Skocz do zawartości

[Piasta] Jak skręcić?


seker1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam jedno pytanie. Być może proste, ale nie wiem, czy dobrze robię. Mianowicie, czy muszę mocno zakontrować piastę, skręcając ją, czy wystarczy tak leciutko, a przez to, że zacisnę koło zaciskiem zapobiegnie to robieniu się luzów? Pytam, ponieważ w przednim kole nie mogę z jednej strony zakontrować mocno, ponieważ przeszkadza mi tarcza i musiałbym ją odkręcić, żeby zakontrować, dlatego na razie skręciłem palcami tak, żeby nie było luzów i żeby się koło swobodnie kręciło i zacisnąłem. Czy nie wpłynie to jakoś źle na piastę ?

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem właśnie, ale kolega mi mówił, że on tak zawsze robi .... To jutro skoczę to poprawić :) Z jednej strony mogę mocno zakontrować, ale z drugiej, czyli tej od tarczy to tylko trzymając za kontrę z drugiej strony, co sprawia, że dokręcam całość ..

 

Dzięki za odpowiedź :) Temat do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oj rozkręcasz kontre, wykrecasz konusa i wyjmujesz oś. Przy pieście symetrycznej możesz oś obrócić z tarcza już nie zabardzo. Ale wyciąg ją jak juz ci sie nie chce tarczy odkręcać, wkreć w imadło (albo i nie) i rozkontruj.

nastepnie wsadź oś i zakontruj mocno druga strone.

 

Pamietaj zeby nie pogubić kulek. Wyczyść wszystko ładnie i nasmaruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak .... Rozkręciłem wszystko, wyczyściłem, nasmarowałem i biorę się do skręcania. Zakontrowałem ze strony tarczy i zacząłem skręcać, jednak po chwili, gdy chciałem przykręcić tarczę okazało się, że się nie da, bo nakrętka (od tarczy) nie przejdzie przez kontre. Więc rozkręciłem i zakontrowałem z drugiej strony, lecz teraz dalej nie mogę zakontrować ze strony tarczy mocniej niż palcami, ponieważ do konusa nie ma dostępu, gdy przykręcę tarczę. :wallbash: A jeśli trzymam za kontrę z drugiej strony i przykręcam tą od tarczy, to wszystko się skręca za mocno i koło się ciężko obraca .... Jak mam do zrobić ? :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Nie ma miejsca nawet, żeby wsadzić śrubokręt, żeby przytrzymać konus i przykręcić kontrę. Jest dostęp tylko do kontry. Zdjęcia dodam jeśli mi się uda to jutro, a jeśli nie to dopiero w sobotę, ponieważ czwartek-piątek jadę na wycieczkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...