Skocz do zawartości

[5592g] Canyon Ultimate CF SLX by 1415chris


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem tłumaczyłeś to wcześniej.

 

Fajna maszynka, podoba mi się ta czarna minimalistyczna estetyka.

Koła też cool.

 

Ciekawm jaką masz pozycją przy tym wzroście? Jestem niedużo wyższy, może jak bedziesz się pozbywał... :icon_wink:

 

Tylko napisałeś że masz aparat a foty z Nikona?

 

 

:devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chcieć trzymać się klasycznej geometrii ramy szosowej to powinieneś mieć tyle samo horyzontalnie co wertykalnie czyli rozmiar 58/59 cm (zresztą tak jak i ja) co niestety w Canionie jest nieosiągalne. Wielki plus za rezygnację z ImageShack'a zapchanego reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazujac na moich wymiarach, dla The Eddy Fit, rama powinna byc:

 

Seat tube range c-t: 61.3 - 61.8

Top tube length: 58.3 - 58.7

 

Czyli rozmiar 62 canyona jak w morde strzelil :icon_wink:

 

Niestety masz racje imageshack robi sie nieznosny.

 

Co do siodla, nic sie nie slizga. Jedyne co pamietam z uzywania slr, to fakt, ze nie moglem na nim wysiedziec :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na obydwu. W sumie jedynym, no moze nie tylko, powodem dla ktorego kupilem smuda to ze siodlo jest zrobione na wzor speedneedle. Komfort jest bardzo zblizony. Wysciolka w tune jednak cos tam daje. Niemniej roznice sa bardzo male.

Jak masz tylek ala tune, to pod wzgledem komfortu, nie zawiedziesz sie na tym siodle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla tych co rozwazaja karbonowe obrecze z chin.

 

Nie ukrywam, ze moj zesta kol byl pewnym eksperymentem.

Oto rezultaty:

Kola po przejechanych 1k km, wygladaja i kreca sie jak nowe. Zero bic, prosciutkie. Piasty tocza sie tak milo jak 1k km temu. Szprychy tez zdaja egzamin.

Kola nie maja ze mna lekko, +90kg. Mimo wszystko silowe podjazdy w korbach nie robia na nich zadnego wrazenia.

Jazda w plaskim terenie lub zjazdy to czysta przyjemnosc, aczkolwiek duza tego zasluga sa opony veloflex extreme.

Teraz o minusach, bo i te tez sa:

Jak to z kolami o wysokim stozku, przy silnym bocznym wietrze, dzialaja jak zagiel. Czasami trzeba sie niezle skupic aby to opanowac.

Obrecze prawie doskonale, prawie bo w jednej powierzchnia hamujaca nie jest idealnie plaska. Jest male wybrzuszenie, ktorego oczywiscie nie widac, dopiero przy budowie wychwytuje sie taka niedoskonalosc.

Rezultat jest taki ze przy hamowaniu przodem mam efekt abs-u. Mozna z tym spokojnie zyc, niemniej wolalbym zeby takiego czegos nie bylo. Sprobuje to reklamowac, ale musze najpierw poskladac drugi zestaw zeby miec na czym jezdzic. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Biorac pod uwage cene i to w jaki sposob kola sie spisuja, uwazam ze sa godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki...

Za podpowiedzia kolegi Jazem-a rowerowi sie troche schudnie.

Dostanie nowa kasete recon alu 86g i troche lzejszy (mam nadzieje) lancuch yaban.

 

Pojawia sie tez nowe kola, nie nie...., tym razem ciezsze od obecnych.

Kola do codziennego uzytku.

Mam juz obrecze pod opone IRD Cadence (384g, 389g).

Gumy veloflex corsa (w drodze) i detki vredestein latex 48g/szt.

Szprychy najprawdopodobniej mac 424 i piasty podobne jakie mam w obecnych kolach (inny kolor).

waga kol powinna zamknac sie ponizej 1350g i w kwocie ok 1150zl (bez ogumienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa kaseta Recon alu 11-23.

Bedzie sie krecic z z karbonowymi kolkami. Sram red przechodzi do kolek "na co dzien".

 

dsc1549l.jpg

dsc1560u.jpg

 

Do kasety dojdzie nowy lancuch yaban, niestety nie 210 (zbyt paranoidalna cena), bedzie to 101ti.

Chcialem go porownac z kmc. Przewiduje podobna wage co kmc 10sl ti, ktore to nota bene sa w dorych cenach na ebayu, cos ok £25.

Dla kogos kto planuje zakup tego lancucha, to radze sie pospieszyc bo zloty bedzie dalej slabl, jak to przewiduja magicy rynku walut, przez najblizsze 6-8 miesiecy.......?

 

No i bym prawie zapomnial :rolleyes: .... waga roweru 5594g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mira Veronica sa dostepne tylko w zestawch kol.

Niemniej, jak dla mnie, to tylko ciekawostka, b. droga....

 

Skonczylem tylne kolo: piasta Dati, obrecz IRD Cadence VSR, szprychy 28 Mac 424, nyple alu Sapim, waga 743g

 

Picasa Web Albums - Chris Abramovicz - IRD Cadence V...

 

Waga zestawu 1331g.

 

Kola beda/sa obute w gumy veloflexa corsa 22 195g i detki lateksowe vredesteina

 

 

dsc1685.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...