Skocz do zawartości

[uszczelniacz do opon] domowej produkcji


leo1

Rekomendowane odpowiedzi

Nada się, ja sam tak robię, tylko większy problem będzie z osadzeniem opony na obręczy i uszczelnieniem jej, reszta czynności będzie wyglądać tak samo.

dlaczego ma byc problem z osadzeniem i uszczelnieniem? moje opony nie stwarzaja specjalnych problemow z osadzeniem ( michelin country gravel) . a co do uszczelnienia w tym systemie sie nie wypowiadam bo to bedzie operacja ktora bede wykonywal pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli tu jest kwestia nabicia opony bez dętki powietrzem? Jezeli uda mi sie to zrobic to mozna uzywac zwyklych opon w wylajtowanym sytemie ghetto?

Mam do dyspozycji kompresor.

 

Ps bo jak by nie bylo są to spore oszczędności...oczywiscie mowie o wadze;]

2 x dętka zwykla to okolo 320gr, natomiast 2 x owiniecie taśmą jakies 15gr plus 2 x mleczko 150gr, to jest oszczędność w granicach 160 gram na komplecie kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś w sklepie by zobaczyć te wentylki co są na allegro i d roweru się nie nadadzą na 100% bo są strasznie szeroko mocowane ale kupiłem inne wymagające małej inwencji twórczej w postaci szlifu średnicy osadzenia jak zrobię i będzie działać to napisze co i jak wraz z dokumentacją zdjęciową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja już po kolejnej zabawie tak więc kupujemy takie "wentylnice" jak to nazwał mój sprzedawca w sklepie czyli wentylki do dętek wkładane w otwór w dętce a później kontrowane zakładką i specjalną podkładką ale my używamy ich do innego celu :P

potem mocujemy je najlepiej w wiertarce i szlifujemy na wysokich obrotach o szlifierkę kontową lub inną która jest także włączona do stanu podobnego do tego po prawej stronie czyli do grubości kontry zaworków od dętek rowerowych tak by pierścień był minimalnie większy niż reszta wentylka

kolejnym krokiem jest wycięcie z starej najlepiej grubej dętki kwadracików 1,5cm x 1,5cm i robimy małą dziurkę przez którą osadzamy gumkę na wentylku co wygląda tak

następnie oklejamy dętkę taśmą zbrojoną szarą przeciętą na pół w przypadku szerokiej a całą w przypadku taśmy 20-25mm, ja miałem szeroką najlepiej dać 2,5 kółka by na pewno było szczelnie i trwale po czym nacinamy miejsce zaworka ale tylko trochę by wchodził z oporem. Wkładamy zaworek z gumką wygląda to tak kontrujemy od drugiej strony zakrętką (polecam mocno dokręcić. po czym robimy mydlinki lub inne płyny uszczelniająco- pieniące się dajemy oponkę na obręcz delikatnie ubijamy ją z góry raz przy razie tak by wskoczyła na ranty bierzemy kompresor robimy kilka strzałów powietrzem do "wetylnicy" (spodobała mi się ta nazwa) po czym wlewamy płynik naszego kolegi (polecam piankę bo można dać mniej i dobrze łata)wkręcamy zaworek wentylka (musimy dokupić jak nie mamy pasują samochodowe krótkie ale są też "wentylnice" pod zawory rowerowe (ja kupiłem oba typy) pompujemy do odpowiedniego ciśnienia i cieszymy się lekkim i tanim zestawem kół bezdętkowych.

waga:

"wentylnica" 6g

taśma 9g

wentylek samochodowy + kontra 3g

mleczko wedle uznania (ja dałem po 60g piankowego)

opony moje RoRo 403 I 399G

Koła na których wszystko jest testowane mają obręcze mavic-a 317 oraz 717 czyli tanie całkiem lekkie obręcze pod dętkę ale jednak nie tylko

ceny:

"wentylnice" 2szt. - 14zł

wentylki samochodwy 70gr rowerowy 1,50zł

taśma 10y czyli około 9,2m (poszło jej raptem 4m na 2 koła) 5,99zł

mleczko zależy od ilości

tak więc tanio i skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netta1987 dobra robota. Przedstawiłeś kompletne rozwiązanie, bardzo ekonomiczne i świetnie uzupełniające ideę która mi przyświecała.

Czy wiesz może czy te "wentylnice" istnieją w typie presta??

Mogę dodać że Stan Koziatek na swojej stronie poleca dla obręczy o głębokim rowku położenie w rowku taśmy piankowej pod taśmą główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiadywałem się i nie ma facet jak powiedziałem mu po co mi to to powiedział że z prestą należy z dętek Continentala bo kosztuje 12zł i ma wymienny zaworek co daje łatwość dolewania płynu a cena przyjemna

a co do taśmy piankowej u mnie zastępuje ją ten kwadracik z dętki który myślę że jest jeszcze lepszym rozwiązaniem

w przyszłym tygodniu poważne wyzwanie bo będę próbował uszczelnić oponę drutową 1,5 szerokości typ slik jak to się uda to będzie coś pięknego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...