Skocz do zawartości

[Ceny] Czy rowery z biegiem lat tanieją?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od razu chciałem zaznaczyć, iż w temacie rowerów jesemt od 2 miesięcy. Przysłowiowego bakcyla złapałem niedawno. Uwielbiam jeździć na swoim rowerze, lecz nie będę go eksploatował w nieskończoność. Możecie mi powiedzieć,czy rowery tanieją z biegiem lat? Np. ile za 3/4 lata będzie kosztował Giant Trance X4, bądź Cube Reaction? Oraz jak jest z dostępnością rowerów po upłynięciu trzech lub nawet czterech lat od produkcji? Czy takie rowery można kupić w jakimś zaufanym internetowym sklepie rowerowym? Jeszcze jedno pytanie. Czy sklepy rowerowe te z Wałbrzycha, Wrocławia i okolic sprowadziły by mi dany rower, który bym sobie upatrzył, a nie byłoby go u nich na magazynie? Przepraszam za takie śmieszne pytania, ale jestem początkującym laikiem i dopiero teraz mocno zainteresowałem się rowerami. (Szkoda, że na zimę, a nie na lato, bo mógłbym więcej pojeździć! :) )

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby były dostepne roczniki sprzed 3-4 lat to pewnie byłby troche tańsze ale i tak byłoby to uzaleznione od pory roku . generalnie ceny rowerów są uzależnione raczej od sezonów (letni/zimowy). trzeba też mieć wyczucie bo w pewnym momencie wyprzedaży zimowych może sie okazać , że nie ma dostepności pewnych rozmiarów ram . co do tego czy sklepy mogą cos sprowadzic czy nie to jest to tez ograniczone zapasami dystrybutorów a ci zazwyczaj po kilku latach na rynku mniej więcej wiedzą ile towru idzie w sezonie i zapasó większych nie robią. dodatkowym wskaxnikeim ceny jest kurs dolara/euro . trzeba wziąć pod uwage , że towar z chin jest zamawiany ze sporym wyprzedzeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na przykładzie Trance-a i Reigna z 2010r ci powiem ba sam niedawno takich szukalem - wysprzedaż rocznika rozpoczęła się ok. września, a na początek listopada już prawie nic nie było - cena nawet do 1000 pln taniej.

Oczywiście zdarzają się sklepy gdzie pozostałości są ale jest ich niewiele, częściej jakieś "dziwne" rozmiary S i XL, tak że po 3-4 latach zapomnij że kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie jest ważne czy to rower, samochód, buty czy cokolwiek innego. Wszystko z biegiem czasu tanieje. To zwykłe zasady rynku - wchodzi nowy model/rocznik, resztki z magazynów trzeba sprzedać po niższych cenach. Ale na coś sprzed 3 czy tym bardziej 4 lat nie licz. W tym momencie modele z 2009 roku są praktycznie nieosiągalne, a z 2010 zostaje coraz mniej.

 

O sprowadzanie rowerów przez sklepy pytaj właśnie w sklepach. Jedni sprowadzą dany model, jeśli będzie u dystrybutora, innym może się nie chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy który dokładnie rower. Bo np. Level A4 jest sprzedawany nadal w wersji z 2008 roku a zauważ, że zbliża się 2011. Cena jest naprawdę niska. Krótko mówiąc.. większość rowerów sprzed dwóch-trzech lat to zazwyczaj najbardziej opłacalny zakup jeśli chodzi o jakość/cena ale nie zawsze można takie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tanienie nowych rowerów w Polsce, to sklepy/hurtownie/dystrybutorzy z reguły nie posiadają leżakowanego wieloletniego sprzętu. Po prostu schizofrenicznie boją się robić zapasy i często praktycznie wszystko co atrakcyjne jest wyprzedane już na początku okresu wyprzedażowego, który zaczyna się często już w sierpniu.

