Skocz do zawartości

[napęd] Prawie cały nowy a dalej jest coś nie tak


bauer106

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie ;)

 

 

Przed zimą zakupiłem kilka gratów w tym nowy napęd - kaseta, korba, łańcuch, przerzutka przednia wszystko shimano deore LX. Została tylko przekładnia z tyłu też LX ale starsza- bez luzów. Przejechałem na tym zestawie może z 200km max. Wszystko dobrze wyregulowane, nasmarowane itp. Kaseta jest 9rzędowa i lx z tyłu niby też (miałem tak w poprzednim zestawie) i teraz przy większym nacisku np jak jest jakiś podjazd albo wdepnąć na prostej to łańcuch lata z biegu na bieg albo po prostu przeskakuje na danym zębatce tak, że nie da się podjechać. Co to może być? Myślałem, że to może być wina przekładni ale nie mam z kim zrobić podmianki a kupować trochę niezbyt chcę kupować aby okazało się że jednak to nie to.... A może jestem zbyt ciężki na lx? :P Ważę ponad 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest tak, że raz przeskakuje a raz lata. Trochę dziwne to by było aby się zużyło, bo nie widać wzrokowo. Poprzednio miałem zestaw Truvativ Firex (czy jakoś tak) a kaseta i łańcuch to jakiś zestaw deore i tego nie miałem. Jakbym na początku to zauważył po złożeniu to można by przypuszczać, że to przekładnia z tyłu, a tak ciężko powiedzieć. A może to być łańcuch że się rozciągnął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, linki mogły się ułożyć po tym czasie i przerzutka rozregulowana. Jak spinałeś nowy łańcuch to rozruszałeś spinane ogniwo? Co prawda nie sądzę aby to ono mogło biegi zmieniać, ale może wkurza przerzutkę. Sprawdź luzy na: haku, kole, korbie (zębatkach też), kasecie. Jednym słowem trzęś wszystkim i podokręcaj profilaktycznie. Sprawdź czy wózek przerzutki patrząc od tyłu jest prosty i czy hak jest prosty. Podwieś rower gdzieś i pobaw się biegami w różnych kombinacjach. Pokręć korbą do tyłu - może znajdziesz to nierozruszane ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...