Skocz do zawartości

[rower szosowy] Trek 1.5 2010


ditom90

Rekomendowane odpowiedzi

Tomku dzięki za propozycje. Musze je rozpatrzyć dokładnie. Natomiast hosadyna nasunął bardzo ciekawy temat ponieważ rama treka za 1799 zł jest jak dla mnie bardzo droga i nie wiem czy opłaca się płacić za markę czy rzeczywiście kupić rower mniej znanej firmy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że Tiagra jest grupą 9 rzędową a 105 - 10. Ma to swoje plusy i minusy.

Kompletna tiagra kosztowała 1099 zł, 105 - 1799 zł.

Jakość jest może nieco lepsza, części są lżejsze. Jeśli posiadasz wolne środki to moim zdaniem lepiej dołożyć i mieć wyższą grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzja działania może być minimalnie lepsza w 105 ale ogromnej różnicy nie ma. Wytrzymałość na zbliżonym poziomie, o każdą grupę trzeba dbać a wtedy posłuży długo.

Napędy 9s są tańsze w zakupie w razie ewentualnego uszkodzenia lub zużycia ( dla przykładu kaseta 105 kosztuje 159 zł, tiagra połowę tej kwoty )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahahahhahahahaha no to napisałem poprawnie zdanie........ W tym momencie ze względu na to że rocznik 2010 jest kompletnie wyprzedany chyba skusze się na Meridę http://www.rowerzysta.pl/szosowe/rower-szosowy-merida-road-race-903-18-2011.html . Nadam szukam innych modeli ale puki co ten mi wpdał w oko i wiem że jest dostępny. I proszę ze mnie nie drwić xD Przejęzyczyłem się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości to chyba różnicy nie ma. Po prostu lubie mieć mniej popularne rzeczy, oryginalne, niepowtarzalne.

Na pewno wiele takich rowerów jak Colnago nie jeździ po PL ( 3300 to cena promocyjna, normalna ponad 4 wiec to pewnie dlatego).

Sam mam taka ramę, której nie widziałem w takim malowaniu w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak u Ciebie w Rzeszowie, ale w Krakowie, chociaż rowerzystów sporo, to jednak znaczna większość jeździ na rowerach MTB, ewentualnie trekingach. Rowerów szosowych na trasie mało, więc wydaje mi się, że nawet jeśli kupisz rower teoretycznie jednej z najpopularniejszych marek i tak będziesz czuć, że jeździsz na sprzęcie niepowtarzalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie fakt że kolarstwo szosowe nie jest popularne w Krakowie ponieważ dziury w asfalcie są ogromnie i jest ich masa a i kierowcy są bardzo aroganccy. Na pewno zakupię rower na Tiagrze i chyba będzie to Merida ale na 100 % pewny nie jestem. Temat uznaję za zamknięty. Bardzo dziękuję TomkowiW za odpowiedzi . Mam nadzieje że pogoda pozwoli w końcu zacząć jazdę bo zima teraz znowu zaatakowała :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...