Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem kupić rower Kross Level A6 2011 18'' lub Level A4 2011/2012 19''/M. Mam 178,5 cm wzrostu przy długości nogi 83,5 cm (mierzone metodą książkową :)) Pytanie który wybrać do jazdy rekreacyjnej (lasy, łąki, asfatl) aby mieć wygodną pozycję za kierownicą. Czy na ramie 19'' nie będę wyciągnięty jak spider-man. Czy przy mojej długości nogi dla ramy 18'' starczy seryjnie montowanej sztycy? Będzie ona bardzo wystawała ponad kierownicę? Z góry dzięki za pomoc.

 

też mam tyle i wziął bym 19 bo jeżdzę na 20 i troszke za duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie przymiarkę zrób do rozmiaru 55

Obliczenia załączyłeś do innego typu roweru.

 

Poniżej prawidłowe: na czerwono zaznaczyłem długość ramy która powinna pasować, zrób przymiarkę w sklepie i sprawdź pozostałe rozmiary.

 

XC

------------------------------

-------------

Standover Height Range: 31.4 - 32.1 inches

Virtual Top Tube: 23.9 - 24.3 inches

Stem Length: 10.2 - 11.8 cm

BB-Saddle Position: 72.5 - 74.0cm

Saddle-Handlebar: 56.1 - 57.7 cm

 

 

All Mountain Fit

-------------------------------------------

Standover Height Range: 31.4 - 32.1 inches

Virtual Top Tube: 23.4 - 23.8 inches (59,43 - 60,45 cm)

Stem Length: 7.7 - 10.1 cm

BB-Saddle Position: 68.0 - 74.0 cm

Saddle-Handlebar: 54.2 - 56.0 cm

 

 

Gravity Fit

-------------------------------------------

Standover Height Range: 31.4 - 32.1 inches

Virtual Top Tube: 23.2 - 23.6 inches

Stem Length: 4.2 - 7.6 cm

BB-Saddle Position: N/A

Saddle-Handlebar: N/A

Edytowane przez carusec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prośba o pomoc w doborze odpowiedniego rozmiaru ramy do roweru: Kross Hexagon v6 ( 2011r ).

 

Parę informacji:

 

- mężczyzna

- wzrost 186 - 187 cm

- długość do kroku: 81 - 82 cm

 

Jazda bardziej rekreacyjna.

 

Z góry bardzo dziękuję.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem zamierzam kupić Kross Level A6 2011. Mam 184cm wzrostu i wysokość krocza 83cm, nie wiem czy wybrać 18 cali czy 20. Może ktoś ma doświadczenie z tą ramą i będzie mógł pomóc. Z góry dzięki.

 

Dodaje wynik z kalkulatora:

Measurements

-------------------------------------------

Inseam: 83

Trunk: 67

Forearm: 35

Arm: 65

Thigh: 62

Lower Leg: 57

Sternal Notch: 152

Total Body Height: 184

 

 

XC

-------------------------------------------

Standover Height Range: 31.1 - 31.7 inches

Virtual Top Tube: 23.7 - 24.1 inches

Stem Length: 10.2 - 11.8 cm

BB-Saddle Position: 73.4 - 74.9cm

Saddle-Handlebar: 55.0 - 56.6 cm

 

 

All Mountain Fit

-------------------------------------------

Standover Height Range: 31.1 - 31.7 inches

Virtual Top Tube: 23.2 - 23.6 inches

Stem Length: 7.7 - 10.1 cm

BB-Saddle Position: 68.9 - 74.9 cm

Saddle-Handlebar: 53.1 - 54.9 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moja sąsiadka, jako że codziennie śmigam jak zawodowiec obok jej domu poprosiła mnie o wybór roweru dla jej synka (14lat) 156 cm wzrostu, nóżki do krocza 74cm. W pobliskim sklepie jest rowerek http://kellysbike.com/index.php?id=pl_product&product_id=28038&countries_id=170&countries_name=pl&cat_id=318&subcat_id=320. Sprzedawco proponuję zniżkę a więc się opłaca, po drugie chłopiec nie potrzebuje jakichś rarytasów. Jako że jubilat mieszka tymczasowo poza miastem niema możliwośći przymierzenia go do roweru. Sprzedawca mówi, że można brać śmiało ramę 17,5. Jednak dla mnie to jest trochę śmieszne i niedorzeczne, ale poczekam na wasze opinie. Parametry wzrostu na początku posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem... chcę zakupić rower szosowy na 28", niestety nie wiem dokładnie jaką ramę dobrać, poczytałem trochę, ale nadal mam wątpliwości co do rozmiaru. Może ktoś z większym doświadczeniem byłby w stanie mi doradzić lub utwierdzić w przekonaniu.

 

Moje wymiary to:

- wzrost: 183

- długość nogi od ziemi do krocza: 86

 

Wydaje mi się, że powinienem szukać 56-58, ale czy jednak nie będzie za mało przestrzeni na... ;) w razie zeskoczenia z roweru przy 58?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Mam dylemat przy wyborze ramy - dostepne sa 19 i 21 cali przy kolach 28", rower cross (kands maestro).

