Skocz do zawartości

[Stery] Wymiana sterów, kilka pytań


endrju771

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedługo szykuję wymianę amorka, więc przydałoby się wymienić i stery. Moje kulkowe powoli się kończą. Tu mam kilka pytań, bo chcę kupić sobie już coś lepszego, myślałem o FSA Orbit MX, tylko nigdzie nie mogę znaleźć info jaki to typ sterów. Niedawno w ogóle dowiedziałem się czym różnią się zintegrowane od półzintegrowanych (fart, że udało mi się kupić w ciemno właśnie 'połówki' do mojej ramy jak składałem rower). Moje pytanie, czy w/w stery podejdą pod moją ramę, Leader Fox Outline? Napaliłem się, żeby kupić sobie białe, jako jakiś mały akcent wyróżniający się w rowerku i pomyślałem właśnie o tych, tylko pytanie, czy będą one pasować. Pytanie drugie, czy to prawda, że sterów na łożyskach maszynowych nie traktuje się smarem? Po prostu się składa i to wszystko, bez smarowania nawet misek? Ostatnie pytanie to właśnie miski. Żeby założyć nowe stery będzie trzeba pewnie stare miski wybić, ze względu na typ łożysk i ich kształt, to nieuniknione. Jak więc wybić te stare miski, żeby nie zrobić krzywdy ramie? Pamiętam ile się miałem, żeby wbić miski od tych sterów, które mam do dziś. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbit MX to stery nabijane, nie będą pasowały.

 

Odrobinka smaru nie zaszkodzi, zawsze jakoś to zabezpieczy stery przed korozją, szczególnie ich dolną część. Ale jak mówię, odrobinka, nie ładujemy tyle co do kulek.

 

Albo kupujesz czy też pożyczasz przyrząd do wybijania sterów, albo młotek i rurka. Wtedy stukasz po całym obwodzie, bez pośpiechu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dzięki za odpowiedzi. Te białe to tylko taka moja fantazja, jeśli nie ma żadnych innych to trudno, kupię czarne, a białego znajdę coś innego :) Czyli mówicie, że te MX nie podejdą, w takim razie jakie? Ja się naczytałem o tym już trochę za dużo i teraz mam w głowie mętlik, na allegro też wszystko jakieś takie niejasne się stało. Jedyne jakie zobaczyłem tak w miarę sensowne to właśnie te FSA Orbit Z, lub PRO RS-11. A co Wy moglibyście mi polecić? Kwota to tak maksymalnie ostatecznie 100zł, lepiej byłoby znaleźć coś tańszego oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...