Skocz do zawartości

[Smary] Polecane oliwki i środki myjąco-konserwujące


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nigdy nie kupowałem jakichś drogich i dobrych smarów i śr. myjących do roweru. Zawsze była to woda z mydełkiem oraz tania oliwka do łańcucha.

A więc jestem zielony w sprawach konserwacji rowerów, chciałbym by polecono mi dobry odtłuszczacz, oliwkę do łańcucha/napędu oraz środek myjący i zabezpieczający cały rower.

Chciałbym, aby koszt takiego zestawu kosztował 100-150 zł, wszystko musi być ekonomiczne i w jak największej ilości (ml,l).

Druga sprawa to: Wszystkie produkty chce kupić w jednym sklepie online, który ma możliwość darmowej wysyłki.

Pozdrawiam,

Onyxer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo kasy.. Na necie zamów Finish Line Zielony 120ml (na mokre), Finish Line Czerwony 120ml (na suche), Brunox Deo 200ml do amortyzatora, smar do piast itd (np. coś takiego http://allegro.pl/shimano-smar-w-tubce-zielony-125ml-okazja-i1560082021.html). Smary wyjdą nie całe 100zł. Taki zestaw na spooro Ci starczy. Do tego w jakimś większym sklepie stacjonarnym kup sobie pojemnik 5l benzyny ekstrakcyjnej (do mycia i odtłuszczania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko raczej tylko na suche warunki...możesz podać także jeden sklep w którym mogę to wszysko kupić ? - bo przecież nie będę co minutę odbierał od kuriera po jedynm produkcie :icon_mrgreen:

Myślałem, że to mało kasy - a jednak :rolleyes:.

 

Aha, i podaj jeszcze do czego służy ten finish line czerwony, chciałbym jeszcze byś dorzuciał do mojego kompletu dobry szampon z efektem nabłyszczania do ogólnego mycia.

CZy taki zestaw to na pewno najlepsze produkty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finish Line Czerwony (teflon plus jeżeli o tym mowa) to badziewnie, gdybyście troche poczytali na forum to byście wiedzieli. Sam używałem i starczy Ci na 40- max50 km. Szkoda kasy na takie coś. Z Finish linów kup sobie Cross Country albo lepiej kup po prostu Rolhollfa. Po za tym był rozwinięty temat o smarach do łańcuchów -->http://www.forumrowerowe.org/topic/32488-smarowanie-zalety-i-wady-olejow-do-lancucha/

 

Po za tym kup sobie Brunoxa do amortyzatora tak jak kolega pisał i benzyne ekstrakcyjną, możesz kupić zwykłą (chyba taniej wyjdzie). do tego jakiś smar stały, a reszte kasy przeznacz na słodycze i łakocie.;]

 

Jeżeli chodzi o jakieś szampony czy coś, to wydaje mi sie że nie ma sensu. To nie jest pięciometrowy samochód z blachy tylko kawałek ramy więc wystarczy mydło czy płyn do naczyń, ale jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam rohloff do napędu oraz brunox deo do amorka. Jeśli chodzi o wyczyszczenie napędu przed smarowaniem to benzynka ekstrakcyjna, a do mycia całego roweru zwykła woda z płnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybrałem takie środki:

 

Oliwka do łańcucha Pedro`s Extra Dry: http://www.bike-on.pl/product.php?id=727&id_categories=49&namek=oliwka_do_lancucha_Pedro_s_Extra_Dry

Odtłuszczacz: benzyna ekstracyjna - czy taki środek jest na pewno lepszy od drogich ogólnie dostępnych odtłuszczaczy w internecie ?

Olej uniwersalny Finish Line 1 - Step: http://www.bike-on.pl/product.php?id=986&id_categories=50&namek=olej_Finish_Line_1___Step

Smar do amortyzatorów Brunox deo.

 

Czy macie jakieś zastrzeżenia do takiego zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Onyxer, dajesz 50zł za olej w sprayu, który do niczego się nie przyda. IMO duża strata kasy. Pedros.. Czytałeś o nim jakieś opinie? IMO już lepiej kupić odpowiednik Finish Line - zielony.

