Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to MTB to powinieneś mieć ramę 17,5", więc lepiej 17" niż 19". Tak mi się wydaje.

(78 * 0,57) / 2,54 = 17,5

 

 

Czy ktoś zna rozmiary w calach rowerów w Decathlonie? M= ?, L= ?, XL= ?

Mam sprzeczne informacje- chłopek koło rowerów powiedział mi, że L to 19", a XL to 21", jednak jeden kolega tu na forum napisał mi, że L to 18".

Chodzi mi o rower Rockrider 5.1 C1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaki rozmiar ramy będzie dla mnie dobry. Mam 178 cm wzrostu (jeszcze rosnę), odległość od krocza do pięty 86 cm, więc ku jakiemu rozmiarowi ramy się skłaniać 19' czy 21'?

 

Ja przy takim samym wzroście zamówiłem sobie 21 żeby w przyszłości nie trzeba było zmieniać bo też jeszcze rosnę. W przypadku mojego roweru (Kands 1300) różnica pomiędzy 19 a 21 to tylko 4cm wiec będę mieć jeszcze jakieś 5cm luzu od ramy do krocza.

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego roweru (Kands 1300) różnica pomiędzy 19 a 21 to tylko 4cm

 

:blink: yyy nie bardzo rozumiem. Chodzi o wysokość podsiodłówki? Tzn. że cale zmalały, czy ki diabeł? :teehee:

 

mój wzrost to ~173 cm a noga ~81 cm na boso. 17'' wydaje mi się że będzie za mała.

To najprawdopodobniej dobrze Ci się wydaje. Ale nie ma to jak się przymierzyć.

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego "kalkulatora" którym liczy się rozmiar ramy dla danej osoby wychodzi mi ze 19 była by dla mnie idealna ale patrząc przyszłosciowo to 21 będzie lepszym wyborem. Zresztą w razie czego się wymieni ;)

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem Kands 1300 w rozmiarze 21. Mam 176 cm a jeździ mi się na nim bardzo dobrze. Nie patrzcie na jakieś liczniki co do doboru rozmiaru bo to kwestia indywidualna. Najlepiej jedzcie do sklepu i przymierzcie sobie sami ;)

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przesadzajcie, ja przy wzroście 180, do jazdy w terenie używałem starej ramy Univega w rozmiarze 20,5" (one miały nieco obniżoną górną rurkę ramy, no i sztywny wieł) i IMO był to dla mnie odpowiedni rozmiar. Jedni wolą ramy za małe, to czemu inni nie mieliby preferować nieco za dużych...

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to bezsens, jeśli rama jest nieodpowiednia wtedy szuka się innej o właściwych wymiarach w odpowiednim rozmiarze. Post "SquaschPL" może wprowadzać w błąd wątpiących. Ale jako cross ten Kands może być  :teehee:

Rama MTB 21" przy 176 "nieco za duża" ? :sick:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...