Skocz do zawartości

[Rower] Kelly's Magic 2005 XC ;-)


Gość Padi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem tego roweru od ponad miesiąca ;-). Wady jakie dostrzegłem to sztycla RITCHEY a mianowićie lipnie jest z tą śrubą uciskową (co trzyma siodełko) poniewaz nawet po mocnym dokręceniu siodełko potrafi sie "krzywić" na hopie. Jeszcze jedną wadą są te śruby w mostku Ritchey Pro poprostu robi sie w nich nalot rdzy. Ale to nieprzeszkadza gdy przesmarujemy delikatnie cieniuteńką warstwą smaru. Szkoda ze producent do niedał hamulców Shimano Deore LX. Rower był by droższy o zaledwie 50zl ale zato poprawiła by się jakość hamowania aczkolwiek hamulce tektro niesą takie złe. Ospbiście dokupiłem do roweru błotniki SKS X3DRY na tył oraz SKS Shockboard na przód błotniki spełniają swoją role bo niemam zachlapanej kurtki ;-). Oczywiście po zakupie musiałem sobie sam doregulować hamulce i przerzutki. jeszcze jedna ''wada'' prawa klamko manetka niewskazywała położenie łańcucha na kole zembatym ale po rozkręceniu i złożeniu elementu wskazującego wszystko wruciło do normy. Rower ma z przodu i z tyłu piasty Deore musze powiedzieć że są niezłe. Można tym rowerm naprawde poszaleć, szybko się można rozpędzić. W terenie z przerzutkami też niema żadnego problemu podjazd pod każdą górkę jest zapewniony dzięki ilości zębów na kasecie o korbie. System blokady skoku amortyzatora to rewelacja jak dlamnie ponieważ pod górkę nietrace siły którą normalnie pochłaniały by uginające się amortyzatory. Na zablokowanych amorach gdy jedziemy po terenie słyhać leciutenkie stukanie gdy koło się ugnie ale to całkiem normalne w amortyzatorach z blokadą skoku. Amortyzator SR SUNTOUR AXON D-RL 10cm skoku posiada dodatkowo regulacje twardości. System blokady pozwala także na ustawienie wysokości przedniego koła (można amortyzator ugiąć i zablokować). Siodełko zamontowane w roweze niesprawia zadnego problemu (moze dla tego ze się przyzwyczaiłem do twardego) KBIX ULTRAFORM PRORACE jest niezłe. Lakier na ramie wydaje sie być nietrwały ale niebadałem jeszcze jego trwałości. Minusem małym są także naklejki na obręczach KBIX jak zachaczymy o gałąż np dzikiej ruży to robią sie na nich zadziorki. Opony MAXIS Minotaur Full Knobna aspalcie spiują się dobże nietestowałem jeszcze w terenie zabardzo awięc niemoge ich opisać. na razie tyle jak możecie podzielcie się swoimi opiniami o tym roweże. Acha przejechałem gdzieśtak 300km. Ja mykam jeździć !!!

 

 

POZDRO WSZYSTKIM [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam taki sam rower i nie zgodze się w paru kwestiach:

 

poniewaz nawet po mocnym dokręceniu siodełko potrafi sie "krzywić" na hopie

- jeżeli używasz tego typu roweru na hopach to zycze powodzenia...

 

Szkoda ze producent do niedał hamulców Shimano Deore LX.

- szkoda że nie dał też amortyzatora SID WCS... było by tylko 3 tysiące złotych drożej..

