Skocz do zawartości

[plecak] Deuter Race X Air


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu szukałem nowego plecaka na jednodniowe wypady w góry. Dyskutowaliśmy też na forum.

 

Szukałem plecaka o następujących właściwościach: pojemności około 15l, jak najlepszy system nośnym (siatka utrzymująca pustą przestrzeń między plecami a plecakiem), dobre materiały, lekki, z pokrowcem

 

Teraz, gdy Deuter już trochę ze mną pojeździł, mogę co nieco o nim napisać. Nigdy wcześniej nie miałem plecaka z tak perfekcyjnym systemem nośnym. Nie tylko wentylacja, lecz także dopasowanie do pleców i stabilność. Zapominam, że mam go na plecach, jest jak gdyby uszyty na miarę. Szelki wykonane są z siatki, co gwarantuje maksymalną przewiewność. Trochę trudno tak je ustawić, żeby nie uwierały mnie w pokiereszowany obojczyk, który trochę wystaje, ale i tak jest lepiej niż w innych plecakach, bo pasek piersiowy można płynnie przesuwać góra-dół w dużym zakresie. Plecak posiada odblaskowy pokrowiec przeciwdeszczowy chowany w dolnej części z zamkiem. Nie udało mi się jeszcze z niego skorzystać, bo zapomniałem, że go mam :) System H2O jest dopracowany i nie można mu nic zarzucić.

 

Wady: Brak możliwości sięgnięcia do kieszonek bocznych w czasie jazdy (przynajmniej mi się to nie udało). Brak jakichkolwiek troków (nawet do kasku) są w droższej wersji. Gdy plecak jest wypchany, to trudno dostać się do zawartości kieszonki z pionowym zamkiem.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, szczególnie z systemu nośnego. Najbardziej brakuje mi możliwości sięgania do bocznych kieszonek w czasie jazdy np po batona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zastanawiam sie miedzy tym plecakiem a Deuterem Cross Bike. Czy moze ktos z was ma jakies doswiadczenia? Cross Bike jest mniej urodziwy i ma wiecej pojemnosci.

W plecaku bede wozic aparat wraz z obiektywami, bluze, a czasem cos na przebranie, buklak 2l i cos do jedzenia.

Jakies propozycje?

 

PS: Plecak musi byc ladny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Airy z Deutera ciężko upchnąć normalnej wielkości lustrzankę+obiektywy. Przez łukowato wygięte plecy na dole robi się dość wąsko. Przy wypchanej kieszonce z przodu i napełnionym bukłaku przy plecach ten efekt jeszcze się pogłębia. Jakoś nigdy nie miałem okazji do mego Race Exp Air wrzucać lustrzanki z dodatkami. Nawet powiększenie wersji EXP na niewiele się zdaje, bo plecak pęcznieje górą najbardziej. Dół bez zmian. A logika pakowania każe ciężki szpej, a sprzęt foto do takich należy wkładać jak najniżej. Zresztą nie do transportu ciężarów był pomyślany, raczej jako worek na duperele i w takim zastosowaniu jest rewelacyjny. Z tych dwóch zdecydowanie Cross Bike, z pełną świadomością, że plecy (i ramiona) będą bardziej mokre. Kształt bryły za to bardziej regularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten plecaczek , no i zgadzam się z opiniami kolegów. System nośny jest wygodny, ale niestety ogranicza pojemność plecaka, a braku jakichkolwiek troczków na kasa to już niestety nie potrafię wytłumaczyć. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Bike One 18 SL? Ramiona dopasowane do kobiecej sylwetki, brdziej obejmujący boki pas "biodrowy" lepiej może trzymać ciężki sprzęt foto w zakrętach, też ładny, jak wszystkie Deutery,-)

 

Albo Vaude Tracy 16? wygląda na mniejszy, ale bardziej "kwadratowy" niebieski jest ładny;-)

Edytowane przez maclaska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...