Skocz do zawartości

[licznik] ile km w terenie? ile km szosą ?


zeflo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zastanawia mnie pewna sprawa... mianowicie przeglądając bikestats(wycieczki),niektórzy podają dokładne wartości dla km przebytych w terenie i na szosie. Jak to liczą ? W pamięci ? Czy może są jakieś liczniki które to liczą ? Np. gdy wjeżdżamy w teren wciskamy guzik,gdy wyjeżdżamy ponownie wciskamy. Zastanawia mnie ta kwestia.

 

Jeśli były podobne tematy przepraszam. Ale szczerze powiem że nie wiedziałem nawet co za bardzo wpisać w wyszukiwarkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że tak wpisuje mam 2 sposoby

1) zapis gps na podstawie którego łatwo policzyć po mapie ile gdzie się jechało

2) liczniki sigmy 1106 i w górę mają opcję odliczania km dzięki której możesz zapisać długość dojazdu do terenu by potem se odjąć ale to pod warunkiem że jeździsz pętlę którą kończysz i zaczynasz w tym samym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może są jakieś liczniki które to liczą ? Np. gdy wjeżdżamy w teren wciskamy guzik,gdy wyjeżdżamy ponownie wciskamy. Zastanawia mnie ta kwestia.

 

Są różne możliwości, albo znasz swoją stałą trasę to wiesz ile w terenie a ile na dojeździe asfaltowym.

A sprzętowo to tak na szybko :

- liczniki oparte na GPS i logujące trasę

- liczniki z logowaniem parametrów jazdy (np. Sigma Rox9) i ustawiasz sobie waypointy w trakcie jazdy

- i pewnie jeszcze jakieś inne rozwiązania są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak najprościej , ale z drugiej strony trochę zachodu z tym jest :icon_confused: Nie wyobrażam sobie jeździć i co jakiś czas zapisywać i zerować licznik. Chyba wpisując wycieczki na bikestats.pl pominę okienko z terenem,podjazdem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...