 

hamulce tektro niesą takie złe

- masz rację nie są złe - są do d***

 

prawa klamko manetka niewskazywała położenie łańcucha

- miałem to samo

 

MAXIS Minotaur Full Knobna aspalcie spiują się dobże nietestowałem jeszcze w terenie zabardzo awięc niemoge ich opisać

- na asfalcie sa do bani - to typowa opona na maraton - lekka tylko i wyłącznie w teren

 

Amortyzator SR SUNTOUR AXON D-RL 10cm skoku posiada dodatkowo regulacje twardości

- to nie ejst regulacja twardości tylko naprężenia wstepnego (czyli wstepnego ugięcia sprężyny)

 

na koniec

Ospbiście dokupiłem do roweru błotniki SKS X3DRY na tył oraz SKS Shockboard na przód błotniki spełniają swoją role bo niemam zachlapanej kurtki  

- błotniki są fe...

 

ufff to tyle mojego wywodu... :D

 

pozdrawiam i zycze miłego użytkowania sprzętu

 

PS. zła nazwa tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieznam się zabardzo. jezeli hodzi o hope to umnie na asfalt jest tragiczny zapomniełem napisać oco mi hodzi (może to tylko wada umnie ). a co do tych 50zł za lepsze hamulce na pewno bys dodał sam napisłes ze są do bani. a teraz ja potrzebuje opini na temat hamulców DEORE LX 06 czy warto kupić ?.

Oponie dobrze idzie na asfalcie mi wystarczy . awięc dla mnie gdy przesiadłem się ze szrota na ten rower jest taka opinia. błotniki to podstawa jak jeżdze po miećsie i pada deszcz nielubie prać kurtki zawsze mozna je bardzo szybko zdjąć 3 sekundy i po kłopocie.

 

 

Wydaje mi sie jeszcze ze jak jest duży nacisk na korbe to zembatka obciera o przezutke ? :)

 

jezeli coś nietak niewkużaj się jestem początkujący na lepszym roweże dopiero mam 2 miesiące rower

na poprzednim złomie jezdziłem po 100km 3-4 razy na tydzien zależnie od czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja się wcale nie denerwuję tylko wyrażam moją opinię:) i jestem bardzo spokojny:)

a co do tej hopki to nadal nie rozumiem :grin:

 

co do hamulców LX to odradzam - śa strasznie ciężkie i drogie - za ta cene wolałbym kupić dużo lżejsze Avidy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie, co mogę napisać to o lakierze (mam inny model) i wydawać się może, że jest nie trwały, ale jest odwrotnie... Mam rower już 2,5 roku, przejechane mało, bo 7300 km i lakier jak nowy, jak się otrze gdzieś to rysy powstają tylko przy takim porządnym otarciu - wytrzymały jest. Co do firmy to muszę się pochwalić, że jak do tej pory poza wymianą wkładu suportu nic się nie zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też jestem posiadaczem Magica, ogólnie jestem zadowolony.

 

Co do hamulców to narzekacie że nie są najlepsze, ale są to jedne z najlżejszych na rynku, nawet avidy są ciut cięższe, wystarczy zmienić klocki na inne i problem z hamowaniem znika :-).

 

Wskaźnik biegu na prawej klamko manetce i u mnie nie wskazywał biegu.

 

Lakier na ramie jest bardzo podatny na zadrapania.

 

W amorku pojawiły się lekkie luzy u mnie, pozatym ta wielka manetka blokady skoku irytuje mnie.

 

 

Ja u siebie już pare zmian wprowadziłem:

 

Przerzutka tył z LX na XTR

Korba z SR Suntour na RF Evolve XC

Opony z Maxis na Tioga Red Phoenix

Dętki na BUTYLOWE GEAX-y

 

I w styczniu zmieniam amorka SR SUNTOUR AXON D-RL na ROCK SHOX SID World Cup 2005.

 

Później złoże se koła: piasty DT ONYX, obrecze DT 4.1, szpyrychy DT revolution

 

A na końcu, może w połowie przyszłego roku zmienie rame na orbei.

