Skocz do zawartości

[Opony] Jaką szerokość?


852emil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem. Otóż przydałoby się wymienić opony w moim rowerku... i popatrzyłem na szerokości opon tych które mam aktualnie... i zauważyłem, że na jednej oponie pisze 2.30 a na drugiej 2.10. Mam koła 26 cali. Co ciekawe opona o większej szerokości znajduje się na węższej obręczy.

 

A moje pytanie brzmi. Czy mogę kupić opony o jednakowej szerokości? Czy szerokość powinna być dokładnie dopasowana do obręczy? Jeżeli kupiłbym węższe lub grubsze czy byłyby jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś do obręczy o wymiarze wewnętrznym 17mm chciał włożyć opony 2.5, to byłby problem, ale w granicach rosądku nie ma problemu. Nie wiem, ile ważysz i gdzie jeździsz, ale mi kenda karma 2.0 pasuje jak ulał na mavica x317 , która ma między bokami 17mm. W przyklejonym temacie masz tabelkę, która mniej więcej określa jaka opona pasuje do jakiej obręczy.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/66200-opony-kompatybilnosc-opon-z-obreczami/

 

Możesz kupić dwie takiej samej , rozsądnej szerokości. Do górala więcej, jak 2.2 chyba zupełnie nie ma sensu wrzucać. Zmierz obręcze suwmiarką lub czymś i zobacz w tabelce, jakie rozmiary będą pasowały.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...