Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam dylemat...

 

Rower: http://allegro.pl/2014-wypasiony-pogromca-szosy-kands-maestro-alivio-i4302310112.html

Wzrost: 171cm

Noga: 76-77cm

 

I teraz nie wiem czy rama 19 nie będzie za duża? :/ 

Lepiej będzie wziąć Lazaro Integrala 17" ?

Edytowane przez xCinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam dylemat...

 

Rower: http://allegro.pl/2014-wypasiony-pogromca-szosy-kands-maestro-alivio-i4302310112.html

Wzrost: 171cm

Noga: 76-77cm

 

I teraz nie wiem czy rama 19 nie będzie za duża? :/

Lepiej będzie wziąć Lazaro Integrala 17" ?

Mam te same wymiary co ty i co ci mogę powiedzieć to ze wczoraj się przejechałem na Lazaro Evolution 3 17" (to samo co Kands) i ja bym go nie kupił na tej ramie. Dla mnie jest jakiś taki mały. Ja bym brał 19. Zresztą mierzyłem ostatnio Krossa A2 i tez wziąłem 19. Ale co kto lubi i do czego potrzebuje. Jak bardziej jazda terenowa i jakieś małe szaleństwo to może warto się nad 17 zastanowić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja siedziałem ostatnio na starym UNIBIKE Crossfire 21" i nie było źle, palcami dotykałem do ziemi bez problemu więc na 19 pewnie byłoby optymalnie, ale z drugiej strony posiadacze KANDSa piszą, że mają po ~180 wzrostu i rama 19 jest na styk stąd moje obawy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Planuje zakupić ramę accent peak 26 problem z tym ze nie wiem jaki rozmiar zamówić M czy L jazda pół na pól szosa teren. Mój wzrost 177 a noga 80.Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 185 cm wzrostu i długość nogi ok 87 cm. Chcę kupic kross level a2 z 2013 roku. Dodam, wolę trochę mniej sportowa, pochylona pozycję pozycję  Zastanawiam się czy 19 czy 21 rozmiar.  być może kilka cm jeszcze urosnę bo mam 17 lat ale nie chcę  ani za dużego ani za małego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz poważniej rozważam zakup roweru Author Instinct 29". Z racji tego, że na miejscu trzeba i tak zamawiać (nie ma jak przymierzyć bo nie ma na stanie) to pewnie zamówię w internecie bo taniej. Pozostaje kwestia wyboru ramy.

 

Moje dane:

- wzrost: 187cm

- w kroku (od jajek do ziemi z poziomicą między nogami): 85-86cm

- aktualny (a raczej były już rower): giant atlanta team '97, rama 21,5 cala

- odległość między górną rurą a kroczem przy starym rowerze ok.6cm, przednie koło do podniesienia ok 20cm - przy Authorze niestety odległości nieznane z racji braku rowerów w pobliskich sklepach

 

Czy przy Authorze powinienem kierować się bardziej w stronę 21" czy raczej 19" ?

 

Poniżej wymiary ramy authora na 2013r (zakładam, że na 2014 się nie zmieniło nic)

author.JPG

 

 

A tutaj, dla porównania, wymiary ramy starego roweru (26")

giant.jpg

 

Który rozmiar będzie lepszy lepszy przy moich wymiarach? A może coś jeszcze pomierzyć, żeby bardziej precyzyjnie dobrać?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od Twoich prefencji. Teoretycznie 19" powinno być ok. Sam mam ramę o prawie identycznej geometrii (różnica w kątach 71/71 i tylny trójkąt 445) rozmiar 21" przy 194cm. Jedyme co zrobiłem to fabryczny mostek skrócony z 90mm na 75mm, a w sumie i 70mm bym teraz nie pogaradził. Pytanie leży w tym czy wybierasz 19" z fabrycznym mostkiem, czy też idziesz w 21" + mostek 60-70mm (chyba że masz inną budową niż ja = nogi krótsze, tułów dłuższy). Tak da się na takim mostku podjeżdzać (długa górna rura) i nie raz rowerek był w górach (np: Beskich Żywiecki). Kolega @nabiał ( http://www.forumrowerowe.org/user/109145-nabial/ ) testował Agang'a 7.29 w rozmiarze 19" (geo mocno zbliżone) a ma chyba 186cm wzrostu więc możesz go zapytać o zdanie http://www.team29er.pl/testy/695-test-roweru-agang-gangsta-729 

Kolejną rzeczą istotną to przekrok, więc miło jeżeli byś dosiadł tych dwóch rozmiarów.

