Skocz do zawartości

[Uchwyt i bidon] Jak zapobiec ocieraniu się i "lataniu" bidonu metalowego po metalowym uchwycie?


gj5

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem przez ebaya bidon Barbieri Tankita Inox. Wiem, że służy do niego specjalny uchwyt ale w tej chwili nie zamierzam go kupować.

Bidon jest trochę węższy od standardowych, dlatego jest trochę luźny w uchwycie i strasznie hałasuje ocierając się o koszyk.

Macie jakieś sposoby na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkładam termos. Założyłem na niego - w miejscu styku z koszykiem - gumową opaskę i hałasuje znacznie mniej.

 

Nie wiem dlaczego nie mogę edytować.

Jeśli chodzi o bidon Barbieri Tankita - miałem go kiedyś i jest to zwykły termos (których pełno stoi w hipermarketach o połowę taniej) tyle, że z inną "wylewką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który koszyk polecacie do bidonu Baribieri Tankita Inox? Ma on trochę mniejszą średnicę niż tradycyjny bidon.

Jest też z metalu więc chciałbym żeby uchwyt był z takiego materiału żeby bidon nie hałasował na byle wyboju.

Myślałem nad tym: http://centrumrowerowe.pl/008675/Topeak-Modula_Cage_EX_koszyk_na_bidon/Produkt.aspx

Tylko nie wiem czy da się go tak wyregulować żeby ten mój bidon wszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest zasada - metalowy bidon - koszyk z tworzywa, aluminiowy(stalowy) koszyk - bidon z polietylenu inaczej aluminiowy bidon(termos) będzie wycierał koszyk. Też się zdziwiłem gdy zobaczyłem rowki na swoim koszyku które wytarł bidon.

Aluminium jest sztywnym materiałem i mało elastycznym więc przy wyginaniu by dopasowac koszyk pod bidon, może pęknąc.

Zimą nie zawsze mi się chce bawic w wymiany koszyków więc bidon/termos owinąłem w miejscach styku z koszykiem taśmą power-tape(taka srebrna ze zbrojeniami) i już nie hałasuje oraz wzajemnie nie wyciera się z koszykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moich rowerów (KTM i Merida)koszyk od Barbieri Tankita nie pasował ze względu na rozstaw śrub mocujących. Pierwszy raz spotkałem się z czymś

takim.

A bidon termiczny Barbieri jest węzszy, ponieważ -jak pisałem wyżej- jest to najzwyklejszy tani termos z dodanym "ustnikiem" (i ceną wyższą prawie

3 razy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są regulowane koszyki

Tańsza wersja plastikowa

http://www.bikeman.pl/koszyk-na-napoje-topeak-modula-cage-ex-p-696.html

 

i ciut droższa aluminiowo-plastikowa:

http://www.bikeman.pl/koszyk-na-napoje-topeak-modula-cage-p-695.html

 

plastikowe widziałem w GoSporcie aluminiowo-plastikowy kiedyś był w InterSporcie, ale w zimę chyba nie maja tam nic rowerowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynać nowego tematu.

 

Szukam koszyka, który nie rysuje bidonu.

Zawsze używałem tych tradycyjnych, gdzie bidon wsuwamy od góry, ale niestety po jakiś czasie bidon wygląda fatalnie.

Jaki koszyk polecacie, który nie zniszczy bidonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...