Skocz do zawartości

[problem]W czasie jazdy ściąga rower na jedną stronę


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie w lewo "zawiewało" też i u mnie było przyczyną uszkodzenie tylnej piasty przez co łańcuch strasznie szybko się niszczył(2 dni?) i jak się okazało że minimalnie tylne koło nie trafiał w ślad koła przedniego. Jeździłem tak 2dni bo ani tylne koło nie miało luzu ani nic.

 

 

Pozdrawiam, Janisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomysł z linkami brzmi nieźle. Jeszcze dziś sprawdzę. Ale to chyba za małe siły są. U mnie też ściąga w lewo, a koła (zaplecenie, opony) mogę śmiało wyeliminować, bo są świeżo przełożone z innej ramy, gdzie takiego problemu nie było. Zostaje krzywy widelec i to jest możliwe, bo mam mocno śmieciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początek sprawdź, czy po jednej i po drugiej stronie nie ma zainstalowanych jakiś cięższych elementów (lampka, dzwonki, dynama, etc.). Potem proponuje sprawdzić stery. Optymalnym rozwiązaniem mogłoby być lekkie przechylenie kierownicy w drugą stronę (bardzo lekko i kilka mm żeby zmienić punkt ciężkości). Czasem pomaga również lekkie przekrzywienie siodełka. Oczywiście to raczej "półśrodki" (jeśli nie masz ochoty wykręcać całej rury sterowej i sprawdzać każdej ze szprych), ale czasem pomaga!

 

Pozdrawiam, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...