Skocz do zawartości

[ostre kolo, singlespeed] Ostry topic


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba będzie się dokopać do tego filmiku. Jak na razie od 3 dni zacząłem od nowa przeglądać wszystkie fixy w galerii :)

 

Łatwo mówić że najpierw zacząć od lżejszego przełożenia a potem na cięższe się przestawić. U mnie to raczej nie wyjdzie bo po założeniu koronki zostanie potraktowana klejem żeby się już nigdy nie odkręciła. Wiec przy zmianie na cięższe przełożenie wchodzi w grę zmiana piasty. Ewentualnie mam jeszcze jeden niecny plan „B”: na początek będę śmigał z małą tarczą z przodu (42z) a po pewnym czasie jak moje umiejętności wzrosną to wstawię 52z z przodu . Pożyjemy zobaczymy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem w necie taki filmik w głównej roli występują dwa ostre koła http://www.vimeo.com/clip=8222

 

:034: :eek: :) Nic tylko trenować :lol:

 

Jak dobrze pójdzie złożę singla szybciej i taniej niż zamierzałem :D Z obręczy które podał Kazumi nie skorzystam, bo wylicytowałem fajne kółko na allegro w dobrej cenie :P Zdobyłem też w serwisie Scott'a uchwyt do pancerza do cantileverów i oszlifowałem (a potem wypolerowałem) korbę.

Nie wiem po co się tak spieszę skoro zapowiadają -25°C :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś próbowałem blaty zamienić miejscami ale niestety eksperyment skończył się porażką bo durzy blat na miejscu małego jest jakiś 1mm. Taka odległość to za mało bo jak dam po pedałach to blat będzie o ramcie dar. Przymierzyłem piastę i linia łańcucha będzie leciuteńko krzywa ale da się to przeżyć.

Mam pytanko. Jak usunę jeden blat z korby śruby którymi są blaty przykręcone będą za długie. Jakie podkładki zastosować?? A jak nie podkładki to co zrobić?? Właśnie wpadł mi do głowy pomysł żeby „nakrętkę” obrócić i może się uda bo nakrętka się zaklinuje ale nie wiem czy to będzie działać-jutro sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

mam pytanie bo nikt tego chyba nie uwzgledniał ..

mam na mysli adaptacje zwykłej piasty z nakręcanym wolnobiegiem ..

byłą opisywana metoda zeby nakręcić na kleju .. wiec to juz jest na amen .. ale moze sie "odkrecic" ..

 

a nie mozna po prostu "przyspawać" ? jakąś lekką spawarką ..TIG , zeby dziur nie powypalać .. ? wtedy nie ma siły zeby coś "puściło" ..

ktoś coś widział ? słyszał ? próbował . ;

 

2. czy jest opcja zeby usztywnić piaste z bebenkiem ?

nie znam na tyle budowy piasty.. ale nie dało by sie jakoś też zaspawać tych zapade k w środku ,albo zalać żywicą ,tak zeby została sztywna ? bo wtedy problem odkręcenia tylnej zebatki w ogóle by odpadał ?

 

wreszcie ,stare ramy szosowe maja rozstaw tylnych widełek 120 mm ,a piasty do mtb mają 135, dobrze mowie ? bo rozwazam czy nie kupić piasty z zepsutym bebnem i nie usztywnic tego

 

z góry dzięx za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

czesc

mam pytanie bo nikt tego chyba nie uwzgledniał ..

mam na mysli adaptacje zwykłej piasty z nakręcanym wolnobiegiem ..

byłą opisywana metoda zeby nakręcić na kleju .. wiec to juz jest na amen .. ale moze sie "odkrecic" ..

 

a nie mozna po prostu "przyspawać" ? jakąś lekką spawarką ..TIG , zeby dziur nie powypalać .. ? wtedy nie ma siły zeby coś "puściło" ..

ktoś coś widział ? słyszał ? próbował . ;

 

2. czy jest opcja zeby usztywnić piaste z bebenkiem ?

nie znam na tyle budowy piasty.. ale nie dało by sie jakoś też zaspawać tych zapade k w środku ,albo zalać żywicą ,tak zeby została sztywna ? bo wtedy problem odkręcenia tylnej zebatki w ogóle by odpadał ?

