Skocz do zawartości

[wolnobieg] Jak sciagnąć zapieczony wolnobieg?


adas651

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem może być nieco nietypowy.

 

Wiec mam tylne koło z nakręconym wolnobiegiem, jest to stare szosowe koło które była używane bardzo duzo, próbowałem odkręcić kluczami z przedłużkami, lałem wd40 stukałem młotkiem i nic nawet nie drgnęło.

 

W ostateczności wsadziłem klucz do odkręcania w imadło i zacząłem kręcić kołem w celu zwiększenia siły odśrodkowej czy jakoś tam bo zwykle przy tej metodzie się odkręca.

Pominąłem fakt ze obręcz była pęknięta w 2 miejscach.

Po paru próbach obręcz mi wystrzeliła i ma już 5 pęknięć nie da się nią kręcić.

 

No i teraz jestem w czarnej dupie bo nie wiem co dalej.

Może macie jakieś pomysły?

 

Chciałbym to jednak odkręcić gdyż podoba mi się piasta (wysokie kołnierze)

 

Z góry dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mnie zwykle pomagało przedłużenie klucza. Widzę, że tego też próbowałeś, ale może użyłeś przy tym za mało siły? Poproś jakiegoś dryblasa, co ma parę w łapach, żeby spróbował to odkręcić (przedłużka klucza + stanowcze pociągnięcie z buta).

 

Jak nie da rady, to zawsze możesz udać się z kołem do serwisu.

 

Użyj także wyszukiwarki, bo sporo takich tematów już było na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował tak, zdejmujesz zębatki, tam te kulki się wysypią itp. Podgrzewasz nawet nad zwykła kuchenką gazową ten element, to mocowanie wolnobiegu. Wcześniej wkręcasz kluczyk w imadło, i takiego rozgrzane koło nakładasz na kluczyk do wolnobiegu (tylko szybko) i jazda teraz ciągnij ile sił. Jak raz sie nie uda, to kolejny.

 

PS: Tylko sie nie poparz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkręciłem kiedyś klucz w imadło na to nałożyłem koło (oczywiście wraz z oponą) i co... Imadło poszło a wolnobieg dalej się trzymał.

Spryskałem go WD 40 w okolicach gwintu poczekałem jakiś jeden dzień i przy użyciu klucza z długim ramieniem (ok 1 metra) udało się odkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

pierwszy temat nawet sam załozyłem

udało mi sie wtedy odkrecic wolnobieg sposobem opisanym przez Minora

No tak, nawet nie zauważyłem.

 

A zależy ci na tym wolnobiegu?

Jeśli nie, możesz spróbować sposobu opisanego przez senjiro w twoim poprzednim temacie:

 

Kolega ma oczywiście wolnobieg, nawet pisze na zdjęciu "free wheel". Co do samego ściągnięcia to potrzebujesz odpowiedniego klucza z takimi dwoma ząbkami. Wszystko zależy tez od tego jak długo wolnobieg siedzi sobie na pieście bo ja zauważysz klucz będzie miał tylko 2 małe ząbki, które możesz wyłamać jeśli jest wolobieg jest mocno zapieczony. Moja rada jest taka, jeśli nie potrzebujesz już tego wolnobiegu to wsadź go w imadło, bardzo mocno zacisnij i kiedy połamiesz już w nim zęby i będzie mocno siedział w imadle powinieneś go bez problemu odkręcić:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...