Skocz do zawartości

[Obręcze] Accent trackliner czy Accent pathfinder


startreck

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyborem obręczy..miałem SunRims CR18 ale niestety..umarła..a więc..zastanawiam się czy kupić obręcz accent pathfinder czy accent trackliner..czy może polecicie mi jeszcze coś innego ?

Waże 60-65kg

Chce to zapleść na piaście Deore XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Maviki są 40zł droższe od Accentów, także jak ktoś chce oszczędzić troche grosza to jest różnica.

Czy ktoś z was zna realną wage tych Accentów?

Kolega miał koła na Pathfinderach i szosowych piastach Accenta. Jeździł na takim secie w XC i jakoś nic mu się z tym nie działo, wprawdzie waży niewiele ponad 60kg, ale kół nie żałował. Z tego co widzę to Trackliner różni się tym że jest minimalnie węższy i wyższy, bo układ komór jest ten sam. Co do wagi realnej to nie sądzę żeby zbytnio odbiegała ona on podanej na stronie, raczej wagi komponentów accenta pokrywają z się podanymi. Moim zdaniem warto zaryzykować bo w tej cenie poza wspomniany Sun Rims Cr 18 lub Alex Rims Ace 18 może być ciężko. Na Mavicach 317 jeździłem i to całkiem udane obręcze, sztywne, wytrzymałe, tyle że waga 440-450gram, wiec zbliżona do tej accentowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam koła zaplecione na obręczach Accent Trackliner. Z piastami Deore (FH/RB-M590) i szprychami 2mm CN Spoke tworzą ekonomiczny, wytrzymały i całkiem lekki zestaw (poniżej 1,88kg). Przejechane jak dotąd 2tys. km, żadnych problemów przy masie użytkownika ok. 80kg. Koła zaplecione w Cykloturze. Realna mas obręczy w granicach 440-450g.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy do obręczy Trackliner lub Pathfider zmieszczą się wentyle samochodowe? W opisie jest napisane że otwór jest pod preste, ale może ktoś z was zmieścił tam normalne wentyle:) W końcu które z nich będą lepsze? Waże 64kg, oponka to kenda karma 2.0, obręcze muszą wytrzymać jazde w Beskidach. Trackliner będzie dobry, czy może nieco szerszy pathfinder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej zamontować reduktor z presty na samochodowy niż wiercić. Stara obręcz mi pękła, wolałbym żeby to sięnie powtórzyło. Przy okazji, jaką piaste do około 100zł polecacie? Ten novatec 802 na 2 maszynach będzie ok? Na forum można znaleźć głosy że zdarzają się wadliwe modele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

wie ktoś może jakiej szerokości opony mogę założyć na obręcze Accent Trackliner? Chodzi mi o graniczne wartości, minimalną i maksymalną. Producent podaje takie dane? Szukam i nie mogę znaleźć za bardzo :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...