Skocz do zawartości

[300 km w 24h] Trasa Zgierz-Zielona Góra


wypych

Rekomendowane odpowiedzi

Z kolega planujemy jechac na rowerach ze Zgierza do Zielonej gory.Cz moglbym prosic o wskazowki.Co jesc podczas trasy?czy da sie przejechac ta trase(300km)bez jakis wiekszych treningow przed wyjazdem. Ogolnie jezdzimy jak jest w miare pogoda po 40-60km.Rowery na ktorych bedzíemy jezdzic to kellys magnus green 2010 i kolega na kross A4.a i z gory przepraszam jak pisze nie w tej kategori co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, to raczej nie ten dział. Ogólnie dystans jest do pokonania, trzeba tylko pamiętać o w miarę regularnym i częstym jedzeniu, u mnie jest to mniej więcej co 1,5 h, czasami częściej. Dobrze jest też mieć w miarę urozmaicone posiłki (batoniki, owoce, kanapki). I oczywiście dętki, łatki, jakieś klucze do roweru, pompka itp. choć o tym już pewnie wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zamierzam wiosną pokonać podobny dystans

ostatnio przejechałem 80km ze średnia 24km/h + przerwy co dało 3,5godz.

(ale wtedy było 7 stC)

myślę, że 300 km wyjdzie mi 20km/h co daje 15 godzin jazdy

być może czas się wydłużyć na dłuższe przerwy (odpukać naprawy)

jestem na razie na etapie kompletowania sprzętu bagażowego

zauważyłem też, że na wielu odcinkach dróg jest zakaz jazdy rowerem

jak zaplanować drogę? z jaką mapą? GPS odpada bo brak zasilania a np. automapa

nie ma opcji jazdy rowerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje jechac z gps jak sie uda.ale bede testowal go w lato.ma gps w komorce w se w995.calkiem calkiem sie nadaje na takie wyprawy podobno.a mam jeszcze pytanie.chce wymienic opony ,tylko nie wiem jak mam wiecej tam asfaltu to wymienic na semi-slick?czy mam zalozyc slick.na tych najgrubszych klockach jakie mam to nie ujade.a moj kellys z tymi przerzutkami jakie mam to osiaga srednia predkosc bez zmeczenia jakies 25km/h.i nie wiem czy da mi to cos jak zmienie na slick ?

Czy bedzie mozna latwiej i szybciej jechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje jechac z gps jak sie uda.ale bede testowal go w lato.ma gps w komorce w se w995.calkiem calkiem sie nadaje na takie wyprawy podobno.a mam jeszcze pytanie.chce wymienic opony ,tylko nie wiem jak mam wiecej tam asfaltu to wymienic na semi-slick?czy mam zalozyc slick.na tych najgrubszych klockach jakie mam to nie ujade.a moj kellys z tymi przerzutkami jakie mam to osiaga srednia predkosc bez zmeczenia jakies 25km/h.i nie wiem czy da mi to cos jak zmienie na slick ?

Czy bedzie mozna latwiej i szybciej jechac?

To zależy jaką obręcz masz. :rolleyes:

Semi- slick wejdzie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrecze mam kellys draft disc 559x19

 

Ktos wie jak sie jezdzi na slickach.wznaczeniu jak sie zachowuja jak zjade z asfaltu na piachy itd.i czy naprawe jest duza roznica w osiaganej predkosc z ta opona a terenowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...