Skocz do zawartości

[chwyty] jakie wybrać


detonator

Rekomendowane odpowiedzi

P3NNY już obadałem tą stronę jakiś czas temu, niemniej jednak dziękuje za zainteresowanie. Cena wydaje się okazyjna i chyba po weekendzie zamówię.

Na allegro kilka razy były te chwyty, jednak właśnie w cenie powyżej 40 zł.

 

EDIT:

No i jeszcze z opisu na stronie wynika, że przesyłka jest darmowa. Napisałem już do sklepu w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła-darmowa przesyłka nie dotyczy tego produktu. Sprzedawca wyjaśnił mi to tak:

"przesylka gratis jest tylko w przypadku okreslonych produktów ale nie chywtow"

 

Zaproponowałem więc cenę 40 zł z kosztami przesyłki i sprzedawca się zgodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długość kierownicy to 685mm.

Starą kierownice mam o długości 640mm, więc jak chcesz to mogę zrobić Ci fotkę, z tym, że dopiero pojutrze.

 

Cały czas obmacuje sobie te chwyty i muszę powiedzieć, że naprawdę są ergonomiczne. Mają specyficzną, miękką jak dla mnie gumę.

 

Jak dla mnie, to mogły by być, troszkę krótsze, tak ze 135mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam na zdjęcie tym bardziej że Ty mając 685 mówisz że mogłyby być krótsze o 1cm.

 

Bardzo proszę:

Pierwsza FOTA przedstawia stare gripy ( 130mm )

DRUGA i TRZECIA nowe chwyty WTB.

Moim zdaniem, nie wygląda to źle, nawet na kierownicy 640mm.

 

 

Szansa na to, że obejmy same się odkręcą jest minimalna :P MI przez rok się nie odkręciły ;)

 

 

No dokładnie. Szansa jest minimalna.

Ewentualny problem jest przy ściąganiu manetek/hamulców.

Ja i tak będę miał wszystko na Matchmaker, więc tego problemu nie zaznam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Wiadomo, że samych 90g na kierownicy nikt nie odczuje, ale ze wszystkiego warto po trochę zrzucić :thumbsup: Tym bardziej, że bez problemu można znaleźć lekkie i wygodne chwyty. U siebie założyłem KCNC. Dość twarde jak na pianki (ale mi to akurat pasuje) i całkiem wygodne. Jedyny minut to to, że kolorowe ślicznie wyglądają, ale potwornie się brudzą. Polecam jednak czarne.. ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde blacha widzisz detonator ja tam w poważaniu mam te 90g ale 14,5cm to za dużo na 620mm. Tak przymierzałem sobie miarką 14,5 to zostaje mi do zgrubienia ok 2 cm miejsca :( trochę mało więc chyba wybiorę te kcnc bo to zawsze 1,5 cm mniej. Niemniej uważam kcnc za przeciętne a te wtb strrrasznie mi się podobają :-( no nic nie można mieć wszystkiego.

Chyba że potraficie zaproponować coś równie fajnego a max no 13cm- najlepiej 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P3NNY może zerknij na TE chwyty WTB

Polecam WTB, mimo, że sam ich jeszcze nie stosowałem, ale wierzę, że można je kupować w ciemno, gdyż w moim mniemaniu- WTB jest firmą, która robi dobre rzeczy o co najważniejsze- wygodne, a o to w przypadku chwytów chodzi :(

 

W Twoim przypadku, przy kierownicy 620mm, to faktycznie te gripy 4front o długości 145mm, mogą być za długie.

Mój komplet chwytów waży 140 gram :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet myślałem żeby obciąć kawałek ale wtedy znacząco bym oszpecił ten chwyt więc też kiszka.

Eh muszę jeszcze popatrzeć co i jak bo i tak muszę dokupić tylny hampel i dopiero wtedy zainstaluję chwyt.

 

Co do wtb to to samo mówię- podobno wygodne że ho ho ho dlatego tak chciałem te chwyty :(

 

Miękkie pianki odpadają dlatego też kcnc jest chyba najodpowiedniejszym rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam nowy Magazyn Rowerowy, na okładce mała wzmianka o teście chwytów, a w środku naprawdę miło się zaskoczyłem. Naprawdę porównali bardzo dużo chwytów, skręcanych i nieskręcanych. W tym nawet nowe KCNC B)

Dodatkowo podali jeszcze dla każdego średnicę i długość.

 

Może to Was zainteresuje, poniżej zrobiłem zdjęcia tych stron (jakość trochę średnia, robione aparatem, ale da radę odczytać):

 

EDIT

Skany dostępne u kolegi Patryke na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...