Skocz do zawartości

[Napęd] wymiana elementów - co sądzicie


Szprajt

Rekomendowane odpowiedzi

Mój rower przechodzi ostatnio dosyć poważną metamorfozę. Zmieniłem ostatnio korbę na alivio(42) i koła, które są teraz na piastach deore, a do tego mam już zakupioną kasetę alivio. Mam w planach wymienić tylną przerzutkę i manetki. Myśle o manetkach które nie są połączone z dźwigniami hamulca, bo nie wykluczone, że kiedys je będe zmieniał na 9, ale to raczej daleka przyszłość. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze łańcuch.

Chce kupić:

manetki alivio http://allegro.pl/manetki-shimano-alivio-sl-m410-8-rzed-fv-od-ss-i1337968383.html

dźwignie hamulców http://allegro.pl/klamki-shimano-alivio-bl-m421-srebrne-i1336196825.html

przerzutkę tylnią http://allegro.pl/przerzutka-shimano-deore-2010-rd-m592-sgs-nowa-i1330019587.html

i łańcuch http://allegro.pl/lancuch-shimano-deore-cn-hg50-fv-od-ss-i1337964641.html

 

Mam do wydania MAX 300 zł!!!

Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki OK, ale da się je kupić taniej - 85,-

Klamki weź Avid Speed Dial 7 - 69,-

Przerzutka fajna - 112,-

Łańcuch HG91 zamiast HG50 - 75,-

 

W sumie wyjdzie 341,-. Jak nie dozbierasz tych 40 zł to weź łańcuch HG50 i będziesz akurat. Ceny brałem z centrumrowerowe.pl (czasem się udaje wytargować darmową przesyłkę). Klamki alivio to straszna kaszana, więc odradzam Ci bardzo, szczególnie że sam się z nimi teraz męczę. Klamki Avida w słabszych hamulcach lepiej działają niż u mnie alivio na lepszych v'kach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za wszystkie sugestie

 

A co do tych manetek to czym się różnią od tych alivio?? czy naprawde jest duża różnica?

 

sory nie manetek tylko klamek miało byc ;d szczerze mówiąc to zależy mi też żeby nie wydawac kasy na dodatkowe przesyłki, wolał bym z jednego sklepu kupic wszystko. Mam 14 lat więc z kasą to cienko u mnie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam centrumrowerowe - w miare tanio ale b. dobrze i wszystko znajdziesz z tych rzeczy ktore wymieniles.

 

Czym sie roznia klamki? To raczej ciezko opisac :icon_redface: generalnie klamki alivio sa jakies takie gumowate, bardzo trudno je wyregulowac i slabo przenosza sile miesni na klocki. W avidach masz wrazenie ze lekko dotykasz klamki a hamulce juz reaguja, masz wrazenie jakby klamka wzmacniala to co robisz palcami ale nie na zasadzie 0 albo 1 ale mozesz modulowac sile, jakos panowac nad tymi hamulcami. W alivio jest duzo gorzej, zero regulacji (praktycznie wszystko robisz linką i sprezyna w hamulcach) no i pracuja mocno kwadratowo. Avidy sa w tej cenie wypasione. Moim zdaniem mozesz nawet zamiast tej przerzutki deore wziac alivio ale wez dobre klamki. Przerzutka tylna alivio jest zacna i ja osobiscie nie odczulem roznicy miedzy alivio i deore - co innego manetki. Deore/alivio jest masakryczna roznica na plus dla deore.

 

W sumie po przemysleniu sprawy to majac te 300 zl zrobilbym tak:

 

Przerzutka tyl Alivio

Manetki Deore

Klamki SD7

Łańcuch bym wziął tego wippermanna - chocby zeby samemu sprawdzic, bo duzo ludzi chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko zapewne porównywałeś Alivio z Deore w wersji zwykłej, nie Shadow. A Deore Shadow jednak jest trochę lepszą przerzutką od zwykłego Deore. Choć sam dorzuciłbym już do SLX Shadow - 10, no max. 15zł drożej od Deore, a naprawdę dobra maszynka.

Manetki Deore? Autor potrzebuje manetek 8rzędowych, więc z nowych tylko Alivio wchodzi w grę.

Klamki wziąłbym jednak FR5, regulacja modulacji może przyda się przy tarczy, ale przy V-brake nie widzę sensu.

Łańcuch jak najbardziej Wippermanna. Miałem nawet kupować jako drugi po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii, ale w końcu zamiast tego kupiłem 9rzędową kasetę i łańcuch, więc nie myślałem już o jeździe na dwa łańcuchy, chcę zajechać aktualny napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilkuletnią tylną przerzutkę Alivio - korpus złapał niewielki luz na osi, która mocuje ją do haka (niby nie wpływa on precyzję pracy, ale sam fakt irytuje...). Inna, w drugim bicyklu, kilkunastoletnia - żyleta, zero luzów :-). Kilkuletnie manetki Alivio - bez zastrzeżeń. Więc gdybym dzisiaj wymieniał osprzęt, to pewnie przerzutka byłaby jednak Deore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ku...wa no to nieźle... Jednak bardzo przydatne jest to forum. Jeszcze przed chwilą nie znałem firmy avid:) a dzięki takim forumowiczom jak ty można sie wiele dowiedziec:) Czytałem troche i okazuje się że ta firma przoduje na rynku pod względem hamulców rowerowych. No dzięki za wszystko;p Jutro ci dam punkt reputacji bo dzisiaj już wykożystałem...

 

Wiem wiem że alivio manetki:) tam powyżej chodziło o przerzutke na tył:D

 

DZIĘKI ZA ALL

 

TEMAT UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...