Skocz do zawartości

[Korba] Truvativ X-FLOW 3.0 - zjechany gwint - pomocy.


biazio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem otóż posiadam Rower Kross Level A4 2010 z oryginalną Korbą Truvativ X-FLOW 3.0 , cały problem polega w tym że miałem zbyt słabo dokręcone pedało i w pewnym momencie wykręciło się trochę i skrzywiło i pod naciskiem jazdy gwint w Korbie został starty tak że pedało mi wypadło i już nie ma jak go wkręcić , mogę je wkładać i wyciągać ... nie trzyma się gdyż nie ma gwintu na Korbie.

Jest to prawa strona (z kasetą) z tego co zauważyłem na allegro nie ma możliwości kupienia tylko jednej części więc musiałbym zakupić cały zestaw np.:

http://allegro.pl/korba-truvativ-x-flow-x-flow-42-32-22-i1540241789.html

 

Teraz moje pytanie co mogę z tym zrobić? Czy muszę wymienić Korbę na nową? czy da rade jakoś to inaczej naprawić?

Proszę o wasze opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze jest co gwintować to tak jak kolega pisze

jeśli nie ma czego to trzeba skorzystać z gwintownika o rozmiar większego i ze spirali naprawczej np. coś takiego http://www.bollhoff.pl/produkty.htm sama spirala nie jest drogą sprawą gorzej z gwintownikiem.

Korzystałem z takiej jak klient sobie przekręcił gwint w głowicy trzymający napinacz rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie ma czego gwintować bo przecież jak to pedąło teraz Sobie tak o się wsuwa i wychodzi bez oporu to jak się nagwintuje to tym bardziej będzie wypadać i się nie zakręci .

Trzeba nagwintować od nowa i dać tuleje redukcyjna, to będzie połączenie mocniejsze od oryginału. Koszt naprawy ok 50zł na terenie Warszawy mogę Ci polecić dwa serwisy które mają te gwintowniki na 100%. Osobiście radzę Ci jednak pomyśleć o nowej korbie, np. Simano Deore ok. 220zł z zewnętrznymi łożyskami suportu) bo truvativy są robione z plasteliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w średnim mieście ... NOWA SÓL , tutaj raczej Cięzko będzie o jakiś serwis co posiada takie cuda ... Chociaż kto wie, w googlach nic nie znalazłem.

a Co do nowej lepszej Korby , no taka za 220zł nie wchodzi w gre, bo rower mam od 2 miesięcy , i kasy aktualnie nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Nowej Soli znajdziesz firmę która nagwintuje ramię korby większym gwintem i wykona tulejkę redukcyjną taką aby gwint zewnętrzny pasował do ramienia a wewnętrzny do pedała, tylko ile to będzie kosztowało ?

 

Ps

Nowa Sól to nie średnie miasto :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy znajdzie się gwintownik o takim skoku? To raczej specjalny rowerowy będzie potrzebny. Ostatnio pytałem w pro-sklepie ze srubami o Heli Coil właśnie z myślą o korbie i okazało się że ten gwint jest raczej nie do dostania.

Rzucia mi się w oczy jakaś używana korba TRV u kolegi u którego przesiaduje w serwisie przypomnij mi jutro na grzego80@gmail.com to sprawdzę pewnie puści Ci za 2-3 dyszki jak będzie pasować(masz kwadrat, isis czy ten malutki wielowypust truvativa?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...