Zazwyczaj najpopularniejszych rozmiarów M/L nie ma na stanie najwcześniej. Jeśli mieścisz się w tym przedziale to raczej na "leżakowany" sprzęt nie masz co liczyć. Trochę lepiej wypada sytuacja z rozmiarami mniejszymi i większymi, gdyż jest na nie mniejsze wzięcie. Trafienie na ciekawą Skę/XLkę jest prostsze, choć z reguły też nie są to modele starsze niż powiedzmy z poprzedniego sezonu.

Jeśli koniecznie chcesz polować na "staniałe" rowery starsze rocznikowo to lepiej szukać za granicą. W takim przypadku musisz rzucić okiem na oferty np amerykańskich sklepów netowych czy oferty na ebay.com Wg mnie zakupy takie są w obecnych czasach dostatecznie bezpieczne by brać je pod uwagę. Pytanie czy taki zakup/płatność/gwarancja ci odpowiadają.

Sklepy w Polsce (w tym wymienione przez ciebie w np Wałbrzychu) nie mają zapasów magazynowych, jeśli czegoś potrzebujesz to sprawdzają dostępność u dystrybutora i jeśli jesteś zainteresowany ofertą sprowadzają ci sprzęt. W takim przypadku czasami musisz liczyć się z zaliczką, jeśli zamównienie dotyczy czegoś mało popularnego lub drogiego, chyba że w danym sklepie cię znają i ufają, że odbierzesz zamówiony towar.

Myślę że wyjątkiem od tej reguly będzie Harfa z Wrocławia, która prowadzi sprzedaż detaliczną i dystrybucję oferowanych przez siebie marek (np felt, z części sram, bbb itd); jeśli nie mają czegoś "na sklepie" to być może mają towar w magazynie. Jeśli nie to dowiesz się tego od nich "z pierwszej ręki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ktorzy twierdza ze sprzetu z poprzednich kilku lat nie da sie kupic w dobrej cenie maja na mysli chyba tylko Polski rynek, gdzie sprzedawcy trzymaja w magazynach minimalne ilosci sprzetu na wypedek by nie stracic pieniedzy, kiedy cena u dystrybutora pojdzie w dol...

Stad tez biora sie roznice w dostepnosci towaru na ktory w Polsce czesto trzeba czekac az dojdzie do sklepu, a w krajach starej UE jest dostepny od reki...

 

W UK czy Irlandii, ale wiem ze takze i w Niemczech da sie kupic rowery z rocznikow 2007-2009 za 25-40% ich ceny z chwili premiery.

Sam niedawno sprowadzalem z UK dla znajomego bardzo ciekawa rame enduro Santa Cruz 2009 (30% ceny nowej)oraz kopletny carbonowy rower szosowy Specialized z 2007 roku(25% ceny nowego).

Jeden ze znajomych zakupil w Niemczech kilka miesiecy temu kompletna grupe Sram XX z 2009r za 250! euro.

 

Oczywiscie takie okazje nie zdazaja sie codzien, ale jesli sie dobrze poszuka, mozna tak jak ja za 20% ceny(chyba nawet mniej) zakupic fajna, nowiutka, carbonowa rame z poprzednich rocznikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Mocno mnie oświeciliście, lecz jeszcze parę pytań. Tobo, jak u Ciebie z kupowaniem w sklepie Rowery od A do Z? Przejrzałem i posiadają takie marki jak Giant i Cube i to mnie zainteresowało. Jest tam jakiś konkretny wybór tych rowerów, oraz poszczególnych części? Byłem na razie w jednym sklepie rowerowym, więc nie potrafię wydać opinii na temat wszystkich sklepów. Natomiast co sądzicie o aukcjach allegro? Spodobało mi się, bo znalazłem parę rowerów z 2009 nawet i jako, że używane to mocno potaniały. Nie przejmowałbym się tym, że ktoś je wcześniej eksploatował, a jaka jest wasza opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...