Skocz do zawartości

[buty] DMT= jakość i wygoda


Arni_King

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych- na naszym polskim rynku pojawiła się firma, która jakością dorówna (według mnie- sorry Lookas ;-)- nawet przewyższa) SIDI. DMT to firma produkująca obuwie ręcznie w europejskich fabrykach (żaden Made in Tajwan czy cokolwiek w tym stylu). Miałem kilka modeli na nogach- najdroższego modelu po prostu nie czuć (zasnęlibyście w nich i nawet nie wiedzieli, że w nich śpicie ;)). Poza znakomitymi materiałami i pełnym komfortem (ilość wywietrzników nie pozwoli spocić się nawet najbardziej potliwym stopom ;-)) do tego dochodzi jeszcze waga. Są to aktualnie najlżejsze buty na świecie. Najwyższa grupa MTB waży 290g para w rozmiarze 41 :!: Jedno jest pewne- to nie są shimanowskie zabawki. Te buty poza wytrzymałością, dadzą Wam maksymalny komfort i...oryginalność ;-) Tych butów na allegro (przynajmniej na razie ;-)) nie znajdziecie i nikt nie pomyli ich z innymi firmami. Oczywiście to wszystko nie jest za darmo. Ceny niestety nie kuszą, ale jakość nigdy nie była tania (nawet SIDI kosztuje swoje conajmniej 300pln). Na pocieszenie dodam, że najtańsze modele to wydatek poniżej 450pln, a więc gdybym miał wybierać między SIDI, NW lub TIME wybrałbym na pewno DMT. Gdyby kogoś zainteresowało jak wyglądają-> http://ampbike.hg.pl/modules.php?name=marki&marka=dmt Pozdrowienia dla FORUMOWICZÓW :) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cóż mogę powiedzieć, w moich butkach spocić stope to chyba mission impossible3, a nie mam skarpetek z coolmaxu czy innnych cudów, sidi na allegro także mało, a dragonów nigdy nie było i nie ma - pomylić je z innymi takze cieżko :wink: :)

Waga 290g za pare butów to poprostu :shock: Czy aby na pewno nie pomyliłeś się :?: mój kapeć waży 170g... Ceny mają podobne jak sidi. Nawet jak mają tak niską wage to jakim cudem są tak wytrzymałe ... ? Wybacz ale coś mi tu nie pasuje. W moim mniemaniu albo coś jest lekkie i słabe lub ciężkie i mocne, ewentualnie lekkie i mocne a zarazem kosmicznie drogie :] :idea: Moje dragony do tanich nie należą ważą 786g para (41,5) więc jak goście z DMT osiągneli conajmniej taką samą wytrzymałość przy zredukowaniu masy grubo ponad 50% :?: ;-)

 

[ Dodano: 2005-11-29, 23:42 ]

Ps wg strony 329g para - a dane katalogowe raczej są zaniżane , a ok reflex wazy 290g za pare

Ps. oblukałem te butki i naprawde są ciekawe ale jednak gdybym miał teraz ponownie kupować buty bez wahania zdecydowałbym się na Sidi ;)

A które lepsze to czas pokaże jedną niezaprzeczalną przewagą Sidi jest wieloletnie doświadczenie firmy robią buty od 1960r :wink: I to nie tylko rowerowe także do motocykli.

