Skocz do zawartości

[czyszczenie białego siodełka] WTB ViGo Team


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pytanie do praktyków - jakimi środkami można wyczyścić w/w siodełko ?

Siodełko użyte jeden raz :icon_exclaim::icon_question: na dystansie ok. 30 km w pogodę bezdeszczową i bezbłotną zabarwiło się od czarnych spodni rowerowych na taki lekko szaro-niebieskawy odcień.

Pokrycie siodełka [jak podaje WTB] to materiał sztuczny [nieskórzany] z materiałowym zakończeniem tyłu siodełka. Poszukałem na forum podobnych tematów i oto co wypraktykowałem:

- płyn Ludwik, mydło+szczoteczka, pianka do czyszczenia plastików komputerowych - bez efektu

- środek firmy K2 Oskar - bez efektu

 

Siodełko oprócz dominującego białego koloru ma na swojej powierzchni przetłoczenia i napisy w kolorze czerwonym i czarnym. Taka informacja aby w środek czyszczący do białego nie rozpuścił tych dodatków.

Macie jakieś pomysły - najlepiej z własnego doświadczenia czyszczenia białych siodełek :rolleyes: ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie przejdzie gdyż to wina była barwiących spodenek a nie materiału z jakiego jest zrobione siodełko. Obecnie mam czarne siodełko i myje je zwykłym płynem do naczyń z wodą. W moim poprzednim rowerze posiadałem białe siodełko i jak już było mocno zabrudzone to szedł cif w rękę oraz preparat do odplamiania nie pamiętam jednak jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałem o reklamacji, ale po rozmowie ze sprzedawcą [sklep internetowy] doszedłem do wniosku że nie warto się szarpać ...

W wersji sklepu to nie wina siodełka tylko spodni. Po spokojnym rozważeniu za i przeciw stwierdziłem że ciężko by było coś wywalczyć.

Pojeździłem jeszcze na takim troszkę przebarwionym i zauważyłem że więcej zabarwień nie przybyło.

Na razie liczę jeszcze na Wasze pomysły co do środków czyszczących i spróbuję w wolnej chwili poczyścić siodło.

I jak efekt czyszczenia będzie pozytywny to może wrzucę jakieś fotki przed i po.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...