 

wreszcie ,stare ramy szosowe maja rozstaw tylnych widełek 120 mm ,a piasty do mtb mają 135, dobrze mowie ? bo rozwazam czy nie kupić piasty z zepsutym bebnem i nie usztywnic tego

 

z góry dzięx za info

 

Klaniam,

Adaptacja piasty z nakrecanym wolnobiegiem to ofkors najtansza i budzetowa wersja. Pochlapac klejem jest strongly recommended ale nie musi byc to na amen. KAZUMI cos sie ociaga bo obiecal udostepnic to Wszem i Wobec ale jak widze jeszcze nie zapodal. Kleje Loctite do gwintow odpuszczaja w temperaturze okolo 150st.C. Zatem jak cos sie dupnie lub znudzi Ci sie przelozenie to piaste do piekarnika :twisted: i potem odkrecanko...

Spawanie. Tez dasz rade, szczegolnie jak sam jestes lub znasz zrecznego spawacza.

Usztywnianie piasty z bebenkiem. Jest to mozliwe na pewno bez zadnych problemow przy uzyciu nakladki na bebenek. Robi takie m.in. Northshore i w chrzescijanskich cenach mozna je dostac naprzyklad u Arnika w sklepie. Tyle ze jest to opcja na singe speed. Wolnobiegowe wlasciwosci bebenka pozostaja.

Czy da sie zrobic takie cos na ostro? Hmmm... Nie widzialem ale jak cos takiego przedsiewezmiesz z sukcesem to pochwal sie :D OK to wlsnie taki maly raj dla self made man'ow i konstruktorow-wynalazcow.

Go for it! :D

Co do rozstawow widelec/piasata to masz slusznosc. I znowu pole do popisu dla przycinania , kombinacji i konstruowania. KAZUMI na ten przyklad swoja piaste przycinal zeby mu sie w rame zmiescila. Miala na szczescie dosc dlugie tuleje dystansowe na bokach. Zdjecie piasty po drodze w topicu...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł widziałem na FGG - nawiercona w sześciu miejscach zębatka przykręcona śrubkami do adaptera na tarczę hamulcową. Tylko to pasuje bardziej do ostrych składanych na ramach mtb...

 

Tak przy okazji - nie wiecie gdzie można nabyć "bycze rogi" ? Znalazłem tylko Syntace'a w cult-bikes, ale ta opcja odpada z racji ceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ciekawy pomysł widziałem na FGG - nawiercona w sześciu miejscach zębatka przykręcona śrubkami do adaptera na tarczę hamulcową. Tylko to pasuje bardziej do ostrych składanych na ramach mtb...

 

Tak przy okazji - nie wiecie gdzie można nabyć "bycze rogi" ? Znalazłem tylko Syntace'a w cult-bikes, ale ta opcja odpada z racji ceny :P

 

Jezusiekilibobieczlowiekunagorze :blink: :eek: :034: :blink: :eek:

275PLN za kawalek aluminiowej rury... Nie chwalac sie tez mam (na razie w drodze) Syntace'a ale kupil mi go moj Bracki w Hamburgerowie co kosztowlo razem z przesylka 35USD.

To co robi Cult Bikes to rozboj w bialy dzien :evil: Choc pewnie wynika to z ogolnej polityki firmy. W USA 30 dolcow w Europie 50EUR...

No comment...

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak…

Nie chciałem pisać o klejach do póki ich sam nie sprawdzę. Ale jak już trzea mówić to powiem na wyrost. Są dwa kleje Loctite o bardzo dużej wytrzymałości, są nimi 262 i 270. Ten pierwszy ma wytrzymałość do 32Nm a drugi do 36Nm. Tak jak pisał Ivan te kleje mają przewagę nad spawarką i klejem distalem że jak nam się znudzi przełożenie to bierzemy opalarkę czy palnik i klej puszcza przy 150*C. Cena 10ml to 26zł z groszami(oba kosztują tyle samo) jest to cena ogólno krajowa.

Co do blokowania bębenka to chyba można to zrobić właśnie wlewając żywicę aby zablokować terkotki.

Rozstaw widełek to 120mm w starych szosach. Ja kupiłem piastę na 135mm ale wystarczy przyciąć lub znaleźć krótsze tuleje. Z przycinaniem jest problem bo są strasznie twarde.

