnie, to wbrew opisowi, nie jest to rama MTB. To bardziej taki mieszczuch/turystyk spowinowacony z MTB. 

Jeżeli ma być wysoki mostek i gięta kierownica, a pozycja na rowerze rekreacyjna, wyprostowana, to lepiej. 

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama którą podałeś (wbrew opisowi) jest crossowa (pod koło 28"), a ty chcesz crossową czy MTB ?

Rama MTB to Parana (niestety w tym linku Velo podało geometrię ramy Mirori :whistling: )  :

http://velo.pl/czesci/ramy/accent/parana

Parana jest dłuższa ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...