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od Twoich prefencji. Teoretycznie 19" powinno być ok. Sam mam ramę o prawie identycznej geometrii (różnica w kątach 71/71 i tylny trójkąt 445) rozmiar 21" przy 194cm. Jedyme co zrobiłem to fabryczny mostek skrócony z 90mm na 75mm, a w sumie i 70mm bym teraz nie pogaradził. Pytanie leży w tym czy wybierasz 19" z fabrycznym mostkiem, czy też idziesz w 21" + mostek 60-70mm (chyba że masz inną budową niż ja = nogi krótsze, tułów dłuższy). Tak da się na takim mostku podjeżdzać (długa górna rura) i nie raz rowerek był w górach org/user/109145-nabial/[/url] ) testował Agang'a 7.29 w rozmiarze 19" (geo mocno zbliżone) Kolejną rzeczą istotną to przekrok, więc miło jeżeli byś dosiadł tych dwóch rozmiarów.[/url]

Wolalbym kupic cos przy czym za bardzo nie trzeba nic kombinowac z wymiana mostka, sztycy itd. Przynajmniej na poczatku. Chce rower, na ktory jak wsiade to bede wiedzial, ze jest ok a nie, ze moze bedzie dobry jak sie zmieni mostek, a moze nie.

 

Gdyby moznaby porownac na miejscu to nie byloby problemu. Zajade jutro do sklepu, moze bedzie chociaz jakis podobny author do pomierzenia. Gorzej jesli nie bedzie...

Edytowane przez pioters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już 6 różnych rowerów, żaden nie był dopasowany tak żeby fabryczna konfiguracja pozostała, ponieważ nie ma uniwersalnego typu. Jeżeli bedziesz niedzielnym rowerzystą to jest możliwośc żę farbyczna konfiguracja nie będzie Ci przeszkadzać, jeżeli z roweru korzystasz prawie codziennie jak ja, będziesz wiedział jakie elementy nalezy zmienić. Akurat w przypadku Agang/Authora jest w instrukcji napisane, że siodełko i mostek przyszly nabywca powinien dopasować pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, z drugiej strony jak jezdzilem na aktualnym rowerze i bylo ok to teraz nie wyobrazam sobie kupowac czegos co od razu jest niewygodne. Mostka w sklepie nikt mi przed zakupem nie przelozy dla porownania...

Edytowane przez pioters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie jesteś w stanie stwierdzić podczas przymiarki i jazdy po parkingu sklepu. W przymiarce roweru możesz polegać tylko na swoich chwilowych odczuciach (dlatego warto zawsze dwa różne rozmiary ramy przymierzyć), które potem mogę się okazać niestety błędne. W Agang'u nie zmieniłem mostka od razu, tylko po 450km, ponieważ miałem pewnośc że jest za długi. Wole postawić na dluższą ramę i krótszy mostek (oczywiscie w granicy rozsądku do XC), niż potem ratować się mostkiem powyżej 90mm co jest dla mnie absurdem w 29er ze wzgledu na prowadzenie. Plus taki że nie szukasz roweru wsród krótkich ram i nie warto porównywać geometrii 26" do 29". 
Według Agang'a (który ma zblizoną geometrię do Dexter'a http://www.agang.eu/2014/mtb-trail-29/gangsta-6.29.htm#!geometrie ) rama 19" jest dla osób 180-195cm, 21" dla 195-205cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze jak dobiore dobry rozmiar ramy to z reszta pojdzie juz latwiej. Jesli na samym poczatku bedzie bardzo niewygodnie na obu, to nawet przejazdzka na parkingu to pokaze i wtedy pewnie wymiana mostka nie pomoze. Wydaje mi sie, ze mija sie z celem zakup czegos co od razu daje negatywne wrazenia z nadzieja, ze wymiana czegokolwiek MOŻE cos poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z reach i stack?

Obecnie mam ~386.2/560.1 mm (15,5"), ale czuję, że rower jest za krótki.

Zastanawiam się nad ramą Moon która ma 399.2/587 mm (16,1"), Wish 2013 (14"?) ma 396.6/588.1 mm oraz Rock Machine (17") 404.2/611 mm.

 

Przypuszczam, że reach oznacza iż w/w ramy będą dłuższe o 13, 10,4 oraz 18 mm, zgadza się? A o czym informuje mnie stack, bo nie o tym czy zgniotę sobie cojones.

 

Urosłem do 173 cm, styl jazdy to EN/AM.

Edytowane przez partyzant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...