Skocz do zawartości

[Gleba]Dropy w Bytomiu


Kywak

Rekomendowane odpowiedzi

kordzio, tez normalnie Cie pozdrawiam w stylu XC, bo tam nie ma ryzyka, ale nie ryzykujesz, nie zyjesz...
W XC nie ma ryzyka. Oto i przykład.

Rowerek, coś na ramce w okolicach 1300gram z SID'em WC, dużą ilością karbonu wszędzie. Ogólnie rowerek lekki i wytrzymały. Kapcie jakieś 1,9", na 400gramowych obręczach. itd. Nie masz ochraniaczy na kolana/piszczele, łokcie, a twój kask ma niższą ochronę, niż orzech, czy full face. Wszystko pięknie, ale jak ja sobie obejrzałem po jakich rzeczach zjeżdża się na marathonach, to mi normalnie taka minka wyrosła - :-o . Tam się gania <9kg bikiem, "w obcisłym" i "ufockim kasku(ja tak nie uważam)", po trasach do FR'u, gdzie wyjadacze maszynek o skoku 2,5 raza większym niż w XC mają co robić. Kapcie się nie trzymają, hamulce nie mają jakiejś porażającej mocy, kamienie jak telewizory, wszędzie niezaplanowane hopki, dość niski prześwit i jedziesz na rowerku który wg. konstruktorów jest do lżejszej jazdy, więc może stać się wszytsko. Czy to nie jest niebezpieczne :?: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc1n, a jezdzisz tak, bo jak nie to po co o tym piszesz... Oczywiscie, ze jest moze grupa swirow, ktora sie tak bawi, ale dla mnie to jest wiekszy idiotyzm niz to co my robimy... Trzeba pogratulowac ludziom, ktorzy planuje takie trasy dla "maratonczykow"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kywak, Człowieku, gadasz że w XC nie ma ryzyka, to Ci pokazuję że jest, a nie "a jezdzisz tak, bo jak nie to po co o tym piszesz... " ;)

To nie wina maratończyków, ani tych co projektują, bo trasa musi być w któryś momencie wymagająca(jakoś przejeżdżają ludzie) :wink: Chyba że projektanci przesadzą, ale wtedy może być już nieciekawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc1n, kto z siebie robi glupa, bo chyba nie ja :lol: , bo jak uwazasz, ze XC jest niebezpieczne, to co aj bede z Toba dyskutowal. Zacznij wiecej stary jezdzic, a nie pisac na tym forum, bo Ci robi z mozgu sieczke... Ostatnio, to nawet zal mi czasu na whcodzenia na nie, bo i tak nikt tu nic wartosciowego dla mnie nie pisze. Niekiedy mi rece opadaja i dlatego nie mam sily pisac. Ty dalej jezdzij mega ultra niebezpieczne XC, a ja wole isc poskakac, pozdrawiam i dla mnie temat jest zamkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Mój 13" Marin Rocky Ridge i XC - chyba bym się zajechał po 5km :wink:

...a jeszcze chyba z pół roku temu, Ci rower doradzaliśmy, a tu GURU wyrósł 8)

Co do niebezpieczności XC, to tutaj nie ma co dyskutować. Jeżeli XC to zero ryzyka, to szosa to już pewnie wogóle, szczególnie jak wytrzesz się na asfalcie hamująć od 60km/h do 0km/h własnym ciałem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc1n, ja jezdze i po 30 km w jedna strone i jakos zyje (tak daleko mamy miejscowki), wiec pewnie tez mam cos w sobie z XC. A przez pol roku tyle sie zmienilo, bo jezdzilem, a nie pisalem na forum, bo od tego sie czlowiek madrzejszy nie robi, ani lepszy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kywak, Więc nie oskarżaj mnie o tylko i wyłacznie XC, to pierwsza sprawa. A druga, to że nie rozumiem, jak można sądzić, że forum nic nie uczy itd. Nikt Ci tyle nie powie, co gromada doświadczonych rowerzystów podczas odpowiedzi w jakimś ciekawym temacie, a tutaj taki text. Sorki, nie rozumiem takiego toku myślenia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, weźcie podyskutujcie na gadu, topic o dropach jest, patrzę 10 nowych postów, myślę że może jakieś nowe filmiki a tu lipa, tylko wasza sprzeczka. :roll:

 

A rowerowanie w każdej dziedzinie jest niebezpieczne, ale na inny sposób. Widzieliście gleby w kolarstwie szosowym? Nie jest tak że gleba w FR jest bardziej niebezpieczna od np szosowej i na odwrót.

 

Pomijając już to że jazda sama w sobie po polskich drogach (ni tylko na rowerze) to spora dawka adrenaliny... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja jeżdżę XC dlatego, ze uważam ten odłam za najbardziej naturalny. W końcu rower powstał w celu pokonywania odległości a nie tylko w celu skakania. Jeszcze nie widziałem, aby np. Bender swoim full-em podjechał pod jakąkolwiek górkę. Czy Freeride jest niebezpieczniejszy od XC? Ciężko powiedzieć - ostatnio dowiedziałem się, że pewna ligowa koszykarka na rozgrzewce umarła podczas wykonywania zwykłego skłonu - miała wadę serca… Czy z tego wynika, że robienie skłonów jest bardziej niebezpieczne niż skakanie dropów dwupiętrowych? Jak dla mnie freeride jest teraz "trendy" - szybciej napływ adrenalina i tyle. Wszędzie można zginąć, ale obciążenia podczas dropów na sprzęcie i na kościach są na pewno opcją dla mnie nie ciekawą. Mam 23 lata i już czuję, że w życiu nieraz podejmowałem złe decyzje w sporcie, ale o tym się myśli później.. Jak dla mnie stwierdzenie "nie ryzykujesz, nie żyjesz" jest bez sensu. Można nie ryzykować i żyć :D Nikogo nie atakuję (a pewnie zaraz ktoś mi odpisze, że jestem noob-em na forum i żebym czytał teksty doświadczonych...). Każdy sport uprawiany powyżej pewnego poziomu prowadzi do kontuzji. Zawodowcy przygotowani przez sztaby fizykoterapeutów, odżywiani z precyzją gramową ze sprzętem za grubą kasę dopieszczonym z technikami kosmicznymi lądują w szpitalach, a tutaj słyszę że ktoś się chwali gnącym sprzętem. Odpowiedź jest prosta - nie jesteś przygotowany ani sprzętowo, ani fizycznie do tego typu zabawy i idziesz prostą ścieżką do tragedii. Nie skacze się z mostu na gumce od majtek bo nie mam kasy, nie idziesz w góry w kąpielówkach bo jesteś twardy. Skoro skaczesz w coraz cięższych warunkach, używając sprzętu który już na początku nie był przystosowany do tego typu obciążeń a do tego sprzęt jest coraz bardziej zużyty to musisz sobie sam odpowiedzieć - czy jesteś na tyle inteligentną osobą, aby dostrzec powagę sytuacji, czy jesteś "cool hardkorowiec"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...