 

Ja tam jestem zadowolony ze swojego bika i ze swojej strony polecam go. Zmiany w nim wprowadziłem, mimo że nie musiałem gdyż wszystko jeszcze działało dobrze, ale wiadomo każdy chce ulepszać swój rower. Jest to dobry rower dla tych którzy chcą jeździc na poważniej, pozatym jest to dobry podkład do rozbudowy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość stashek

Też mam ten rowerek od kwietnia i musze powiedzieć że ma lipną korbe, bardzo mi się wyszczerbił najwyższy rząd. Teraz ją będę zmieniał na LX-a :), reszta sprawuje się dobrze. Lakier jak nowy, mówicie że łatwo zadrapać ale czym? Jeździłem po lesie i to wąskimi dróżkami i kontakt cielesny z gałęziami był dla mnie bolesny, a na rowerku nic :D. W tym rowerku to amor jeszcze wymienie bo do reszty nie mam zastrzeżeń, się spsuje to wymienie :). Może polecicie jakieś korby w przedziale cenowym LX-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Też mam Kelly's-a Magic-a z 2005r. Kupiłem mojego w lipcu. Do tej pory jest prawie wszystko OK. Jedynymi rzeczami do których mam zastrzeżenia to są:

- opony - są za wąskie, za głośnie

- korba - juz jest krzywa, i juz pogubiła ząbki z największej zębatki,

- hamulce - troszke lipne, ale w sumie mogą być

- kierownica - denerwują mnie proste kierownice, moim zdaniem brzydko wygląda prosta kierownica (wolę giętą)

- amortyzator - mam drobne luzy, i jak piszą że ma 100mm skoku to mój ma z 74mm (nie wiem dlaczego tak jest :) )

Wszystkie inny rzeczy są dobre i fajne.

 

 

PS. Co mam zrobić z moim amorem?? Ma około 74 mm a nie jak piszą że 100mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z moim ostatnim poście "- kierownica - denerwują mnie proste kierownice, moim zdaniem brzydko wygląda prosta kierownica (wolę giętą)", to już się przekonałem do tej prostej. Wolę prostą! ;)

 

Przekonałem się to w taki sposób iż, pożyczyłem od kolegi kierownicę (trochę to głupuo brzmi) i zalorzyłem ją u mnie. Oczywiście że rowerek wyglądał bajerancko ale mi sie gorzej jeździło. Więc szybko ją zdjełem i popędziłem do kolegi ją oddać. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

proste kiery rządzą:P!!

 

a co do tego 100mm skoku... nie wiem jak ale ja nie mam 100 tylko

60 mm... ale jest sposób - wyjąc elastomer z lewej goleni. wtedy skok znacznie się zwiękasza ale amor jest bardzo miekki (np. dla mnie rpzy wadze 55 kg. był zbyt miękki)

 

pozdrawiam

 

PS. korba to największa wada tego roweru:/ ja mam już część zębów na blacie praktycznie zupełnie łysa... zmieniam rpzed wakacjami na LX :)

Edytowane przez PIOK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Kupiłem rok temu na allegro samą ramke od magica'05 i na nim budowałem swoją maszynę. I poki co jestem bardzo zadowolony tylko mam do was prośbe.

Mogłby mi ktoś napisać jaką macie długość osi suportu ? bo nie moge za cholere dobrac do mojej korby. a na lx dopiero zbieram kase ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No ja bym dodał jeszcze suport, moj dostał luzu na osi po 200 km. Korba gubi zeby na duzym blacie. Co do opon to dawno wymienilem, moge powiedziec tylko ze racing ralphy scieraja sie przy nich powoli i sa taaak szerokie. Na pewno wiele lepiej zachowuja sie w piachu. Lewa manetke deore załatwilem przez pomyłke, raz pekło i juz nic sie nie dało zrobic. Z axona schodza naklejki, ale to dobry amor, z tych tanich, bardzo fajnie sie rozbujał, choc jak na moje 73 kg do dalej za twardy. Hamulce wymienilem, zamiast wymiany klockow na avidy.Poprawa w sile hamowania widoczna, tektro szału nie robia. To co bolalo najbardziej to strzelajaca piasta przednia! Tak, tak nie tylna tylko przednia piasta deore odmowila posluszenstwa. Teraz sluzy deore lx.

