Skocz do zawartości

[Góra Św Anny] - jednodniowa wycieczka 29 maj


bajtourka

Rekomendowane odpowiedzi

No ja 29 też jestem w pracy :)

Więc 28 dla mnie idealnie :P

detonator Jestem z Tworoga, jak masz po drodze,to możemy razem ruszyć z Tworoga już do Toszka, a widzę że tak, bo okolice Lublińca. Kokotek? Czy dalej?

 

A tak w ogóle jedziemy głównie szlakami? Bo kiedyś jechaliśmy całkowicie tylko asfaltem i chodzi o to, jakie opony założyć, czy slicki czy w teren :)

 

Co do osób jadących w grupie, to nie wiem ile może być maksymalnie. Ostatnio jechaliśmy w 18 osób :D

21 nie dam rady niestety na wypad, ale nie szkodzi.

Co do godziny to może o 10:00 w Toszku na rynku?

Jak będzie więcej osób,to też większy "tunel" i więcej ludzi do "pociągnięcia" reszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 10ta w Toszku to start z gliwickiego rynku musi być wcześniej jak o 9tej. Dla mnie może być, ale to muszą się wypowiedzieć osoby z dalszych terenów ;)

 

Co do pytania jakimi drogami, to ja nie chce się wypowiadać za wszystkich... Jeśli o mnie chodzi to lubię w większości lasami zwłaszcza jak jest upalny dzień, ale też trochę asfaltem zwłaszcza zjazdy :woot: O tutaj: http://kztt.webpark.pl/tablice.php?n=TablPGli&r=jpg Widać, że można jechać cały czas do Toszka drogami rowerowymi, ale często one po prostu są poprowadzone drogami samochodowymi. Czyli slicki ;) Natomiast za Toszkiem będzie trochę pól, lasów tylko, że tam mnie jeszcze nie było i nie wiem jak to nam wyjdzie ;) Z powrotem szczególnie początek proponuję drogami co by nacieszyć się zjazdem :teehee: ja mam crossa... i slicki i jak jechałąm lasami choćby z Kato do Pszczyny to dał radę, ale oprócz mnie wszyscy mieli MTB ;D

 

A to myślę 10ta rynek 21go maja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko 28 ja z Wami jadę. mogę być przed 9 w Gliwicach. Jakiś pociąg znajdę pewnie :) Tylko może ktoś po mnie może na dworcu czekać bo ja Gliwic to nie znam za bardzo a wstyd będzie jak nie znajdę tego rynku hehe. Mam następujące pociągi: odj. 07:04(Dąbr. Górn.) przyj. 08:10 (Gliwice) bądź; 07:04 --> 08:10. Więc mogę być albo przed przed 9 albo tak po ale że koleżanka pisała że lepiej umówić się przed 9 żeby do Toszka dojechać na 10 więc chyba ta pierwsza opcja będzie pasowała bardziej. Mi to w sumie lotto jakimi trasami jedziemy czy szosa czy las czy woda czy śnieg, no może woda nie, ja jeżdżę na XC opony mam z traktora (2.25) :D ale i szosą lubię i lasem byle by trasa i atmosfera była spoko. Więc czekam na Wasze ustalenia i myślę że widzimy się 28 i jedziemy :P

Pozdrawiam Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dworca pkp w Gliwicach wychodzisz głównym wyjściem z holu, wsiadasz na rower. Widzisz przed sobą biurowiec z napisem Biprohut ;) Pod biurowcem wpadasz na światła, grzecznie zsiadasz z roweru i przechodzisz, dalej walisz prosto ulicą Zwycięstwa do samego końca i jesteś na rynku w Gliwicach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i pięciu moich kolegów wczoraj wstepnie ustaliliśmy że również wybierzemy się na górę Św.Anny :).Ustalił ktoś dokładnie trasę którą pojedziemy ?,czy raczej będzie to żywioł ? :laugh: .Wyrażam również ochotę na wypadzik 21-go maja,tutaj również mam pytanie - jest jakiś cel sobotniego "treningu" ?,jakieś miejsce docelowe itp ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ursusek pisałam już wstępny zarys trasy:) jedyne co jeszcze muszę zrobić to wydrukować mapki, czasami może zdarzyć się, że nie od razu coś się znajdzie no, ale pozwólmy, żeby było trochę w tym też spontana a nie Ordnung muss sein:P

 

skoro ssbus będzie mniej więcej 8.10 w Gliwicach to umówmy się, że koło 8:20 do 8:30 start z Gliwic, czyli w Toszku myślę, żeby było na spokojno to umówmy się tak 10.30? Matko coś czuję, że jakaś masówka się szykuje :icon_mrgreen:

 

Jeszcze mogę tylko napisać, że dowiedziałam się, że podjazd to jest taki, że niektórzy podobno schodzą pod koniec z rowerów ;) i że lepiej zostawić sobie Zdzieszowice na zjazd i że rozpędzić idzie się do 70km/h. Droga taka serpentyniasta, jednak w weekend przy ładnej pogodzie należy spodziewać się ruchu samochodowego i sporo może być rowerzystów, więc będzie kogo pozdrawiać:)

 

Co do 21go to możecie podawać pomysły ...Na razie ustalone jest, że 21go o 10tej start z rynku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Górę Św. Anny zawsze jest masówka, każdemu się to widocznie podoba.

Moim zdaniem żadnych mapek nie trzeba, zawsze możemy pojechać na orientację, a jakbyśmy się zgubili,to można wyjechać na asfalt i pojechać drogą.

Jeśli mówisz o podjeździe tym z serpentyn, to bez obaw, moim zdaniem każdy wjedzie :)

Ostatnio nawet wyścigi sobie urządzaliśmy w tamtym miejscu :)

Co do 21, to jeśli na 10:30 w Toszku, to powinienem zdążyć.

@detonator Czy Ty czasem nie jesteś jednym z organizatorów wyścigu w Koszęcinie? Jeśli tak, to wiesz coś na temat tego roku? Czy w ogóle się odbędzie? Przepraszam za OT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z kumplami 1 maja, wyjazd z Bytomia (65km w jedną stronę), średnia 21/22 spokojnie do wyciągnięcia, a sam podjazd pod Annaberg zdecydowanie przereklamowany. Polecam zabrac cieplejsze ubranie, bo mnie przypadło pedałować w krótkich spodenkach przy temperaturze 9c w deszczu, zdecydowanie nie polecam. Na samej górze urzeka widok grilla tuż obok pomnika papieża, zdecydowanie korzystniej prezentuje się amfiteatr i tamtejsze ścieżki, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Mody z tą listą to tak orientacyjnie bo to i tak się zmienia jak w rosyjskiej ruletce;P Pewnie Wam link nie działa, bo ta trasa jest moją pierwszą testową, tutaj to skopiujcie sobie i wlepcie powinno działać -> file:///C:/Users/Marysia/Desktop/BAJK/G%C3%B3ra%20%C5%9Aw%20Anny/Anka.htm#lat=50.38751&lng=18.80997&zoom=10&type=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest, bajtourka ma zapisany ten plik na pulpicie prawdopodobnie czy tam innym dysku i ta lokalizacja nie będzie działała, bo nie ma jak :)

Ale mniejsza z tym, ja chce sobotę :D Nieważne jak pojedziemy, byle przed siebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...