Skocz do zawartości

Dartmoor Section!


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

co do napedu: z przodu singiel + rockring, a z tyłu acera + kaseta 8 rzedowa. napinacza nie mam, tylko ostro skrócony łańcuch i nie spada nic. a na kierze mam tylko jedno klamkomanetke, wlasnie do tyłu tylko :) a waga ponad 15 kg.... oczywiście na oko bo nie wazylem :P po prostu na rece jest kure...ko cięzki. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

może ktoś z was wie czy lepiej wyrywa sie rower jak amor jest miekki czy nabity na full

mam mx com air 105mm w dartmoor'ze i nie mogę wyrwać koła ani do manuala ani do bunnego. jakies dwa tygodnie temu uczyłem sie bunnego i udawało mi się wyskoczyc na jakies 25 cm a teraz wogóle- poprostu masakra i zastanawiam się czy może miec to zwiazek z amorem. nie mam nikogo kto mógłby to stwierdzic na miejscu ani pokazac jak sie to robi więc proszę was o pomoc.

 

pozdrawiam

 

 

aha - dziś złożyłem żonce nowe koło na obręczy dartmoor voodoo - prezentuje się nieżle i strasznie mocarnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od stylu w jakim to robisz, bo teoretycznie mozna sie wybijac z amora, tzn ciezar ciala na poczatku przenosisz na przod uginasz troche amora i korzystasz z jego sily przy wybiciu (glupio sie to opisuje B) ), ale wtedy strasznie ciezko sie przyzwyczaic jak sie siadzie na sztywniaka, a drugi sposob to normalnie od razu dajac ciezar ciala na tyl. Wiec teoretycznie jak robisz to 1 sza technika, to lepiej zeby amor byl miekszy, bo wiecej go ugniesz, moze utwardziles i teraz tak masz, sprobuj zaobserwowac jak robisz banego :) . Ja jak jeszcze mialem dartmoora to strasznie slabo mi szlo, tzn wyciskalem maks 45 cm na przeszodze dwoma kolami bez zachaczania (3 palety, kola 26"). Teraz nie wiem musialbym pocwiczyc na nowo na nowym biku :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiłem bannego to własnie tym drugim sposobem ale nie mogę wyrwac wysoko koła przedniego a teraz to wogóle tragedia ani banego ani nic mi niewychodzi - nawet ostatnio przeszła mi przez mysl zeby bika sprzedac bo to chyba nie dla mnie - chyba za stary jestem - ale poczekam jeszcze troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli amor Cię wybija (można się wybijać z amora - jak sie uczyłem to tak robiłem) to jest dużo łatwiej wyrwać rower do manuala i bunnego, ja właśnie mam 1 godzine do konca aukcji i zastanawiam sie czy kupic i zamienić moja 76 mm gile na 120 mm XCRa (nie mam funduszy:P ) i wlasnie m.in dlatego aby poprawić geo i łatwiej rower wyrywać. a czy z miekko ustawionego amora czy na twardo... hmm niech sie wyjadacze wypowiedzą :) ale mi sie wydaje że lepiej na średnio :D

 

hehe zamuliłem sie i nie zobaczyłem 2 ostatnich postów :P

 

 

Kywak, ja na przeszkode (na schody itp) stylem Spejsmana :P jakos łatwo wbijam na dartmoorze, tylko ze z amora sie nie wybijam bo z tej mojej gili trudno sie wybić w ogóle- za mało skoku, i myśle jakies 60 cm wyciskałem, przez przeszkode to już trudniej... ale z kolei jak wbiłem na mielca z amorem 120 mm to jakos inaczej tez bylo... latwiej ale na plecki napierdalałem ostro :) (chyba przyzwyczaiłem sie do długiego tylnego trójkatu, bo nota bene te 425 mm dartmoora to troche duzo w porównaniu do innych "streetowych" ramek) Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybijam się bez amorka - tak mi jakoś wygodniej :P

 

Do bunniego (na razie do 50 cm dobijam - pocieszam się że dopiero wyczuwam tą ramkę :) ) jakoś łatwiej mi się wybijało kiedy amor był niższy - ale IMO to kwestia przyzwyczajenia :(

 

Mój kolega tez miał problemy z takim wybiciem (poprzez odchylenie się do tyłu) , ale wynikało to z tego, że nie miał wyprostowanych rąk, tylko tak jakby przyciągał tylko rower do siebie

Manual tak samo :D

 

@Mmmak nie ma gadania że jesteś stary - więcej zaparcia :D

 

@Magnus IMO ta długość nie jest znów taka zła - bardziej stabilnie się rower zachowuje. Ale fakt że jak na streeta (w tej klasie) to 425mm w porównaniu do 415mm w Johnnym Bravo robi już odczuwalną różnice (psychicznie tez :D )

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ;) no stabilniejszy na pewno jest, ale wlasnie ze 10 mm trójkat mogly byc krótszy... ale bedzie ok, troche geo amorem zmienie teraz i krotki mostek walne :) szkoda ze nie ma pivotów pod 24" a jakos do tarcz wrocic to nie widze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sie dorobiłem takiego sprzętu:

Rama-Dartmoor street style 2005

amor-Suntour xcp 120 DJ

korba-Duro

kiera-Art

Mostek-zoom DH

przezutka-gripshift shimano

kaseta-shinano (7)

gripy-author(przykręcane)

hamule-accent

łancuch-shimano

koła-te z allegro pod v-brake za 120 sztuka

platformy-VP

stery-niepamietam jakie ale dalem 70zł

sztyca-accent

konik-sunrism(dalem za niego 12 zł i jest super nic prawie nie skacze wczesniej mialem jakiegos shimano i latał jak obłąkany)

mam takie pytanko czy widzieliscie moze dartmoora z odwróconym napisem "street style" bo ja mam tak:P

to jest moze jakas limitowana seria czy cos?

 

foto: http://www.pinkbike.com/photo/763066/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kywak miałem okazje jeździć na identycznie dobranym sprzecie : bomber+suburban+tarcza z tyłu, no i wiadomo 24", przy wyrywaniu rowerku co chwile plecki zaliczałem :D tak banalnie sie to na tej ramce robi :) oczywiście to nie był mój sprzet :):D

 

PS a powiem tak: kupiłem ostatnio kółko nowiutke (dm24+novatec+championy 2mm), wszystko cacy, ale wsadzam do Darta (tylne kółko) a tu kółko jest ostro przesuniete w strone kasety i miedzy oponą a tylnym trojkatem z jednej strony prawie ociera. Pomyslalem sobie - kółko źle zaplecione, no ale zaniosłem kólko do serwisu, wrzucili na centrownice , no i wyszło ze kółko prawie idealnie proste (3 mm niby przesuniete tylko), no to mysle sobie ze zaniose im ramke (dartmoora) niech badaja i zrobią kólko aby do ramki pasowało, odebrałem przedwczoraj wszystko i okazało sie ze NIBY trójkat w darcie mam krzywy o ok. 4 mm, dla mnie na oko wyglada wszystko ok, ale serwis WIE (nie każdy:P ) swoje. Przecentrowali kólko aby bylo idealnie w ramie i wszystko wyglada i wchodzi ok,jeszcze nie śmigałem i chcialbym uslyszec wasze komentarze na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...