Jak na przebieg 4800 km i ta cene, to coz szału nie robi i wstyd powinno byc producentowi za padajace czesci, ktore jednak powinna charakteryzowac jakas zywotnosc(suport i piasta) Reszta to juz moje widzimisie i mały wandalizm :( Choc dalej podoba mi sie ten sprzet i wraz z udoskonalaniem go pasuje mi coraz bardziej.

ZMIANY:

gripy na ritcheya WCS (twarde gumowe były)

piasta deore na deore lx

łancuch sram 950 na lx (tu byly problemy z przyjeciem przez kasete po 2 k km)

klamkomaentki deore na klamki lx i manetki sram rocket(tutaj moj wandalizm :()

hamulce tektro 832 al na avid sd 7

pedały na SPD 520

opony z maxxis minotaur knob na schwalbe RR

amortyzator z axon D-RL na R7 super click it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja się dopiszę:

-sztyca - rzeczywiscie miałem ten sam problem - na szczescie juz się z nim pożegnałem - jak się naprawdę fest przykręci to jest ok

-korba - mięciutka i szybko zajechane koronki

łańcuch + kaseta - z łańcuchem miałem problem ze spinkami - udało mi się dwie rozerwać. poza tym łatwo łapał rdze. cały napęd zajechałem na amen między listopadem a sierpniem...

-opony sh*t totalny - zajechane w ciągu kilku miesięcy (zimowych!)

- manetka blokady w axonie - nie wiem jak wasza, ale ja z mojej nie korzystam - raz że trzeba nadludzkiej siły żeby ją wcisnąć, dwa że nawet jak wcisnę to po chwili jazdy mi się sama wyłącza

- przerzutka nie przetrwała wypadu w góry i nadaje się tylko do wymiany (ale to moja wina)

- wskaźniczki w prawej manetce też nie działają. \

- z piast nie jestem zadowolony - duże opory

 

na plus:

- gripy - nie wiem co wy do nich macie dla mnie są kapitalne. Rękawiczki poszły do szuflady bo nie były potrzebne (teraz tylko na zimę używam) - niestety dosc szybko sie scierają.

- amor - mi pracuje fajnie i nie ma żadnych luzów (nie komentuje blokady) mimo dość wesołego wypadu w pieniny. Deith pod twoje 73 za twardy, a pod moje 74 w sam raz, może nawet trochę miękki. Większy problem jest z działaniem na małych dziurach.

 

zmiany u mnie:

opony najpierw na tiogi factory xc, teraz kendy za 20 zł:(

hamulec przedni na avid arch rival 40

dodałem

rogi ritchey wcs (skracane)

koszyk na bidon kelly'sa (swoją drogą złamałem śrubę w ramie - nie zauważyłem że śrubki dodane do pompki żeby ją przykręcić pod bidonem są plastikowe - jedną wyciągnąłem druga siedzi :( )

 

na wsadzenie do roweru oczekuje:

korba LX H2

Łańcuch LX

kaseta suntour jakiś tam

i to chyba było by na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biera: Az sie chce przytyc jeden kilo ;) Nie, nie kupilem ostatnio uzywanego R7 i co bys biera o axonie nie mowil to calkiem inne odczucia. Mozna zjezdzac po brukowanych drogach i rece nie odpadaja po 100m.Co do gripow, to oczywiscie zalezy od rak, ja bez dobrych rekawiczek nie ujade za daleko bo mi strasznie nerw lokciowy uciska pod dłonia. A co do wskaznika potwierdzam tez u mnie nie dzialal. Ale i tak zepsulem manetki, wiec problemu nie ma :) Co do starego lanucha to prawda łapał rdze(lx tak nie lapie) ale wystarczylo zrobic kilka km zeby o rdzy zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...