Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

Kręcenie nic nie da, bo skos jest cały czas taki sam :)

 

Moim zdaniem to źle wsadzone koło albo uszkodzone haki, w które się to koło wsadza.

 

Po prostu zanim zamkniesz zacisk przekrzyw koło tak żeby nie dotykało ramy, tam gdzie dotyka i dopiero zamknij :)

 

 

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgooglowałem ten problem.

 

Często pojawia się odpowiedź, że koło może być źle zaplecione (cała jedna jego strona idzie za daleko) ale tu na zdjęciu widać ewidentny skos w bok, więc to wykluczam. Zostaje tylko feler w obszarze haków trzymających oś koła.

 

Ja u siebie wiem, że spokojnie przy zaciskaniu koła mogę je przybliżyć o centymetr bliżej albo dalej od jednej strony więc i tu (jeśli nie ma uszkodzenia haka/osi) powinno to być możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kurcze zagadka jakaś. Wyjmij koło, chwyć za końce ośki i zakręć (brzmi skomplikowanie ale jest możliwe przy udziale osoby trzeciej lub "z gruntu") i napisz co widzisz.

widzę że nic nie widzę :)

koło prosto się kręci,natomiast pierwsze 3 rzędy kasety falują

Kręcenie nic nie da, bo skos jest cały czas taki sam :)

 

Moim zdaniem to źle wsadzone koło albo uszkodzone haki, w które się to koło wsadza.

 

Po prostu zanim zamkniesz zacisk przekrzyw koło tak żeby nie dotykało ramy, tam gdzie dotyka i dopiero zamknij

koło dobrze siedzi,wyjmowałem oś i idealnie jest osadzone z jednej jak i drugiej strony

jak przekrzywie koło to jedna strona  nie będzie trzymała koła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falowaniem kasety nie przejmujemy się, tylko wsadzamy koło w widły i walimy z piąchy w oponę od góry. Nie lekceważymy tego punktu! Zamykamy szybkozamykacz i raportujemy co się dzieje dale (metaliczny dźwięk bardzo mile widziany podczas piąstkowania) ;)

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falowaniem kasety nie przejmujemy się, tylko wsadzamy koło w widły i walimy z piąchy w oponę od góry. Nie lekceważymy tego punktu! Zamykamy szybkozamykacz i raportujemy co się dzieje dale (metaliczny dźwięk bardzo mile widziany podczas piąstkowania) ;)

tak jak pisałem wczesniej nic sie nie zmienia,w poniedzialek spróbuję założyc inne koło zobaczymy co się bedzie działo,wtedy zaraportuje :)

pokerman9, takie pytanko mam, czy klocki hamulcowe, i ich ramiona, sa w takiej samej odleglosci od obreczy? kiedys ,,zgubila sie mi'' nakretka z prawej strony tylnej oski i tak jak u ciebie kolo mi sie ukladalo...

klocki jak i ramiona są w takiej samej odległości,nic  nie przegina koła(hamulce są rozpięte)

nakretki na osi ? tak są po obu stonach,jakby sie miały same zgubić? :)

mocno giętkie te widelce,przeginają się jak chcą,ale w żaden sposób koło nie idzie na środek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim scudzie mam cały czas problem z siodełkiem, non-stop samoczynnie poluzowuje się śruba. Ta co jest pod tylną lampką rowerową. Jeśli odwrócić siodełko sztycą do góry, to śrubka jest idealnie na środku.

 

Ktoś wie jak sobie poradzić czy coś?

 

Bo do tej pory ktoś poradził osłonę na łańcuch i zalutowanie linki. Najlepsze i genialne porady, na które bym nigdy nie wpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest w tym Kandsie do składania oprócz pedałów, kierownicy, siodełka ? Zamierzam sobie kupić wersję Disc z 2014 roku. Są jakieś znane problemy przy montażu, albo przy użytkowaniu ? To mój pierwszy post na forum także z góry przepraszam jak coś nie tak  :laugh: Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składa się dokładnie tak, jak tu:

 

 

Jedyne co można zepsuć, to gwinty pedałów wkręcając je w złą stronę :)

 

Swoją drogą, już drugi raz słyszę o tej 17tce, już trochę rowerów złożyłem, ale w życiu 17tki nie potrzebowałem? Co wy nią robicie? Do pedałów jest przecież 15ka.

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...