Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!

 

Proszę o pomoc w wyborze rozmiaru ramy! Mój wzrost to 184cm długość nogi do krocza 83cm planuję zakupić rower Kands Maestro akurat jestem tak na pograniczu 19" i 21" cali i nie mam pojęcia na co się zdecydować? Zależy mi na wyprostowanej sylwetce w czasie jazdy i wygodzie (planuję pokonywać nim duże dystansy) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a powiedzcie jaki rozmiar ramy byłby dobry przy wyborze roweru CROSS na kołach 28 cali.

 

mam 175 wzrostu, od podłoża do krocza 78cm, mam rower mtb unibike 17 cali, szkoda że nie było tych rowerów w rozmiarze 18 cali bo teraz mam siodełko wysunięte na granicy i przy mojej wadze troche się czasami obawiam zeby tam mi czasem ta rurka pod siodełkiem nie pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 183 cm wzrostu, 100kg żywej wagi (troche dużo ale dzielnie walczę  :icon_confused: ) i 83 cm od podłoża do krocza. Z tabeli wychodzi 18,6". Jak co radzicie 18'' czy 19''? 

 

Wojtek

 

Wszystko zależy od producenta/geometrii danej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 193 cm wzrostu, wysokość od podłogi do krocza 90 cm.

 

Przymierzam się do zakupu pierwszej szosy, zamierzam ją sobie sam złożyć.

 

Nie miałem nigdy do czynienia z rowerem szosowym, jednak z lektury forum rozumiem, że najważniejszym rozmiarem jakim się kierować jest długość rury podsiodłowej od środka wkładu suportu do sztycy tak?

 

Jaki jest minimalny rozmiar przy moim wzroście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy do czynienia z rowerem szosowym, jednak z lektury forum rozumiem, że najważniejszym rozmiarem jakim się kierować jest długość rury podsiodłowej od środka wkładu suportu do sztycy tak?

W wypadku szosy, ważniejsza jest długość górnej rury ramy. (czyli odległość od środka podsiodłówki, do środka rury sterowej mierzone ponad górną rurą, równolegle do podłoża) I żeby się jeździło dobrze, niestety trzeba dobrać tę wartość dosyć precyzyjnie, co nie jest takie łatwe.

Przy różnych rodzajach ram (czy to klasycznych, czy to z opadającą górną rurką ramy) będzie to odpowiadało zupełnie innemu rozmiarowi.

Najlepiej się przymierzyć do kilku rowerów w sklepie, przejechać się, potem zmierzyć i na tej podstawie określić mniej więcej jaka długość nam pasuje. 

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna roweru Rockrider 5.1 z Decathlonu, jednak mam problem z doborem rozmiaru ramy. Główny problem jest w tym, że Decathlon podaje rozmiary jako S, M, L, XL, ja natomiast nie wiem jakie mają odpowiedniki w calach- pytałem jedynie kolesia obok rowerów i twierdził, że L to 19" a XL to 21", jednak nie wiem czy "mogę mu zaufać" :D.

 

Mam 186 cm wzrostu, do krocza 88 cm. Po obliczeniach wychodzi, że powinienem mieć ramę 19,75" (MTB).

Mam więc dwa pytania- czy ktoś może potwierdzić rozmiary w Decathlonie (L- 19", XL- 21")? I czy mając wybór między 19" a 20" powinienem wybrać 20" ponieważ bliżej mi do tego rozmiaru?

 

Siedziałem na eLce i było mi wygodnie, ale pewnie dopiero po dłuższej trasie mógłbym ocenić.

 

Jeśli chodzi o test z ramą to na tym rowerze nie da się go wykonać, bo wygląda tak:

 

big_800PX_mediacom_499172904.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

słuchajcie, bardzo proszę pomóżcie mi dobrać rozmiar ramy.

Rowery, które chcę kupić są zbyt daleko od mojego miejsca zamieszkania i nie dam rady pojechać i "się przymierzyć".

 

Rozważam zakup roweru Crossowego - Romet'a Orkan'a 2.0 lub Lazaro Integral V3.

mam około 172cm wzrostu, w kroku mam 78cm. Przymierzałem się u mnie w lokalnym sklepie do Kross'a Evado 19" i był sporo za duży dla mnie, a Author Stratos 16" był trochę a mały.

Zarówno Romet jak i Lazaro nie mają ram 18" tylko rozmiary 17"-19"-21". Czy w takim razie powinienem wziąć 17"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś ja powiedziałbym, że taki, jak dla każdego innego człowieka, czyli odpowiedni. To ma być rower XC, Enduro, DH, Street, Dirt? A może cross lub szosa? Wszystko to rządzi się odrobinę innymi regułami.

 

 

to ma być rower MTB prawdopodobnie KROSS Hexagon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Witam. Proszę doświadczonych użytkowników o pomoc. Jestem obecnie zdecydowany kupić rower Unibike viper. Chcę go kupić przez internet, moje wymiary to 175 cm wzrostu i z 78 cm długość nogi (bez butów). Czy wg Was rama 19 będzie ok czy raczej 17. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...