Skocz do zawartości

[ostre kolo, singlespeed] Ostry topic


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

no gratulacje. ja pewnie pierwsza jazde odbede za jakies 2 tygodnie, na razie czekam na czesci, ale wstepnie nie planuje montowac zadnego hamulca... moze zmienie zdanie po pierwszej jezdzie... ciekawi mnie jak bez przedniego hamulca przez kiere przeleciales? jakis paradoks ; )

 

mam jeszcze pytanie z innej beczki - tak mnie ciekawi - skad sie wziela taka "tradycja" wkladania roznego rodzaju kartek (co to wlasciwie jest?) w szprychy ostrych kol? czemu to ma sluzyc? skad sie to wzielo?

 

wiesz ,raczej nie zmienisz ,bo ja po pierwszych jazdach jakoś nie odczuwam potrzeby -wyobraznia, doświadczenie ,refleks i mocne nogi zazwyczaj wystarczają .. tylko ze czasami sa nagłe wypadki ,jakaś głupia dziweczynka na rowerze co nie patrzy gdzie jedzie i jedzie prosto na Ciebie ,jakiś wariat w blachosmrodzie ,i masa innych -warto mieć hamulec, ale używać go tylko w krytycznych sytuacjach, taka jest moja opinia

 

jak to zrobiłem ? chciałem sie nagle zatrzymać,jechałem juz wolno -tak jak na zwykłym rowerze i stanąłem z całej siły na pedale ,zeby 2ga nogą dotknąć juz ziemi odruch -zablokowałem koło ,w tym momencie rower "podskoczył" ,a ja razem z nim ,zabawne to było

 

kartki w szprychach nam nie grożą raczej :) w kazdym razie mi -jeszcze tak badzo głowy nie potłukłem ;P

niech sie wypowiedząbardziej kompetentni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kartki to szprychówki czyli okolicznościowe pamiątki z alleycatów –wyścigów kurierów rowerowych. Na masie krytycznej też można dostać szprychówkę jako cegiełka na jakiś cel. W ostrej galerii widać, że ludzie, który nie śmigają w wyścigach kurierów mają powkładane między szprychy karty, obrazki, zdjęcia... moim zdaniem oni się próbują trochę lansować i przypasować do kurierów mimo że sami nie brali nigdy udziału w wyścigu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ostre mam na 26' ,i na "zwyczajnej" stalowej górskiej ;] ramie

całkiem to wygodne ,mozna mieć dłuzszą korbe ,bo nie zahaczysz o ziemie

 

p.s. kwadrat w prawym ramieniu mi sie wyrobił i dzisiaj jezdziłem po miescie uzywajac tylko lewej nogi - i szczerze mowiac jeździło się całkiem nieźle

 

mam przełozenie jak juz pisałem 48x18 i po lesie mozna spokojnie jeździć .. a ostre w gory ,, hmm raczej mało wygodne

 

a w czym rzecz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rame i kola wlasciwie tez, nie wiem co z kaseta, czy jest jakis sposob, zeby to dzialalo na zasadzie ostrego? moze jakos to zablokowac...

 

przeczytaj wczesniejsze posty -tam wszystko pisze

 

kasete wywal -szkoda zachodu ; a ciezka jak cholera ..

 

kup sobie trybik na tył ,nakrecany na piaste zamiast wolnobiegu -cena w okolicach 5-10 zł .. do tego gruby łańcuch za ok 15 zł .. zostawiasz jeden blat w korbie ,i właściwie juz masz ostre

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasete wywal -szkoda zachodu ; a ciezka jak cholera ..

 

kup sobie trybik na tył ,nakrecany na piaste zamiast wolnobiegu -cena w okolicach 5-10 zł .. do tego gruby łańcuch za ok 15 zł .. zostawiasz jeden blat w korbie ,i właściwie juz masz ostre

powodzenia

 

problem w tym, ze mam juz piaste na kasete i chce ja wykorzystac, bo nie mam zamiaru kupowac specjalnie nowego kola czy piasty...

 

mam zamiar to wykorzystac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze mam juz piaste na kasete i chce ja wykorzystac, bo nie mam zamiaru kupowac specjalnie nowego kola czy piasty...