 

http://allegro.pl/ro...2323983756.html

 

Moj wzrost - 182

 

Wg specyfikacji podanej na aukcji, dla wzrostu 180-183 - 19 cali, a dla 184+ juz 21 cali. Dzisiaj wieczorem jeszcze zmierze sobie dlugosc nogi, ale tak wstepnie jak myslicie, powinienem wziac 19 czy 21?

 

Rower bedzie uzytkowany dosc agresywnie (lubie sobie depnąć na pedał ;)) , prawdopodobnie zmienie opony na bardziej MTB'kowe zeby po lesie pojezdzic.

 

Dodam tylko ze testowalem rozmiar 19" rockridera (ale to inna marka no i MTB) i wydawal sie OK - w czym rozni sie on od podanego wyzej?

Edytowane przez SzymonKa378mierczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z doborem rozmiaru roweru merida cyclocross 3 (przełajówka). Przy wzroście 182 tabela zaleca rozmiar 55 (od 170 do 183). Czyli teoretycznie nie powinno byc problemu. Jednak odczuwam że wygodniej jest mi na rowerku 52. przemierzylem już wszystkie rury. Pozioma - te same długości, główka 1cm krótsza - tym samym kierownica 1 cm niżej, rura "pionowa" oczywiscie 3 cm krótsza ale bardziej pionowa tym samym odleglosc kierownica - siodło 1 cm mniej , co ciekawe odstęp między pedałem a przednim kołem 1 cm większy w mniejszym rowerze (korby te same) . Dla mnie istotne jest że odleglość rama- krocze to ok 5 lub ok 8 cm wolalbym większą. Przy większej ramie sztyca wystaje tylko ok 5 cm z rury. Sprzedawcy zdecydowanie odradzają mniejszą że jazda będzie męcząca po dłuższym czasie. CZy należy się raczej trzymać zaleceń producenta czy w większym stopniu polegać na tym co się czuje. Problem tylko taki, że to co czuje się w sklepie to nie to samo co na szosie. Dodam że rower będzie miał zastosowanie głównie na dłuższe wyjazdy ( do tej pory jeżdziłem na rowerze trekingowym). NIestety nie ma możliwości pojeżdzenia na obu ramach w celu przetestowania. Na ktorymś z forów znalazłem informację że można kupić ramę rozmiar mniejszą jesli pozwala na to odpowiednio długa sztyca. Poradzicie co wybrać? Z gory dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jezeli moglbym sie podlaczyc do tematu. Wybrałem dla siebie model Giant Anthem. Przymierzyłem się od ramy w rozmiarze "M" dobrze pasuje rama spory przeskok mam (moj wzrost ok 180-181, dl nogi ok 84-85 w butach) jedno co mnie martwi to sztyca wyciagnieta na maxa - bez zadnego zapasu i nie wiem czy ryzykowac vide historie o pekajacych ramach Gianta czy jednak brac L-kę, która też zła dla mnie nie będize - niby zawsze mniej przeskoku - choc nie bede w gorach jezdzil nim ;) czy dużo stracę na zwrotności na rozmiarze "L"?

Edytowane przez valnakesh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój wzrost to 183cm długość nóg ok. 85cm. Rower jaki chce kupić to trekkingowy Kands 700 , Liczylem poprzez nogi x 0,63 / 2,54 i wyszla mi rama 21". Ale boje sie, ze bedzie za duza. Rower bedzie uzywany tylko na asfalt,szosę, więc nie jest istotne czy bedzie zwrotny, czy nie. Moglibyście polecić czy wziąć 19 czy 21? Wydaje mi się, że 19" na zdjeciach jest dość mała. Ewentualnie czy lepiej wziąć za małą, czy za dużą ramę?( w razie pomyłki)

pozdrawiam i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dopiszcie mnie do listy proszacych o pomoc w doradzeniu rozmiaru ramy.

 

Rower na pewno bede bral Kross Level A2 2012. Moje wymiary to 186cm wzrost, dlugosc od stopy do krocza 89cm. Na podstawie krotkiej lektury oraz obliczen wychodzi mi, ze powinienem celowac w rozmiar L, czyli 21". Bardzo bym prosil o potwierdzenie jakiegos doswiadczonego rowerzysty ;)

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 16 lat, 176cm wzrostu, ale jeszcze z 10 chyba urosnę (ten okres "wyciągania się" jest raczej przede mną). Ważę 53kg. Jestem chudy ale ponoć mam całkiem długie nogi - 83cm.

 

http://allegro.pl/mtb-kands-energy-1100-meski-26-acera-rst-alu-i2372257506.html - biorę ten rower.

 

Nie wiem czy wybrać 19" czy 21". Tabelka na stronie aukcji wskazuje 21", pomiar nogi od krocza wskazuje 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...