Skocz do zawartości

[Rower]LTD Comp, Aspect10, Rockhopper, Backfire 600


Peterp079

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam do porównania kilka pozycji i chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Który ma najlepszą ramę do rozbudowy, który jest najbardziej sensowny do zakupu. Zastosowanie to lasy, pola, łąki, Bieszczadzkie góry, asfalty w zdecydowanej mniejszości. Moja waga to ok. 85kg, wzrost 190cm, Styl jazdy przewaga rekreacji choć nie powiem że czasem nie lubię poszaleć troszkę bardziej niż rekreacyjnie. Byłem już praktycznie zdecydowany na Unibike Expert'a jednak po studiowaniu dokładnym forum troszkę się zacząłem zastanawiać i stąd moje pytanie się pojawia. Poniżej pozycje które mnie interesują. Chyba że macie jeszcze coś innego ciekawego do polecenia...

Cube LTD Comp

Scott Aspect 10

Spec Rockhopper - wiem że bardziej sportowe geo niż pozostałe ale wcale mi to nie przeszkadza

Centurion Backfire 600

 

Myślałem też o Rockrider 8.2 ale ten biały kolor go dyskwalifikuje choć wiem że nie jest to żadnym wyznacznikiem ale jednak wyjątkowo mi się nie podoba. Gdyby był taki jak 8.1 już bym myślał całkiem inaczej.

 

Co myślicie o powyższych. Proszę tylko o sensowne odpowiedzi a nie typu "ja to bym wziął Cube, Scotta, itd.." - bez żadnego wyjaśnienia dlaczego i co na plus a co na minus.

Z góry dziękuję i mam nadzieję na ciekawą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Spec, jak to spec ;) głównie płaci się za napis " Specialized " Ale jak do rozbudowy to rama super ;) Centurion hm... jak za tą kasę nie kupiłbym go. Teraz SCOTT hm fajna ramka części też już lepsze, ale spośród tych czterech wziąłbym cube ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat długość rury podsiodłowej to (w czasie jazdy) najmniej ważny parametr. Poza tym najdłuższą w stostunku do czego?

 

Rekreacyjną ramę ma tu tylko Scott. Specialized, Centurion i Cube to sportowe ramy. Choć w przypadku tego ostatniego można się już troszkę kłócić.

 

Jeśli ma być rekreacyjnie, rozważ jeszcze Lapierre Tecnic 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TaK bardzo na rekreację sie nie upieram tym bardziej że z moimi wymiarami na Backfire 600 bylo mi bardzo wygodnie. Wiec dluzsza rura gorna moze byc.

Tan Lapierre fajna opcja też.

Jeśli chodzi o rurę podsiodlowa to Scott ma najdluzsza w stosunku do gornej (nie wiem dlaczego ale jakos srednio mi sie podoba duzy spad gornej rury choc generalnie nie ma to znaczenia takiego ze mialbym czegos nie kupic z tego względu...) Przede wszystkim ma być dobre a jesli jeszcze przy okazji bedzie wygladac to super. No moze z wyjatkiem RR 8.2 :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 4 to zdecydowanie Cube. Nawet nie ma o czym gadać.

Natomiast fajny ten Lapierre zaproponowany przez Fenthina.

Cena ta sama co LTD Comp... Recon z przodu niezłe hamulce.

Jedynie to jakoś nie jestem fanem Srama, więc dla mnie dalej Cube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nigdzie nie zostawiam roweru nawet na minute bez opieki więc pod tym wzgledem sie nie martwie. Nie mam sie gdzie przymierzyc do Scotta w Kielcach jako ze jest dostepny na zamowienie tylko. Do reszty jak najbardziej. Choc chyba bardziej mi lezy sportowsze nastawienie Cube'a niz Scotta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Niestety w Ck tylko jeden sklep sprzedaje Scotty i nie maja zadnego Aspecta w rozmiarze wiekszym niz L. Moga sprowadzic na zamowienie po zostawieniu 20% zaliczki czyli zadeklarowaniu zakupu. Tak ze troche porazka pod tym wzgledem...

 

Rulez i Franio nic nie piszecie a nie ukrywam ze zalezy mi rowniez na Waszych opiniach... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

A co w tym Cube jest takiego dobrego, nijaka dosyć ciężka rama, czy słaby w porównaniu z innymi amortyzator ?

Właśnie o takie uwagi mi chodzi. Dzięki takim szczegółom mozna wyeliminowac niektorych kandydatow i faktycznie wybrać najlepszy. Ciekawy jeszcze jestem co myślicie o Specu bo podobno ze ramy maja dobre do rozbudowy...

Autfor Modus zwrocil moja uwage wczoraj jak ogladalem na tej stronce Instincta. Krociutkie widze maja te rowerki główki ramy. Rozmiar 20" w Modusie największy. Będzie dla 190 cm wzrostu dobrze? Fajny sprzęcik bardzo. Ja jestem zwolennikiem większych ram niż mniejszych może dlatego że teraz jeżdżę na duuużej ramie i mi się bardzo fajnie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że 20" nie będzie dla Ciebie odpowiednia, faktyczne wymiary tej ramy (oprócz rury podsiodłowej) są jak innych 19", a 19" jest jak innych 18".

Tegoroczny Modus jest już zmieniony (czyli normalny) i rama 20.5" była by dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest faktycznie i jaki ładny :icon_redface: Tylko cena 5K. Az tak nie planuje szalec kasowo jednak. Szkoda ze tak. Chyba ze bym przejezdzil na swoim jeszcze ten sezon i moze bedzie tanszy gdzie pod koniec roku lub na poczatku przyszlego.

Tylko ze ja bym chcial jak najszybciej. Troche jak z dzieckiem ale pewnie wiecie jak to jest jak sie czlowiek napali na rowerek wymarzony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę żebyś go kupował, informuję tylko o różnicach w geometrii ;)

 

Instinct w rozm. 21" powinien być OK.

 

A co sądzę o Specu, niestety trzeba wiele zapłacić, dostając dosyć słaby osprzęt, osobiście wolał bym kupić samą ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiem wiem apropos Modusa ze nie namawiasz. Ale jak juz rozmawiamy to mowie jak jest bo gdyby nie ograniczenia pieniezne to duze prawdopodobienstwo ze bym sie nim zainteresowal.

To Speca skreślę z listy w takim razie raczej. Raczej celuję w gotowy rowerek. Choc nie przeczę ze skladac samemu to musi byc dopiero radośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli składasz sam, będziesz miał dokładnie to czego oczekujesz, kupowanie gotowca to zawsze jakiś kompromis.

Mi np. "z marszu" nie pasował by żaden z w/w rowerów, ponieważ preferuję gripy Sram ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...