 

mam zamiar to wykorzystac

aha! w ten sposób ..

no to kupic musisz zykły trybik nakładany na kasete ,a jak to zablokować ? sam nie wiem ,moze sprobuj sciagnac bembenek i zobaczysz co tam jest w środku ,

ja kiedyś miałem podobne plany -sprobuj moze zalać zywicą epoksydową -sam tak włąsnie chciałem zrobić

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalanie żywicą to jest chyba jedyny słuszny krok aby zablokować piastę mtb. W bębenku są 2 lub 3 zapadki które sa przyciśnięte drutem. W jedną stronę się kładą a w drugą blokują i nie pozwalają się kasecie kręcić. Nie znam żadnego patentu jak to zablokować :blush: Jak by żywica nie pomogła to trzeba chyba wymienić piastę :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

fajny rowerek ..witam w klubie

w sumie kolor mi do konca nie odpowiada , ale generalnie pozytywnie

noi takiej alu klamki bym sobie chyba nie zostawił

 

ale grunt ze chodzi ,kazde ostre jest fajne

masz korbe na kliny ? ile zabków ? 52 ?

pozdrawiam:)

 

i co to za piasta z tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka jak i siodło zmienię (klamkę mam) co do koloru też mi nie pasuje ale to dopiero zostanie na zimę. Piasta nazywa się New Star. Wycięte zostały w niej rowki żeby mogła wejść zębatka i potem zakręciłem na piastę nakrętkę od suportu, więc nie powinno być problemu z odkręcaniem się zębatki. Korba jest na kliny a przełożenie 52X18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka raz jeszcze

wrzucam fotki mojego ostrego

 

rama stalowa ,hi-tenowa -tak przypuszczam 19''

koła remerx grand rock 26'' -nie do zajechania ,piasty noname ,opony -takie jakie były , w przyszłości zmiana na semi slicki

 

korba -shimano lx 91r. ,46 zabków ,tylna 18

 

klameczka hamulca lx 96 ,

 

ideą tworzenia tego roweru było zrobienie lekkiego muła roboczego ,nie rzucajacego sie w oczy i możliwie bezawaryjnego środka transportu -tak po mieście ,jak i po parku ,lesie

priorytetem było także maksymalne ograniczenie kosztów -wiekszość cześci albo z odzysku ,albo dostałem

 

pierwotnie blat 48z ,tył 18 -swietnie spisywał sie na drodze .. w terenie było juz nieco gorzej ..

teraz zmieniłem na 46x18 i jestem bardzo zadowolony ,rowerek szybciej sie zbiera , w lesie jezdzi sie lepiej ,na drodze jednak 46x18 to nieco za mało , strasznie sie człowiek nakręci

 

aha -ogłaszam konkurs na nazwe dla niego

moje typy to

a.crusher destroyer

b.urinum

c.potato monster

d.predator

e.puszek okruszek

wasze własne kompozycje ,pomysły i luźne myśli ,bardzo mile widziane ,rozpatrze wszystkie ..

wykonam logo i napis i załącze fotki

*czekam na wasze prpopzycje

fotki:

018cu.th.jpg

025lw.th.jpg

037xp.th.jpg

040to.th.jpg

050we2.th.jpg

a tu własciwie jest całosc na jednej fotce

all6rj.th.jpg

ostro!

 

mesje Faust

swietny pomysł z przeróbką tej piasty ,brawo! bardzo mi sie podoba ,i przypuszczam ze to dobry patent ,który zda egzamin ..

klamka -no i bardzo słusznie

3. kolor -to jest srebrny mat ? czy też polerowane aluminium ? bo z fotek nie jestem pewien

4. ciekawe jak korba na lkiny sie sprawuje na ostrym .. pewnie dobrze ,czy takie przełożenie Ci odpowiada ? ?

no iwreszcie czy zadowolony z roweru ? bo ja baaardzo ,teraz w zasadzie cwicze tylko na nim

oi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zmieniona. Kolor to srebrny mat. Do przełożenia miałem pewne obawy czy nie za wysokie ale jest świetne, w ogóle jeździ się świetnie szczególnie po mieście, jest szybsze od rowerów z przerzutkami może przez to że nie trzeba przy nich gmyrac i trącić czasu. Na ostrych jeżdżę cały czas góral jest od dawna nie ruszany i czeka na wakacyjne wyjazdy w góry :) .

Nowa klamka:

dscn24170kw.th.jpg

Moje ostre:

dscn24147lv.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...