Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Zdejmuj to wszystko szybko i zaczynaj od nowa :) Pamietaj, że zawsze podczas zakładania musisz zacząć od jednego brzegu. Nic na hura. najpierw wrzuć w felgę jedno zbrojenie/oplot, potem wrzuć dętkę (oczywiście pamiętaj aby była nieco nadmuchana aby nie zrobiła sie zakładka w oponie), a na końcu umieszczasz w feldze drugą stronę. Z fotek wynika, że atakowałeś całą oponę na raz.

Powodzenia :)

Nie no robiłem wszystko po kolei tak jak piszesz, najpierw jedna część opony, potem dętka nadmuchana lekko.

I w tym momencie napiecie tego kawałka opony z drutem widocznego na zdjęciu wydawało mi się bardzo duże.

Ale jakoś wlazło  z pomocą wody i płynu do naczyń )

 

Strasznie wąskie sa te oryginalne felgi w tym rowerze.

No ale Race King 2.2 siedzi już na pokładzie.

Jeździ się bardzo dobrze.

Oczywiście oponka jest węższa niż sobie zakładałem, ale to wina tej felgi.

 

A porównując  wage tych fabrycznych opon CST do RK...ech szkoda porównywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć słoik i wrzucić odpadki/resztki po mydłach w kostce i zwykły okrągły pędzel malarski o średnicy ok 30mm. Potem do słoika wlewasz niewielką ilość wody i mieszasz to pedzelkiem. Mydliny nanosisz nim na krawędzie opony. To świetna opcja na układanie opony po nałożeniu. ładujesz wtedy na moment jakieś 5bar i słuchasz tylko jak opona się układa a potem redukujesz ciśnienie do klasycznych 3bar. Moczenie w ciepłej wodzie nie bardzo pomoże, bo sama woda działa jedynie przy zakładaniu nowych gripów, bo na opone będzie za małym poślizgiem. Temperatura też nic raczej nie pomoże. Musisz uzbroić się w cierpliwość i "zrzucać" oponkę w każdym możliwym miejscu aby układała się już wstępnie przy naciąganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można brać. Chyba że będziesz ją gdzieś przechowywał a masz mało miejsca - wtedy tylko zwijana bo można ją złożyć podobnie jak dętkę. Sądzę że jest to obok niższej wagi jedyny 'namacalny' plus opon zwijanych.

Wyszukiwarka nie gryzie: http://www.forumrowerowe.org/topic/58845-opony-drutowane-vs-zwijane/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko, bo chce zmienić mostek

Możeci emi powiedzieć jakie wymiary powinien mieć?

- długość mostka,

- jaka średnica tego otworu na sztyce od widelca,

- jaka średnica na kierownice,

- jakie kąt najlepszy

- jakiej firmy polecacie, aby była jakiś niedrogi.

 

Mozę ktoś może podać jakiś link do aukcji na allegro

Edytowane przez marcin9913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz wyprostowac swoja pozycje na rowerz-jazda rekreacyjna to mostek ponizej 80mm bedzie ok ze wznosem powyzej 10'. jesli chcesz na podjazdach poszalec to mostek 9-mm-120mm bedzie lepszy. fi montazowe do rury sterowej to 1,18 cala czyli 28,6 mm. co do srednicy pod kiere to nie wiem jak jest, zapewne 25,4 mm. najtansze sa od firmy zoom. 

 

 

pochwa.



errata. na podjazdy mostek 90mm-130mm. 



ps. bierz taki mostek, ktory mocuje do siebie kiere na 4 sruby imbusowe. bedzie pewniej kierowniczke trzymal i przeciwdzialal jej sie obracaniu. 



promax sa tez tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to mój pierwszy post, ale forum czytam od dawna, więc witam szanownych forumowiczów.

Jak czytam pytania marcina9913 to myślę że powinien jeździć na rowerku z dodatkowymi bocznymi kółkami (pytania typu: dlaczego biedronka ma kropki)

najpierw o opony, teraz z dziesięć postów o bidon będzie typu: może lepiej czerwony z czarnym albo czrny z czerwonym itp.

Mi się wydaje że takie pytania to zaśmiecanie tego wspaniałego forum.

Proszę Cię Marcin ogarnij się troche, użyj czasem opcji WYSZUKIWANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja też jestem ciekaw o co można spytać

 

-czy dziubek pasuje do ust, albo jak szybko stygnie w nim ciecz

 

Marcin coś na pewno wymyśli :D

Bardziej interesuje mnie czy bidon zmieści się w twojej d..upie dowcipnisiu.

 

Z tego co piszesz długo czytasz forum, a nie zabierałeś głosu pewnie z uwagi na ograniczoną wiedze w tematyce rowerowej.

Aż pewnego dnia wkońcu nadarzyła się okazja zabłyśnięcia na forum.

I jest wielki amigo1234. Brawa dla tego Pana.

 

I kto tu zaśmieca forum...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin wyhamuj lepiej. Forum nie jest od obrażania nikogo co własnie zrobiłeś. Sądząc po twoich dwóch tematach bez nawiasów regulaminu też nie przeczytałeś, chyba że przeczytałeś i go ignorujesz to jeszcze gorzej. 90% twoich pytań było bezsensowne. Patrząc na zdjęcie jakiegokolwiek roweru zobaczyłbyś że zawory auto nie mają w wiekszości nakrętki przytrzymywującej. Szukałeś roweru jednego z użytkowników ale to my za ciebie musieliśmy użyć wyszukiwarki. Więc na przyszłość jeśli będziesz miał jakieś pytanie użyj wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz pomyś dwa razy, później ochłoń, znowu pomyśl i wtedy dopiero pytaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesuje mnie czy bidon zmieści się w twojej d..upie dowcipnisiu.

 

Z tego co piszesz długo czytasz forum, a nie zabierałeś głosu pewnie z uwagi na ograniczoną wiedze w tematyce rowerowej.

Aż pewnego dnia wkońcu nadarzyła się okazja zabłyśnięcia na forum.

I jest wielki amigo1234. Brawa dla tego Pana.

 

I kto tu zaśmieca forum...

 

Długo czytam forum i jakoś zawsze znajdę to czego szukam, więc nie muszę zbierać głosu,

a po Twoich pytaniach to właśnie widzę kto ma ograniczoną wiedzę.

p.s. Marcin jak piszesz na PW to po co się powtarzasz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień jazdy i ja jestem zadowolony z zakupu. No moze mam jedno ale trochę wąskie padły. I teraz pytanie czy kupować wieksze platformy czy iść w SPD? Czy w pedałach SPD jest możliwość odsuniecia trochę dalej od korby? Jest jakaś regulacja czy tylko standardowe ustawie?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...