Skocz do zawartości

[ Tarcza hamulcowa]


tranzystor82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Mam problem gdyz jakich czas temu kupiłem sobie nowe kółka, no i przekładka się udała prawie gdyż niestety z tylnego koła nie mogę za chiny odkręcić dwóch wkrętów a tarczy mi szkoda gdyż niedawno była wymieniana.

 

Teraz pytanie rozwieracać te wkręty? ( piasta juz mi nie będzie raczej do niczego potrzebna)

Jeśli macie jakąs alternatywe to prosze o pomoc.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale śrubę już ukręciłeś czy nie? jeżeli nie próbuj, a jesli nie jest taka metoda, że punktakiem robisz wgłębienie na głowce śruby, na obwodzie, przykładasz do tego śrubokręt i jedziesz młotkiem http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-odkrecic-wyrobiona-srube

No właśnie te sruby jakies takie badziewne widze bo jak wsadziłem klucz to sie rozjechały, ale mowie dwie aby zostały, a opcja rozwiercenia główek sruby nie była by lepsza ??? bo punktaka nie mam, a walenie w to wkrętakiem to wydaje mi sie troche trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tym punktakiem nie jest zbyt dobry pomysł ;) Jeśli umiesz obsługiwać boszke, to weź natnij śrubkę i odkręć śrubokrętem ;)

 

A jeżeli to nie pomoże, to weź rozwierć śrubę. Jeżeli idealnie prosto wywiercisz, to wystarczy tylko główkę rozwiercić i śruba powinna się odkręcić. Ja już tak 4 śruby wyjąłem ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tym punktakiem nie jest zbyt dobry pomysł ;) Jeśli umiesz obsługiwać boszke, to weź natnij śrubkę i odkręć śrubokrętem ;)

 

A jeżeli to nie pomoże, to weź rozwierć śrubę. Jeżeli idealnie prosto wywiercisz, to wystarczy tylko główkę rozwiercić i śruba powinna się odkręcić. Ja już tak 4 śruby wyjąłem ;)

 

 

Dzięki za pomoc, jutro kupuje wiertła , nawierce mniejszym i pożniej wiekszym by łeb odpadł, boshówki niestety nie mam a brzeszczotem troche ciężko bo jednak tarcze gryzdnąc można, choć wkręty widze " mięciutkie"

 

 

Swoja drogą teraz dopiero patrze ze zakładali mi tarczę Hayesa ale to chyba nie śa oryginalne wkręty od niej bo moje poprzednie mają po zewnetrznej stronie gwintu znaczek trójkata, natomiast na nich go brak, pewnie ktoś zawinoł :/ hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawierce mniejszym i pożniej wiekszym by łeb odpadł,

 

Słuchaj, to nie chodzi, by łebek odpadł. Już tłumaczę dokładniej jak to się robi. Musisz wziąć wiertło podajże 4mm i przewierć trochę głębiej niż jest osadzony łebek. Jeżeli się nadal nie wykręci to wywierć o 2 mm głębiej. Wtedy na pewno się wykręci. Jednakże nigdy nie wierć takim wiertłem, żeby łebek odpadł, bo wtedy będzie już "po ptakach". Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, to jutro poszukam moich śrubek, które rozwierciłem i wrzucę fotkę ;)

I brzeszczotem też da rade rozciąć ;) Najgorzej będzie zacząć, jednak da rade to zrobić, bez zarysowania tarczy :D Liczą się zdolności manualne ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...