 

 

 

Finish Line Czerwony (teflon plus jeżeli o tym mowa) to badziewnie, gdybyście troche poczytali na forum to byście wiedzieli. Sam używałem i starczy Ci na 40- max50 km. Szkoda kasy na takie coś

 

Rzecz gustu. Jeżdżąc po suchym wole smarować co 50km czerwonym FL niż co 100km zielonym i mieć wszystko upieprzone. Co do Rohloffa to nie przypadł mi do gustu. Stoi prawie cały na półce. Osobiście używam na suche czerwonego FL a na mokre zielonego. Taki zestaw jest dla mnie najlepszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wydaję kosmicznej kasy na te wszystkie środki :icon_mrgreen: :

do łańcucha- Pilarol lub inny olej do pilarek- max 10 zł za litr

do łożysk- Liten z Orlenu- 12 zł puszka 800 g

do amortyzatora- smar silikonowy w sprayu, max 10 zł za 300 ml

do czyszczenia- płyn do mycia silników -15 zł max(UWAGA trzeba kupić bezpieczny dla lakieru i gumy, po za tym nie kupować najtańszych bo nie działają)benzyna ekstrakcyjna, jak coś jest bardzo brudne to rozpuszczalnik nitro ale trzeba uważać na lakier (10 zł za małe butelki razem)

Gdzie dostać:

pilarol, liten- najbliższa stacja Orlen :D

smar silikonowy w sprayu, płyn do mycia silników- najbliższy sklep motoryzacyjny

benzynka, rozpuszczalnik- najbliższy sklep budowlany

Te rzeczy dzielnie zastępują te wszystkie FL'e czy brunoxe a są o wiele tańsze :) warto pomyśleć też nad butelką po wodzie utlenionej do nakładania oleju na łańcuch i strzykawce do smaru stałego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowałem wszystkie FL, z tego co pamiętam to najlepszy był złoty.

Ale dałem sobie spokój ze smarami na suche mokre itd. Zostawiam to zawodowcom. Jak wychodzę na cały dzień na rower to nie wiem czy będzie sucho czy mokro.

Od 2 lat używam Rolhofa, moim zdaniem dla amatora najlepszy wybór, właściwości smarujące i żywotność rewelacyjne. Fakt trochę syfu łapie, ale coś za coś. Brunox do amorka, polecam zdjąć koło bo jak poleci na tarczę ..... :wallbash: ciężka walka potem...

Do odtłuszczania Wd40. Łańcucha nie myję, rozpinam, zdejmuję wrzucam do puszki z benzyną, poleży 10min potem wystarczy go przetrzeć tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowałem się tylko opisem produktów, które podałem wyżej.

Napiszcie mi listę najlepszych Waszym zdaniem smarów/środków. Tych stu złotych naprawdę mi bardzo nie żal, pod warunkiem, że preparaty będę wymieniał co 7-12 miesięcy.

Pozdrawiam,

Onyxer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wydaję kosmicznej kasy na te wszystkie środki :icon_mrgreen: :do łańcucha- Pilarol lub inny olej do pilarek- max 10 zł za litrdo łożysk- Liten z Orlenu- 12 zł puszka 800 gdo amortyzatora- smar silikonowy w sprayu, max 10 zł za 300 mldo czyszczenia- płyn do mycia silników -15 zł max(UWAGA trzeba kupić bezpieczny dla lakieru i gumy, po za tym nie kupować najtańszych bo nie działają)benzyna ekstrakcyjna, jak coś jest bardzo brudne to rozpuszczalnik nitro ale trzeba uważać na lakier (10 zł za małe butelki razem)Gdzie dostać:pilarol, liten- najbliższa stacja Orlen :Dsmar silikonowy w sprayu, płyn do mycia silników- najbliższy sklep motoryzacyjnybenzynka, rozpuszczalnik- najbliższy sklep budowlanyTe rzeczy dzielnie zastępują te wszystkie FL'e czy brunoxe a są o wiele tańsze :) warto pomyśleć też nad butelką po wodzie utlenionej do nakładania oleju na łańcuch i strzykawce do smaru stałego

 

Witam.

