Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem faq na temat wyboru ramy natomiast wysuwam nieco inne wnioski , teoretycznie z obliczeń kreuje się na mnie ( mtb ) rama 17' , lecz  czy ona nie będzie za mała ?

wymierzając wychodzi 76cm ( odcinek do mierzenia wg faq )  , ogółem rzecz biorąc mam 177 cm wzrostu . Pozostać na ramie 17' czy zakupić większą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad Lazaro Integral albo tym drugim (chociaz akurat na allegro teraz nic nie ma ani nigdzi e:/)  w  kazdym razie nad crossem Lazaro

albo nad Merida V-20

 

Mam 175cm/76cm w kroku, jak w przypadku tych modeli wynikaja kwestie rozmiaru ramy?

Bo wg tego co licze to najblizej mi do 48cm/19cali ale wlasnie -troche mi brakuje, a mam troche awersje do za duzych ram  :P

(bol kregoslupa i rak)

 

ma ktos moze jakies doswiadczenia z w/w parametrami i moglby mi doradzic.?

Planowalem zakup w sklepie stacjonarnym ale obawiam sie ze w mojej okolicy niczego atrakcyjnego nie znajde zatem coz musze dobrze okreslic rozmiar ramy przed zlozeniem zamowienia online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama : KELLYS RideLite Premium triple butted RRC Geometry

rozm ramy : 495mm (19.5")

wzrost 177 cm

noga 76 cm liczona jak być powinno

 

 

Czy nie będzie za duża ?

 

Raczej będzie mocno za duża, ale dobrze by było wiedzieć jaki to konkretnie rower, choć Kelly's i tak nie podaje pełnej geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w doborze ramy.

 

Moje wymiary to: wzrost 168cm oraz wysokość od podłoża do krocza 74cm.

Rower ma być używany jako uzupełnienie treningu biegowego w terenie 50/50 tj. 50% asfalt, 50% ścieżki i drogi polne i leśne. Dodam jeszcze, że teren nie jest jakiś wymagający (Kujawsko-Pomorskie, czyli teren raczej nizinny).

Na taki teren wstępnie wybrałem crossa, wg teorii wychodzi rama ~18''.

Zastanawiam się nad Unibike Viper lub Zethos lub Evado 4.0, tylko że te rowery mają ramy 17'' i 19''. Do tej pory mierzyłem ramy 19'' ponieważ 17'' nie mieli na miejscu i wydawały się trochę za duże.

Czy rozmiar 17'' będzie odpowiedni z tych crossów?

Może jednak nie brnąć w ramy 17'' i lepiej wybrać coś innych producentów na ramie 18'' np. Authora lub Meridy?

 

A może przy takich warunkach jazdy zdecydować się jednak na MTB na ramie 17'' i zmienić opony bardziej odpowiednie do jazdy w cyklu mieszanym? Mierzyłem różne MTB i zdecydowanie rama 17'' mi najbardziej pasuje. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.

 

 

Edytowane przez vao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zostało dla potomności to podzielę się swoimi przemyśleniami po dzisiejszym rekonesansie, przymierzaniu, próbnych jazdach itd. Odwiedziłem kolejne sklepy. Z racji tego, że w okolicznych sklepach nie mieli małych ram to pojechałem znacznie dalej i dlatego straciłem na to prawie cały dzień. Opłacało się ponieważ już wiem na czym stoję, a właściwie na czym nie będę jeździł:D 

Po przymiarkach do Unibike Crossfire mogę stanowczo stwierdzić, że rama 17'' jest za mała. Czułem się trochę jakbym dosiadł rower młodszego brata. Ponadto sprzedawca stwierdził, że właśnie dlatego nie sprowadzają crossów 17'' bo nikt tego nie bierze. Mocno się zdziwił jak chciałem się właśnie do niego przymierzyć:)

Rama 19'' ma za wysoko górną rurę, żeby nad nią stanąć to muszę maksymalnie wspiąć się na palce, a i tak rura uciska klejnoty jak cholera. Czyli za duża. To samo dotyczy modeli 19'' innych firm które mierzyłem. Czasami jest trochę lepiej ale niewiele. Rowery z ramą 18'' jakie mierzyłem były dobre.

 

Może komuś o podobnych warunkach fizycznych przyda się to co napisałem.

Pozdrawiam wszystkich i radzę tak jak koledzy wyżej, mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Pomożecie dobrać rozmiar ramy?

 

Jestem kobietą, mam 165 cm wzrostu, a długość mojej nogi to 76-77 cm (bez butów). Ważę 47 kg. Chciałabym kupić sobie taki rower:

 

http://allegro.pl/kands-energy-1300-vb-wysoka-polka-full-alivio-2013-i3191189112.html#tabsAnchor

 

Czy rama 17'' będzie dla mnie odpowiednia, czy może za duża? Sprawdzałam już tyle różnych tabelek, i w każdej wychodziło mi co innego... Siedzę na forum od tygodnia, czytam artykuły i recenzje rowerów, i staram się znaleźć coś odpowiedniego do 1200 zł. Oglądałam Krossy Hexagon F(x), ale wyczytałam, że to buble i za te pieniądze lepiej kupić Kandsa na lepszym osprzęcie. Innych sensownych opcji (w wersji damskiej) nie znalazłam, więc póki co jestem przekonana do kupna tego Kandsa. Zastanawiam się, czy wybór męskiego roweru jest trafiony, czy nie bardzo?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie rowery tego typu w wersji damskiej lub meskiej wiele sie nie roznia. Zazwyczaj zmiany dotycza strony wizualnej, siodla na szersze (choc to nie regula iz kazda kobieta jest "szersza" ;) ), kierownicy/mostka na szersza/krotszy oraz korby ktora zazwyczaj w wersji dla kobiet ma 170mm zamiast 175mm. Nie mniej nie kazdy producent stosuje te zmiany. Jesli Kands ma rure podsiodlowa nie dluzsza niz 42cm bedzie dla Ciebie dobry. Aczkolwiek powinnas poprzymierzac sie do roznych rowrerow, nie koniecznie z Twojej polki cenowej. Ten ktory bedzie odpowiedni, pomierzyc i szukac tanszego odpowiednika z taka sama geometria.

 

 

Sent from my 20hpuo3.jpg using wrxb2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie rowery tego typu w wersji damskiej lub meskiej wiele sie nie roznia. Zazwyczaj zmiany dotycza strony wizualnej, siodla na szersze (choc to nie regula iz kazda kobieta jest "szersza" ;) ), kierownicy/mostka na szersza/krotszy oraz korby ktora zazwyczaj w wersji dla kobiet ma 170mm zamiast 175mm. Nie mniej nie kazdy producent stosuje te zmiany. Jesli Kands ma rure podsiodlowa nie dluzsza niz 42cm bedzie dla Ciebie dobry. Aczkolwiek powinnas poprzymierzac sie do roznych rowrerow, nie koniecznie z Twojej polki cenowej. Ten ktory bedzie odpowiedni, pomierzyc i szukac tanszego odpowiednika z taka sama geometria.

 

 

Sent from my 20hpuo3.jpg using wrxb2d.jpg

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...