Skocz do zawartości

[Pikietaż] słupki drogowe - jaka dokładność odległości


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie słupków drogowych, a dokładnie chodzi mi o wypisane na nich kilometry. Czy ktoś wie jaka jest ich dokładność? Na wikipedii podają, że dokładność wynosi 1m. Do pracy dojeżdżam drogą, na której jest wspomniany pikietaż. Przy odcinku 10 km (na takim kawałku są te słupki) mam wspaniałą okazję do sprawdzenia wskazań swojej Sigmy. Interesuje mnie opinia praktyków (może jacyś studenci budowy dróg lub też ktoś, kto miał okazję pracować przy takiej budowie) jaka jest dokładność takich słupków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tą dokładnością to średnio.

Kiedyś z głupia frant zmierzyłem 16-stkę od Olsztyna do Augustowa i wyszło ponad 4 km różnicy między wynikiem licznika samochodowego i GPS a słupkami na drodze.

Między pomiarem licznika a GPS też była różnica ale tylko niecały kilometr.

Słupki traktuję od tamtej pory raczej informacyjnie - na zasadzie uwaga mobilki, misiaczki na 4 słupku 130 kilometra :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast ma zaufanie do odległości wyznaczanych przez słupki. Kiedyś z nudów na odcinku 5 km porównywałem wskazania licznika oraz gps ze słupkami. Różnica nie była większa niż 10 metrów, a więc "rozdzielczość" licznika i gps'a, które pokazują dystans w km z dwoma miejscami po przecinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Przy odcinku 10 km (na takim kawałku są te słupki) mam wspaniałą okazję do sprawdzenia wskazań swojej Sigmy.

Każdy licznik będzie na tyle dokładny, na ile wpiszesz mu odpowiednią wartość obwodu koła. Swoją drogą, przejedź się dwa razy tym samym odcinkiem, a zobaczysz, że różnica wskazań licznika będzie zapewne większa niż teoretyczny margines błędu wynikający z ustawienia słupków. Osobiście przy nowym liczniku sprawdzam wprowadzoną liczbę na słupkach i jeśli na 1 kilometr nie nabija mi więcej niż 5-10 metrów, to daje sobie spokój z dalszą kalibracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...