Kubek zastanawiałem się jakiego smaru użyć do łańcucha.. Odwiedziłem forum, poczytałem o preparatach specjalnie dla rowerów i ... przeczytałem Twojego posta :) .

Zakupiłem Pilarol na Orlenie - 10,50zł, płyn do mycia silników (nie niszczący lakieru i gumy) też na Orlenie - 12zł.

Łańcuch wyczyszczony na szybko (bez ściągania z roweru) i nasmarowany Pilarolem - tanio i skutecznie :) !

 

Dzięki wielkie za poradę.

 

Pozostaje zakup innych wymienionych środków oraz rozkuwacza/skuwacza do łańcucha.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunox do amorka, polecam zdjąć koło bo jak poleci na tarczę ..... :wallbash: ciężka walka potem...

 

Święte słowa, albo zdjąć koło albo zasłonić tarczę. Przerabiałem to i skończyło się na nowych klockach (nawet opalarka nie pomogła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos czyszczenia ramy: znajomy wykorzystał preparat do konserwacji mebli "Pronto" do wypucowania blach swojego skuterka. Był bardzo zadowolony. Stwierdził, że mucha, która próbowała usiąść na błotniku, nie była w stanie utrzymać się na śliskiej powierzchni :-). W tym kontekście warto to sprawdzić na lakierze ramy czy amora :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pronto nie przyciąga kurzu do powierzchni, ale raczej powierzchnia po pucowaniu nie jest śliska - przynajmniej u mnie na meblach tak jest.

A mucha nie mogła usiąść na błotniku, bo pewnie kolega szybko jechał - chyba, że stał.

Jutro przetestuję pronto na lakierze w rowerze, myślę, że rower będzie tylko błyszczał i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odwrotne wrażenie: politura czy lakier na meblach potraktowane tym psikadłem są bardzo śliskie po wypolerowaniu :-).

Jeszcze jedno: w Lidlu często pojawiają się oferty "chemii samochodowej" do pucowania. Z pewnością wiele ze środków dobrze się sprawdzi w bicyklu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam listę:

Oliwka do łańcucha: Rohloff (boję się tylko trochę tego syfu, co niektórzy mówią, że po nim zostaje)

Preparat do amortyzatora: Brunox Deo.

Odtłuszczacz: 5l benzyny ekstracyjnej.

Smar stały: http://www.bike-on.pl/product.php?id=18083&id_categories=47&namek=smar_z_teflonem_Weldtite_BIKE_GREASE

 

Co według Was jeszcze zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez mrmorty, 15 Maja 2011 - dubel
Ukryte przez mrmorty, 15 Maja 2011 - dubel

Mam listę:

Oliwka do łańcucha: Rohloff (boję się tylko trochę tego syfu, co niektórzy mówią, że po nim zostaje)

Preparat do amortyzatora: Brunox Deo.

Odtłuszczacz: 5l benzyny ekstracyjnej.

Smar stały: http://www.bike-on.pl/product.php?id=18083&id_categories=47&namek=smar_z_teflonem_Weldtite_BIKE_GREASE

 

Co według Was jeszcze zmienić ?

Odnośnik do komentarza

Używalem wcześniej olejów do pił łańcuchowych, i żaden sie nie sprawdza tak dobrze jak Rohloff. W mojej opinii wiele zależy od prawidłowej techniki smarowania, ilości smaru naniesionego i wytarcia go po czasie. Raczej nie spróbuje już innego środka niż Rohloff. Biorę strzykawkę i 1,5 - 2ml wystarcza mi na cały łańcuch, w suchych warunkach o dużym zapyleniu 250-350km, w błotnych ok 150km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onyxer ja tez myslalem nad czyms tanszym niz Rohloff, ale kupie nawet to 100ml, podobno starcza na sezon lub wiecej, wiec zauwaz, ze to co wydasz na Finish Line i inne wynalazki wychodzi nawet drozej w porownaniu z Rohloffem(zamow sobie u kogos na forum i wyjdzie Ci 100ml w cenie 50ml na allegro itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...