Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Wynika z niego tylko tyle, że ktoś obawia się, że jest pomiędzy rozmiarami i dany model mu nie podejdzie.

Nikogo nie zniechęcam, do przymierzenia się do roweru przed zakupem. Wręcz przeciwnie! Niech przymierzy się do wielu, bardzo wielu. I to najlepiej w warunkach, w których będzie się na takim rowerze jeździć. Umówić się z kimś, zamienić, pożyczyć ,wybrać się na jakiś dzień testowy, zawody, zlot, whatever...

Proszę czytać ze zrozumieniem, a nie snuć domysły.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@ adamos

 

Moje "zrozumienie" słów koleżanki @ Nuke,wynikało jak mi się wydaje z jednoznaczności Jej wypowiedzi: "Szkoda,że żaden nie pasuje"

 

,a tak się złożyło,że słowa te padły m.in.po Twojej wypowiedzi.

 

Według mnie mogła się zasugerować Waszymi postami.

 

Oczywiście nikt nie powiedział wprost: nie kupuj tego modelu,tylko szukaj innego.

 

Chyba,że @ Nuke zdążyła się już przymierzyć do obu rozmiarów - wtedy nie ma dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to zabrzmiało to trochę tak, jakby ten rower nie był dla mnie odpowiedni, skoro żadna rama nie pasuje jednoznacznie.

 

Przymierzyłam dotąd tylko M-kę i jutro zrobię to ponownie tylko, że z jazdą próbną. Tylko, że S-ki nigdzie nie mogę dopaść i nie wiem czy po prostu, jeśli mi M-ka nie będzie pasowała, to wziąć S-kę czy szukać czegoś innego (na co szczerze mówiąc już nie mam siły), a ten Scott wydaje mi się najkorzystniejszą ofertą w obecnej sytuacji i mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że niedokładnie czytasz co tutaj piszemy. Nikt nie napisał, że żadna z tych ram nie pasuje. Piszemy żebyś przymierzyła się najlepiej do obu, bo to jedyny sposób żeby to sprawdzić. Jest tyle czynników, w tym osobiste preferencje, że nikt ci tutaj jednoznacznie nie powie, że M-ka czy S-ka będzie dobra. Przejedź się na tej M-ce i wtedy zobaczysz. Jak będzie dobra to kupuj. Jak nie będzie dobra, to nie kupuj S-ki tylko szukaj jej gdzieś żeby też się przymierzyć. Jak żaden rower nie podejdzie, odpuść i szukaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przecież kolega Rulez już Ci napisał, że M-ka jest dla Ciebie prawdopodobnie za duża. I ja się z nim zgadzam, ponieważ różnica 2cm horyzontalnie to jest bardzo dużo, zwłaszcza dla niższych osób. Jeśli S-ka Ci nie podejdzie (piszę to bez patrzenia w tabelki), to naprawdę radzę poszukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mają się faktyczne wymiary Scott do tego co w napisano w rozmiarówce, jeśli patrzy się na dane w tabelce, to rozmiar M jest za duży.

Już abstrachując od długości ramy, to baza kół 1100 mm powoduje, że będzie to prawdziwy krążownik.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scale 29" jest dużo krótszy niż to pokazuje tabelka. Jeżeli tak samo jest z 27,5" to nie skreślajcie tej M-ki tak szybko. Według rozpiski Scotta jestem dokładnie między M i L, tak jak koleżanka między S i M. Jeździłem na M-ce i była śmiesznie krótka. L-ka była dużo lepsza. Możliwe więc, że jej M-ka podejdzie. Niech się przymierzy i wtedy zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przymiarka powinna się odbyć w terenie, i to takim, żeby dał możliwość ocenienia zwrotności w dynamicznej jeździe, inaczej nie będzie miarodajna.

Przymiarka w sklepie czy na parkingu/ulicy to lipa.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-12 kwietnia są testy Scotta w Krakowie. Chyba, że koleżanka woli podjechać do Szczecina, to już w najbliższy weekend. Ja tak testowałem Scale'a w zeszłym roku w Łodzi i przekonałem się, że nie dobiorę dla siebie dobrego rozmiaru. Inną opcją jest zamówienie roweru testowego do sklepu i wypożyczenie np. na weekend. Tyle, że często chcą za to niezłą kasę.

Edytowane przez arek_wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulls'a mieli jeszcze w czwartek w sklepie Activa w Rudzie Śląskiej. A tak to ponoć już go nawet w hurtowni nie mają, bo tak szybko się sprzedają. Ale co do testów, to już nie wiem.
To w terenie przymiarki chyba nie będę w stanie zrobić. Już do tego czasu wolałabym coś wybrać, bo im dłużej zwlekam tym gorzej, jeszcze na dodatek ceny wzrosną.

Do Szczecina to trochę daleko, a morze jeszcze zimne, żeby się przy okazji wykąpać :P

Edytowane przez Nuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już się będzie tak blisko, to żal nie skorzystać :)

Przejechałam się na M-ce i wydaje mi się, że jest dobra, sztycę też juz trochę miałam wyciągniętą. I jak w sklepie zmierzyli górną rurkę to faktycznie miałam mniej niż podają (tak jak w rozmiarze S), czyli 57,5 cm, więc nawet dobrze się składa :P To ciekawe ile ma S-ka. Sprowadzą mi jeszcze S-kę w jednym sklepie, więc jak już tam będzie (pewnie śr.-czw.) to jeszcze na niej się przejadę i ocenię. 
Dziękuję za dotychczasowe porady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej niestety to co podają producenci w tabelkach można między bajki włożyć. Szczególnie jeśli chodzi o długość górnej rury. Dokładnie tyle, czyli 575 mm dla M-ki Scale'a przewidywałem, skoro L-ka (29") ma horyzontalnie ok. 590mm. Mierzyłem Gianta, Scotta, Treka, i wszystkie były sporo krótsze niż podają producenci. Canyon jako jedyny z mierzonych przeze mnie miał tyle ile w tabelce. Nie wiem z czego to wynika, ale wygląda na to, że producenci coraz częściej podają jakiś wirtualny wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Scott Scale 750, a potem jeszcze bodajże na 770. Aspect ma geometrię bardziej turystyczną.

 

Ten wymiar może wynikać z tego, że producenci mogą mierzyć tą rurkę tak, gdyby ona tworzyła trójkąt rozwarty. Od mostka do miejsca siodełka, w którym jest środek sztycy jakby. Nie wiem czy się jasno wyraziłam :P

Edytowane przez Nuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...