Piasty pod tarcze i przykręcona do tego zębatka nie koniecznie musi być pod górale. Bo ludziska śmigają na przednich piastach włożonych w tylnie widełki. Dodają tuleje ale wyrównania 20mm i jazda.

Krowie rogi można sobie samemu zrobić. Kupujesz najtańszego baranka (bo drogiego szkoda) i przycinasz mu robi. Kierownice obracasz do góry nogami i byczka masz :D

 

Miałem jutro jechać odebrać koło z przymiarki ale zadzwonili dziś że padła im dziś instalacja grzewcza (mrozy się skończyły a im nawaliło) i nie robią. Z ostrym musze czekać do poniedziałku :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Krowie rogi można sobie samemu zrobić. Kupujesz najtańszego baranka (bo drogiego szkoda) i przycinasz mu robi. Kierownice obracasz do góry nogami i byczka masz :excl:

 

 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=82820106 baranek, tylko pociac na "różki" :excl:

 

OSTRO!

I.

 

Wielkie dzięki :excl:

Tak właśnie zrobię :D Miałem 2 opcje (wykluczyłem od razu chorą cenę z cult-bikes :excl:) kupić zwykłą szosową (zaproponowano mi nowe leciutkie Cinelli za jakieś 30% wartości :D) albo tanią kierownicę no-name i przerobić ją na baranka :) Widzę, że przeglądanie samej kategorii "Części › Kierownice" było błędem, nie wiedziałem, że w "Rowery › Szosowe" są jakieś części...

Przygotowałem już brzeszczot :twisted: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

No to jezd!

Czyli w koncu udalo mi sie dotargac do chalupy Orkana. Caly dzisiejszy dzien trwala totalana dekonstrukcja i mam kultowo czarne za paznokciami od smaru.

 

Zabralem sie do tematu z werwa ale widze ze letko nie bedzie...

 

Ale moze po kolei:

orkanview8mn.th.jpg

 

Oto moja zdobycz. Co bystrzejsi zauwaza ze niestety rama w okolicy główki, na gornej rurze mam malego "garba" Moj Szfagier pono kiedys ladowal w rowie na tymze Orkanie. Ciekawe co to bylo naprawde tymbardziej ze widelec owszem tez jest krzywy ale zeby wygiac rame w gornej roze trzebaby chyba widelec zmasakrowac zupelnie...

 

kierystka8zw.th.jpg

 

A oto i kierka. Niestety nie baran. Byl ale sie gdzies zapodzial. Co ciekawe moj Teśc zamatowal do obsugi przerzutek manetki Gipiemme z mikroindeksacja. Sa w stanie naprawde zadziwiajaco dobrym. Moze ktos na Allegro kupi z dyche do jakieigos City Komutera???

 

korba5wq.th.jpg

 

Korba oczywiscie na kliny, suport z wbijanymi miskami (stad moje pytanie o customizing w dziale "Naped"), przednia przerzutka Romet Passat zupelnie zjechana. Co ciekawe blaty w korbie sa odkrecane a nie nitowane. Ale marna to pociecha bo duza tarcza (52t, mala 40t) jest zintegrowana z ramieniem korby. Czyli psu w buty :evil:

 

przerzback1jb.th.jpg

 

Przerzutka tylna to customizing mojego Tescia. Falcon made in Taiwan :D Wolnobieg nakrecany, Szymanski MF-Z012, 5speed z dziwacznymi jak dla mnie ilosciami zebow. 14, 17, 21, 26 i 32. Szkoda ze zeby zjechane bo sama "terkotka" chodzi bez zarzutu. (Oczywiscie nie jest to wielotryb oryginalny) Kiedys to robili sprzety :D Najbardziej pocieszajaca jest tylna piasta. Jakis polski no-name (chyba polski) na maszynach. Ten element wystroju zostaje na pewno :P Oczywiscie obie osie w przednim i tylnym kółku byly pokrzywione. Kochany Szfagier :evil:

 

dynamkohampel5yu.th.jpg

 

Tu calosc do wywalenia bo nic nie dzial :D i jeszcze ten krzywy widelec :glare:

 

przedwyjazdem8ea.th.jpg

 

Oto ja przed wyprawa Rekowo-Reda-Gdynia-Witomino

A bylo to tak:

Wyjechalem juz o szarowce i modlilem sie aby jak najszybciej dotrzec do cywilizacji. Testowalem przez wiekszosc drogi (do samego podjazdu pod Witomino) przelozenie 52x17. Bylo dosc ciezko ale pocieszalem sie ze nie pomaga mi ogolna waga Ruiny, walniete dwie szprychy w tylnym kole (bicie kololo 2,5-3cm w kazda strone) i dosc szerokie nie za bardzo nabite kapcie (przod Debica Gronostaj, tyl Invert Tajwan - bieznikowane jak pod przelaje :) ) i wiatr prosto w nos. Przy wjezdzie pod Vitave skapitulowalem i przeszedlem na 52x21. Prawie umarlem :D Ale dojechalem dumny i blady.

Dzis podsumowalem calosc, rozebralem co sie dalo i bedzie ciezko, oj ciezko... I konstrukcyjnie i finasowo :)

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęcik. Ivan, życzę powodzenia w dalszej przebudowie ;)

 

Co do przełożenia, ja niestety nie za bardzo mam jak sprawdzić jaka zębatka będzie odpowiednia, na razie mam tylko korbę. Muszę kupić wolnobieg jednorzędowy tylko nie bardzo wiem jaki... będe musiał coś pokombinować.

 

Po południu dostałem kierownicę i zabrałem się do roboty :twisted:

Najpierw ustawiałem ją pod różnymi kątami, w końcu po znalezieniu odpowiedniej pozycji zaznaczyłem po bokach gdzie mam ciąć, a potem brzeszczocik, pilnik, i na koniec drobny papier ścierny :lol: :twisted:

Wyszło coś takiego:

bar7fr.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm ...

patrząc na zdjęcie ja jednak bym pozostał przy klasycznym baranku .. :)

 

jesli juz rogi to długie ...

mysle sobie tak z 20/30 cm ...

 

btw. w gliwicach jak chodze do szkoły czasem widywałem jakąś ukrainę przypinaną do latarni przed dworcem ..

zaniedbana przeokrutnie -ale ma bycze rogi .. i to długie -tak z 30 cm właśnie ..

sęk w tym ze właściciel ustwił je nadzwyczaj oryginalnie .. są ustawione w pionie ,"na sztorc" :D

wyglada to przezabawnie .. ciekawe jak sie tym prowadzi .. pewnie podobnie jak czołg ..

 

ja pod ostre mam korbe lx'a ... zebatka 48 .. wiec duzego wyboru nie mam .. przypuszczam ze bedzie to duzo ,albo 36 ...

 

powiedzcie .. jakie przełozenie bedzie lepsze .. 48x20 czy tez np to 36x16 ,,,

 

w ogóle czy lepiej jest stosować duze tarcze na korbach i odpowiednio duze zebatki z tyłu

czy tez relatywnie małe tarcze 36 i odpowiednio mniejszą zebatke ?

zakładając ze obie konfiguracje beda miały takie samo przełożenie

 

p.s Ivan ,czekam na cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym oznajmić że dziś a raczej już wczoraj o godzinie 23:20 dokonałem pierwszej jazdy próbnej na ostrym kole wybudowanym przez siebie – kenko jako ostre jest zaisty :D

Jada była niesamowita a zwłaszcza z górki jak rower wymuszał szybsze pedałowanie Jak na razie przełożenie 52x18 nie wydaje się być jakimś strasznym bo pod górki na siedząco da się podjeżdżać. Trzyracy się zapomniałem że jadę na ostrym i trochę mnie wybijało do góry. Skidy jakoś mi nie bardzo wychodziły ale nie na tym się dziś skupiłem, najważniejsza była sama jazda.