 

[ Dodano: 2005-11-29, 23:52 ]

Chciałem się czegos dowiedzieć o DMT ale :

"Unfortunately we don't have details for the DMT website, but if you Contact Us here at the shop, we'll gladly give you details of any products you're trying to find. "

http://www.awcycles.co.uk/brand.php?bid=158 ::smile::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzidkie som :!: (tak by powiedziało moje dziecko ;) ). Ja tam jakoś nie wierzę w ta magicznie niską masę... Kojarzy mi się z klapami japonkami... :grin: Jeśli to but MTB to aż cięzko uwierzyć, że posiadając kolce, grubą podeszwę z dobrym bieżnikiem, klamrę do zapięcia ważą tak strasznie mało... Albo to prawda ale but jest strasznie miękki i wykonany z cieniutkiego materiału albo to jeden wielki kit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to aktualnie najlżejsze buty na świecie. Najwyższa grupa MTB waży 290g para w rozmiarze 41

290g ??? :? Na stronce podają 329g dla najwyższego modelu MTB a nie 290g jak podałeś, co stawia je na równi z wagą np. Adidasa XC Race do MTB, . Co do wagi są lekkie ale nie są najlżejsze. Model szosowy Lake'a CX400 z formowalną termicznie wkładką karbonową do kształtu stopy waży 235g/para w rozmiarze 42 :lol: - dla porównania DMT w topowym modelu do szosy proponuje "marne" 270g przy rozmiarze o numer mniejszym. Zbyt niska waga butów do MTB osobiście mnie odstrasza, oczywiście nie powinny być klocami ale bez przesady - bałbym się w takich lakierkach stąpać po kamolach i korzeniach. To już wolałbym zdjąć skarpetki i wyrównałbym wagę :grin:

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

290 gram[/url] :D

Chodziło mi o to że to nie jest najwyższy model MTB ' date=' topowy waży właśnie 329g a nie jak podał Arni 290g:

http://ampbike.hg.pl/modules.php?name=mark...=WATT%20SREBRNY ;-)

Rafaello

 

I tu się mylisz- oba modele są topowe z tą różnicą, że jeden ma pasek z klamrą, a drugi z rzepem (dla każdego coś miłego ;-)). Co do ich jakości- zaraz przeczytam uwagi typu "...bo team to sobie może pozwolić na 10 par w sezonie...", ale właśnie tak jest- w tych butach jeździ czołówka światowego kolarstwa (stąd chociażby model Alessandro Petacchi). Co do czasów produkcji to Lookas oni też zaczynali w latach 60-tych ;). Oczywiście wiem, że SIDI to najlepsze buty na świecie, bo w Polsce i na świecie są one tak bardzo popularne, że można by tu mówić o Mavicach w świecie obręczy (ale czy każdy Mavic jest dobry, a czy każdy Alexrims jest zły- zresztą jest jakikolwiek zły Alex? ;-)). Tych butów jeszcze w polskich waruknach nie testowano. Tak więc póki ktoś nie przejeździ na nich 15000, to pewnie będziecie sceptycznie podchodzić do tej firmy i ich jakości (ale zapewne jak by były lżejsze od SIDI o 50g to byście pisali, że to badziew, bo w większej cenie, a niewiele lżejszy- WAM NAPRAWDĘ JEST TRUDNO DOGODZIĆ ;-)). Pewnie nie sprzedam ich tylu ilu shimanowskich, ale na pewno nie wybrałbym SIDI zamiast nich (ja je nosiłem i są OK- a lekkość zawdzięczają prawdziwej skórze i carbonowym podeszwom). Czekam na inne zarzuty, żeby tylko zadusić pozytywny wizerunek DMT ;-) Pozdrowienia OPOZYCJO :) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci będzie - jest topowy ;-) Choćby patrząc na cenę :-( Swoją drogą jeśli w cenie tego modelu możn sobie kupić dwa topowe sh-m225 to myslę że potencjalny klient to parę razy przemyśli - chyba że faktycznie skusi go super wykonanie i waga (chociaż co do wykonania butów Shiamno 225 nie można mieć większych zastrzeżeń). Jak dla mnie to marka bardzo niszowa, modele z najwyższej półki cenowej będą raczej mieć śladową sprzedaż na naszym rynku. Ale powodzenia we wprowadzaniu nowych modeli na rynek - za 2-3 latka kiedy będę pewnie wymieniać moje Northwave pewnie zastanowię się nad DMT

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...