Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[Hamulec Tarczowy] Hayes MX 2 - Klocek ociera o hamulec

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dad

dad

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 5 postów

Napisano 11 grudzień 2010 - 18:14

Witam, mam pytanie otóż dzisiaj zamontowałem hamulec Hayes MX 2, założyłem koło i tutaj mam problem otóż, Ruchoma część klocka ociera o tarcze, oraz tarcza jest bardzo blisko ruchomego klocka w porównaniu do nieruchomej części klocka. Proszę o pomoc, gdyż za bardzo nie wiem jak temu zaradzić.

Użytkownik dad edytował ten post 11 grudzień 2010 - 18:17

Reklama

Reklama

#2 Gucio123

Gucio123

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 47 postów

Napisano 11 grudzień 2010 - 18:29

poluźnij mocowanie hamulca(adaptera) lekko odkręcając śruby, zahamuj(zaciśnij klamke) i ciągle trzymając zaciśniętą klamke dokręć to co wcześniej odkręciłeś.

#3 Biera

Biera

Emeryt

• Elita
  • 5262 postów

Napisano 11 grudzień 2010 - 18:32

no to zamykamy;)

#4 ugupu

ugupu

Master

• Użytkownik
  • 1909 postów

Napisano 12 grudzień 2010 - 10:17

Użytkownik Dad napisał:

Witam, mam pytanie otóż dzisiaj zamontowałem hamulec Hayes MX 2, założyłem koło i tutaj mam problem otóż, Ruchoma część klocka ociera o tarcze, oraz tarcza jest bardzo blisko ruchomego klocka w porównaniu do nieruchomej części klocka. Proszę o pomoc, gdyż za bardzo nie wiem jak temu zaradzić.

W odpowiedzi użytkownik Gucio 123 napisał:

poluźnij mocowanie hamulca(adaptera) lekko odkręcając śruby, zahamuj(zaciśnij klamke) i ciągle trzymając zaciśniętą klamke dokręć to co wcześniej odkręciłeś.

Niestety, nie jest to dobra rada!

Ten sposób działa wyłącznie w przypadku hamulców hydraulicznych (w których naciśnięcie klamki powoduje wysunięcie się z zacisku obu klocków) nie mechanicznych, jakim niewątpliwie jest Hayes MX2. W hamulcach tego typu działanie zaproponowane przez kolegę Gucia spowoduje to, że o tarczę ocierał będzie wewnętrzny, nieruchomy klocek ponieważ z zacisku wysuwa się tylko jeden, zewnętrzny klocek!

Zacisk hamulca mechanicznego należy ustawić tak:
-poluzować zacisk,
-ustawić zacisk tak,aby klocek ruchomy był bliżej tarczy niż nieruchomy i nie ocierał o tarczę,
-dokręcić zacisk

Odpowiedziałbym w wątku założonym przez kolegę Dada, niestety został on zamknięty przez Admina.

Jedna idea rozpala tysiące świec.

#5 bogus92

bogus92

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3868 postów

Napisano 12 grudzień 2010 - 19:52

Wszystko ok, ale można też zrobić tak:

- odkręcić lekko zacisk,
- zacisnąć klamkę,
- dokręcić,
- odsunąć nieruchomy klocek od tarczy za pomocą imbusa od strony koła,
- wyregulować ruchomy klocek śrubą baryłkową lub poprzez zmianę miejsca ca mocowania linki przy zacisku.

To najlepsza metoda, a wiem co piszę, bo miałem MX-2.
Accent El Niño by bogus92

#6 ugupu

ugupu

Master

• Użytkownik
  • 1909 postów

Napisano 13 grudzień 2010 - 08:41

No to mamy 2 najlepsze: Twoją i moją. Ja też wiem, co piszę bo mam MX4. :)

Reklama

Reklama

#7 Biera

Biera

Emeryt

• Elita
  • 5262 postów

Napisano 13 grudzień 2010 - 12:09

właściwie to temat zamknąłem na wniosek samego dad'a, nie czytając odpowiedzi. Po prostu dad zrobił to, co powinien na początku czyli... skorzystał z szukajki.

mimo to nie zawadzi jeśli ta dyskusja tu pozostanie, potomnym łatwiej będzie znaleźć co robić a czego nie robić.

ugupu, na przyszłość jeśli widzisz takie kwiatki to daj znać przez funkcję raport albo priv, zaraz się temat otworzy do dyskusji

pozdro!

Reklama

Reklama

#8 ugupu

ugupu

Master

• Użytkownik
  • 1909 postów

Napisano 13 grudzień 2010 - 15:52

Drogi Kubo, Adminie miłościwie nas moderujący, takoż czynił będę :)