Skocz do zawartości

[kompatybilnosc] manetka a przerzutka


przemolinko

Rekomendowane odpowiedzi

O ile mi wiadomo to Compagnolo jest kompatybilne z Shimano szosowym ,więc i z górskim też. :thumbsup: Co do hamulców to sprawa przecież nie skomplikowana ,chodzi tylko o ciągnięcie linki,więc to nie problem.Pytanie tylko czy siła tych dzwigni będzie odpowiednia do twojego stylu jazdy!?BTW co to za mini V-brake'y? :blink: i skąd pomysł z takim mieszaniem osprzętu? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl wziol sie z tad iz mam mozliwosc zamiany dotychczasowych klamkomanetej shimano alivio na te campy. Posiadam v-brakei tektro rx1 (tak jak zwykle v tylko ze mniejsze). Zastanawiam sie czy po wymianie z amorka na sztywny widelec oraz kiery z prostej na baranka nie zrobi sie lezak zamiast roweru. Mam 195cm wzrostu przy ramie 21 cali sztyce wyciagnieta mam na okolo 25-30 cm. To rowniez sprawia ze jest sie w wiekszym sklonie. Nie wiem czy bawic sie w to czy jedynie w moim bikeu zamontowac lemondke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamkomanetki campagnolo nie są co do zasady kompatybilne z tylnymi przerzutkami shimano. I na odwrót. Niektóre kombinację czasem zadziałają, ale to trochę na zasadzie przypadku i szczęścia. W sieci pełno opracowań na ten temat, użyj wyszukiwarki.

 

Marky5: Czy chcesz osiągnąć jakiś rekord w napisanej ilości postów? Zabierasz głos w prawie każdym temacie, nie ma problemu, Twoje prawo. Ale nie pisz bzdur, wprowadzasz tylko ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to inne pytanko czy do mojego haka na którym wisi teraz shimano alivio zamontuje szosowa przerzutkę shimano. Choć nie wiem czy to jest na pewno szosowa bo z tego co pamiętam (a może źle pamiętam) był to model SLX czyli górski model.

 

Już wiem przypomniałem sobie to na 100% była przerzutka shimano SLR.

 

tu przykład 1 części.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Shimano_105_SLR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamkomanetki campagnolo nie są co do zasady kompatybilne z tylnymi przerzutkami shimano. I na odwrót. Niektóre kombinację czasem zadziałają, ale to trochę na zasadzie przypadku i szczęścia. W sieci pełno opracowań na ten temat, użyj wyszukiwarki.

 

Marky5: Czy chcesz osiągnąć jakiś rekord w napisanej ilości postów? Zabierasz głos w prawie każdym temacie, nie ma problemu, Twoje prawo. Ale nie pisz bzdur, wprowadzasz tylko ludzi w błąd.

Ja tam bzdur z głowy nie piszę tylko to co wiem lub z doświadczenia;

Kompatybilność Campagnolo i Shimano :thumbsup:

 

Spotkałem się z przykładami,że Campy i Shimano były kompatybilne to raz dwa nie pisałem,że na pewno i zawsze i wszędzie.Sorki jeśli kogoś wprowadziłem w błąd!Sorki jeśli komuś namieszałem! :icon_redface:

Niektórym działa :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...