Skocz do zawartości

[napęd] Łańcuch przeskakuje po wymianie łańcucha i kasety


Bartolo

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich Forumowiczów jako że to mój debiut :)

Po drugie wracam do tematu. Mianowicie mam Unibike Viper na którym zrobiłem ok 10-12kkm.

Ostatnio pojawił mi się problem z przeskakiwaniem łańcucha przy mocniejszym pedałowaniu. Idąc za radą kolegów, internetu i serwismenów zdecydowałem się na wymianę łańcucha i kasety (8rzędów), wcześniej był shimano wymieniłem na SRAM (kasetę i do niej łańcuch) o podobnej klasie cenowej. Wymianę zrobiłem własnoręcznie, która powiodła się sukcesem ale.. problem dalej istnieje :-(

 

Próbowałem przeregulować przerzutki tylne Deore zgodnie z wytycznymi Shimano (jest manual na ich stronie) ale ponownie nic to nie dało.

 

Chciałbym również zauważyć że przed wymianą ok, 2miechy kasty i łańcucha miałem lot nad kierownicą, która się dosyć dobrze obkręciła i naderwała linkę od tylnej przerzutki, wymieniłem ją i wtedy jeszcze nie było efektu przeskakiwania.

 

Wiem że ten temat jest tu dosyć popularny ale prosiłbym o potraktowanie tego przypadku indywidualnie. Czy macie pomysł co można jeszcze pokręcić, czy dać sobie spokój i oddać furacza do serwisu?

Pozdarwiam

Bartolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taką samą sytuację(również wymieniłem łańcuch i kasetę) I dopiero później zauważyłem że to środkowa tarcza przy korbie.. Kilka miesięcy temu nie długo po kupieniu roweru działo mi się tak samo lecz wtedy się okazało że łańcuch nie był do końca skuty i ledwo się trzymał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej to znowu ja z obiecaną fotką

 

Blaty to Shimano Alivio... chyba macie racje, środkowa tarcza prawie całkowicie przemodelowana :woot:

 

BTW: jak wymieniałem łancuch to różnica z nowym SRAM była ok 5cm

 

Dziękuję za sugestię, wybieram się na zakupy 38T shimnano alivio ;)

post-134670-1289334190,92_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przesadziłem, ale ok 4cm był dłuższy

sam na początku byłem zaskoczony że może srama za krótkiego kupiłem ale po policzeniu okazały się takie same, 114 ogniw :woot:

 

tak przy okazji Cynamonie, małej i największej nie trzeba wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za pomoc.

 

Jak się dziś okazało na dużym blacie nie ma żadnych przeskoków więc jeszcze na nim pojeżdżę.

Tylko taki blacik 38T znaleźć nie jest łatwo, wczoraj szukałem na allegro to większość alivio to 32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...