Skocz do zawartości

[Olej mineralny] Kolor oleju mineralnego


easy4x

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Sprawdziłem drugą klamkę i jest podobnie, może trochę bardziej jest płyn zielonkawy. Biorąc pod uwagę że hamulec zalewany był w październiku z okazji wymiany klamki, a od grudnia nie jeżdżę mało prawdopodobne żeby płyn uległ przepracowaniu w 2 miesiące jazdy. Poza tym oba hamulce chodzą mi bardzo dobrze, jak przestaną będę myślał co jest przyczyną, ale wymiana płynu bo stracił kolor nie ma sensu, skoro działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie nieśmiało myślę, że cała ta dyskusja o olejach jest z deka bez sensu. Ilu jest na świecie producentów tego ustrojstwa? 3,5,7? 100? Ilu by nie było, produkcję, formulację i tak mają ustawione pod największych odbiorców.

 

Czy można porównać wielkie S do np. Caterpillar czy Liebherra?

 

Każdy wyprodukowany przez wielkie S hebel zawiera ile? 15ccm oleju?

 

Każda wyprodukowana koparka, ładowarka, zgarniarka, wozidło itp zawiera od kilku do kilkuset, jeśli nie więcej, litrów takiego oleju.

 

Nie wspominając już ani słowem o producentach aut.

 

Wielkie S to KORPORACJA kalkulująca koszty. Nie sądzę więc, aby zlecała produkcję własnego oleju ponieważ koszty ustawienia linii produkcyjnej pod niewielkie, relatywnie, zamówienie byłyby irracjonalnie wysokie.

 

Myślę, że wielkie S kupuje resztki produkcji bez względu na to, czy olej jest czerwony, zielony czy bezbarwny. Ważne jest tylko to, aby był zgodny z normami. Część leje w butelki ze swoim logo, częścią zalewa heble na linii produkcyjnej.

 

Równie dobrze można by zadać pytanie: Czym różni się DOT4 w małej buteleczce z napisem Hayes od tego w litrowych butlach z logo Shell, Elf, Orlen czy też Q8?

 

Niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ugupu, shimano stosuje gotowe rozwiązania, ale zapewniam Cię że przy takiej produkcji to ludzie dobijają się do nich żeby sprzedać olej :) Bardzo możliwe, że na życzenie czerwnony olej ma dodany jakiś uszlachetniacz, który nie jest stosowany w innych płynach ale to jest tylko moje domniemanie. Big S to jest MEGA odbiorca czyli marzenie każdego producenta.

 

DOT4, który kupujemy w PL jest taki sam z banalnego powodu: produkuje go Organika Łódź :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada dodać,że LHM jest gęstszy niż olej Shimano. To tłumaczy pogorszone właściwości hamulca.

 

Zgadza się dlatego już nigdy nie będę kombinował z żadnym LHM kupie 2 buteleczki z aukcji którą podałem wcześniej w temacie i zaleje oryg. olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduroriderPL, dzięki za radę :thumbsup: . Bardzo dziwne jest to, że ja nigdy nie płukałem układu NICZYM i działało tak samo. Niedawno jeszcze okazało się, że mam uszkodzony przewód, wyszło z niego kawałek takiego hmm mniejszego bardzo elastycznego gumowego przewodu :icon_mrgreen: . Nie zapowietrza się, hamuje normalnie itp. W tym miejscu gdzie wyszło, skróciłem przewód i dałem nową końcówkę. Można z tym jeździć, czy będzie się przegrzewać czy coś w tym stylu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Earl, dla mnie płukanie układu po zmianie płynu ustrojowego to jest normalna czynność i zawsze tak robię, ale wiadomo "że da się" i bez - kwestia co kto lubi. Z tego co piszesz to wyszła Ci otulina z "obudowy" pancerza hamulcowego. Nie masz tam pęknięcia jakiegoś? Skrócenie przewodu jest jedynym rozwiązaniem tego typu sytuacji i nie spowoduje przegrzewania się więc jeżeli wszystko działa dobrze to można jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie cieknie, a co najważniejsze, nie zapowietrza się itp. To dobrze, myślałem, że będę musiał zmieniać przewód. Przewód musiałem skracać 2 razy :icon_mrgreen: Raz był pęknięty przy klamce, i właśnie 2 raz z tym przewodem mniejszym :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie (kończę już z OT), w 575 miałem leciutko (nie jest ubytek na 1 cm, na 2-3 milimetry) tłoczek, ale przy tym czarnym plastiku, nie będzie cieknąć, puszczać oleju ? Nie szarpie uszczelek itp. Zapowetrzać się? Sprzedaję kumplowi, a potem nie chcę zwrotów :).

 

Chodzi o zacisk oczywiście ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...