Skocz do zawartości

[ankieta] Nowy System Bezpieczeństwa dla Roweru!


Ile byłbyś w stanie wydać na roczny abonament systemu zabezpieczającego Twojego ukochanego Bike'a  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile by?by? w stanie wyda? na abonament roczny zabezpieczaj?cy twojego Bike

    • <50z? rocznie
      33
    • W granicach 100z? rocznie
      21
    • W granicach 200z? rocznie
      6
    • Powy?ej 300z? rocznie
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Może ciut więcej technicznych informacji? Jak mamy głosować jak nie wiemy do końca jak to działa? To tak jakby ktoś chciał wygrać wybory bez ujawniania programu wyborczego.Nie chodzi mi o dokładne ujawnianie szczegółów konstrukcji,ale przy najmniej chcę poznać zasadę działania i sposób namierzania roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No cóż, 50 zł rocznie to i mało i dużo. Mało dla twórców i wystartowania z projektem, dużo dla osób których wartość roweru nie przekracza 3 tyś zł.

 

Może czas upomnieć się o jakieś pieniążki od Unii? :icon_wink:

 

Sam jestem piekielnie ciekaw jak to wygląda od strony technicznej, i czy teoria pokryję się z szarą Polską rzeczywistością.

 

Jeśli projekt okaże się w jakiś sposób rewolucyjny i co najważniejsze efektywny, to większość głosujących na granice 50zł, spokojnie dopłaci te paredziesiąt złotych

 

Życzę powodzenia przy projekcie!

Jak projekt ruszy, to macie we mnie potencjalnego klienta :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z umieszczeniem urządzenia w tylnej lampce o ile... ktoś nie postanowi zakosić nam samej lampki :) no ale w zasadzie tak czy siak zadziała.

Ten czujnik ruchu to świetna sprawa bo dzięki niemu jest spora szansa złapać złodzieja na gorącym uczynku i udaremnić samą kradzież o ile zostawiliśmy rower w pobliżu, np. na klatce czy w piwnicy (a jesteśmy w domu) lub przed sklepem.

Ja jestem jednak ciekawy jak to zadziała w praktyce jeżeli rowerek nam już odjechał. Nie chce wyjść na pesymistę ale jeżeli nie mamy możliwości samemu pognać za złodziejem to czy policja chętnie zorganizuje taki kierowany "pościg" czy raczej będą chcieli jedynie przyjąć zgłoszenie. Co w sytuacji gdy ślad urwie się przed jakimś blokiem a to dość prawdopodobne. Jak nie mieszka tam ktoś znany z podobnej działalności to wątpię aby policja zdecydowała się na przeszukanie być może kilkudziesięciu mieszkań i piwnic.

Pozostaje jeszcze kwestia ceny, na stronie jej nie widzę ale za podobne rozwiązanie dla motocykli życzą sobie 750 pln do tego trzeba doliczyć opłaty na kartę sim... sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Biorąc pod uwagę wartość motocykla czy roweru za np. 12k nie tak drogo :)

 

Lampka ma dodatkowo stalową obejmę która ma zapobiec jej odkręceniu, ale pomysł jest chybiony bo bez trudu można zdjąć sztycę, która często jest na szybkozamykacz :wallbash: Tutaj widziałbym zacisk sztycy na śrubę najlepiej Torxa. Dzięki temu można zyskać na czasie :) No i oczywiście przy tej klasie sprzętu rowerowego waga tej lampki pewnie jest zabójcza :whistling:

 

Jak na warunki PL trochę drogie aczkolwiek skuteczne rozwiązanie. W UK pewnie też nie uchodzi za tanie, ale prędzej angola będzie na nie stać niż nas :P

 

A jeśli chodzi o współpracę z policją to pewnie w UK nie ma problemu, u nas może być różnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby miało się okazać super świetne to więcej niż 100zł bym nie dał. To wolę jeździć moim rowerem miejskim/zimowym. Ale gdybym za około 100zł rocznie mógłby być wszędzie ze swoją "ukochaną", nawet po bułki do sklepu, nie martwiąc się o to, że przyjdzie jakiś frajer i nie pozdejmuje kół, sztycy itp. to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...