A tak na razie wygląda Ostry Kenko :)

http://img379.imageshack.us/img379/3473/ostrykenko14gw.jpg

http://img53.imageshack.us/img53/1944/ostrykenko23sf.jpg

 

Od sprawy technicznej to nam trochę problemów z napinaniem łańcucha ale to się jeszcze opanuje. Klej Loctite 270 sprawuje się nieźle jak na razie nic się nie odkręca-trwardnieje po 15 minutach a pełne działanie po 72h. Do ukończenia dzieła zostało mi kupienie kilku cm pancerza który umieszczę pod owijką żeby kierę się wygodniej trzymało i żeby było symetrycznie pod łapami bo jak na razie będę śmigał z hamulcem. I jak będzie przypływ gotówki zmienię suport żeby uzyskać bardziej prostą linię łańcucha bo teraźniejsza nie jest zadowalająca. Musze jeszcze usunąć jeden blat :P

 

Podsumowując:

Kosztowało mnie to sporo pracy i pieniędzy ale wreszcie się udało. Kocham spełniać swoje marzenia.

 

Chciał bym podziękować ludziom którzy pomogli mi i inspirowali mnie do działania.

Na początku Ivanowi za to że założył taki fajny temat na naszym fajnym forum i za kupę mali na temat ostrego i parę jeszcze innych ostrych spraw.

Cholernemu (nieznanemu na forum) który też już prawie ukończył woje dzieło. Za godzinne konwersacje na gg dotyczące ostrego.

Mechanikowi z serwisu „Edwarda Mokosy” który jako jedyny w Gdańsku znał się na sprawie fixa i pomógł mi z ustawianiem tylniego koła i zaplótł mi kułeczka

Na pewno durze słowa podzięki Dennisowi za stworzenie Fixed Gear Gallery która była dla mnie największą inspiracją i umieszczane tam rowerki „utrzymywały mnie przy życiu”.

Oraz wszystkim twórcom stron internetowych o tematyce fixa dzięki którym mogłem zgłębiac własną wiedzę :D

 

A co do wątku kierownicy to na pewno z krowimi rogami lepiej się robi skidy bo nie obija się kolan o baranka. Mi osobiście bardziej podobają się rogi przerobione z baranka bo te długie są chyba długie jak na mój gust :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm ...

patrząc na zdjęcie ja jednak bym pozostał przy klasycznym baranku .. :)

jesli juz rogi to długie ...

 

Kwestia gustu, ja chciałem mieć tylko jakiś dodatkowy chwyt, pasuje mi tak jak wymierzyłem :):)

 

Rowerek wygląda kapitalnie Kazumi. Fajnie dobrana izolacja na kierownicy :twisted: Osobiście dałbym owijkę, ale jak widać każdy ma inną wizję; bez owijki mi się podoba gdy na kierownicy nic nie ma. Koniecznie napisz za jakiś czas jak wrażenia z jazdy :)

 

Dalsza "lektura" FGG i patent z Loctitem spowodowały pewne zmiany - jednak zdecydowałem się na ostre :) Mam tylko pewne wątpliwości co do ramy - nie mam pewności, że ukośne haki wystarczą do odpowiedniego napięcia łańcucha, ale wyjdzie w praniu...

haki6cw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia owijka będzie na kierownicy, nawet mam ją kupioną wystarczy tylko oblepić. A ta gustownie dobrana taśma izolacyjna tylko przytrzymuje pancerz.

Twoje haki w ramie nie bardzo się nadają do napinania łańcucha. Masz dwa rozwiązania:

1. Będziesz miał szczęście i jak dopasujesz łańcuch i wsadzisz piastę na miejsce to może łańcuch być tak napięty że to wystarczy ale może tak nie być i wtedy plan B

2. będziesz musiał użyć napinacza co moim zdaniem strasznie szpeci brykę.

Wybórnależy do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie dziś zrobić małą dalszą wycieczkę na ostrym :P I okazało się że zrobiłem sobie całkiem Ostry trening :twisted: Przejechałem jakieś z 10km z czego pierwsze 5 z wiatrem i z górki więc jechało się bardzo przyjemnie. Jak zawróciłem zdałem sobie sprawę że do domu mam pod wiatr. Męczyłem się strasznie ale dojechałem ślimaczym tempem a na prostych jechałem na stojąco byle było trochę łatwiej.

Generalnie na ostrym śmiga się bardzo fajnie ale wiatr to jest wielki przeciwnik tego typu rowerków :)B)

 

P.S.

Co Wy na to żeby ostre i single były w dziale z klubami rowerowymi?? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...