Skocz do zawartości

[chopper] budowa od podstaw


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio uparłem się, że zbuduję własnego choppera. Jako, że pomysł nie daje mi spać po nocach już jakiś czas to chyba muszę się za to zabrać :)

Ogólną wizję co do wyglądu już mam. Chcę zbudować go tak, aby jak najbardziej przypominał prawdziwy motocykl, tzn zrobię z blachy "bak paliwa"- będzie otwierany i będzie służył jako schowek do przewożenia różnych drobiazgów.

Będę wdzięczny za jakieś porady itp. dotyczących budowy takich rowerów, z góry mówię, że rower ma powstać od podstaw, nie z jakieś starego roweru :)

 

Przechodząc do rzeczy mam kilka pytań:

1. Jakich rur najlepiej użyć do budowy ramy?

2. Skąd najlepiej wziąć koła? Zależy mi, aby tylne koło było szerokie (na codzień jeżdżę rowerem górskim z kołami szerokości 3.0 więc opór przy jeźdźie to niewielki problem)?

3. Mimo tego co napisałem w zdaniu wyżej znacie jakieś sposoby, żeby zwiększyć "lekkość" jazdy roweru?

 

Mam już pomysł co do oświetlenia, mianowicie reflektor chcę zrobić z jakieś od motocykla, ale w środku będą zamontowane dwie listwy led'owe (razem 60 diod) takie jak montują w autach jako przeciwmgielne. Pomysł sprawdzony, mam zamontowane takie oświetlenie przy swoim w ramach testu i sprawuje się wyśmienicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Postanowiłem, że najpierw skompletuję potrzebne części, potem wezme sie za budowe. Tak sobie myślałem czy nie przełożyć przerzutek z roweru górskiego, wtedy teoretycznie dało by się jeźdźić bez dużego oporu, w razie gdybym sie zmęczył jazdą to wrzucam lżejsze przerzutki i śmigam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neverhood, dzięki za link. Już wiem skąd wezmę tylne koło :) tylko zastanawiam się nad jeszcze jedna rzeczą. Konkretnie nad opona. Potrzebna mi będzie opona szersza niż 3.00, najlepsza by była dla mnie opona o szerokości około 15 cm co najmniej :D macie jakiś pomysł skąd wziąć taką żeby pasowała na felge rowerową rozmiar 24?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle jaki rozmiar kół polecacie?? Bo się zastanawiam nad tylnym przede wszystkim. Bo na pewno będę je robił przez złączenie dwóch kół ze sobą, wtedy będę miał szeroką felgę. Tylko moje pytanie, z których kół to zrobić najlepiej? Od BMX'a, czy od MTB 24' albo 26'. Wydaję mi się, że takie mniejsze z tyłu by lepiej wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na tym forum. Tutaj większość jeździ po błotku w lasach góralami (a fuj), jest też odłam ostrokołowców oraz niedobitki innych frakcji (np. ja). Panuje tendencja "Jak nie można kupić w sklepie to się nie da " ...

Nie znam się na lansie i szerokich oponach, ale 15 cm to są bardzo szerokie opony. Aby to marzenie spełnić chyba musisz szukać w oponach samochodowych lub motocyklowych. Choć są też szanse na rowerowy odpowiednik, w końcu jest też gałąź przemysłu rowerowego dla szpanerów (jak to teraz jest politycznie poprawnie ? patrz co produkują dla mocno opalonych hamerkanów) ale ceny powalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam koła od mtocykla supermoto. Są to koła 17 cali. O dość szerokim leczku. Co ciekawe mają 48 szprych, czyli można zastosować piaste od bmx. Teraz tylko pytanie czy są piasty wielobiegowe z 48 otworami. Co do oporów toczenia się itp. ten rower ma słurzyć do lansu czyli chyba wolnej jazdy. Po drugi przy tak małym kole jest inne przelożenie. Przy kole 16 cali i przelorzeniu 44z 16z dwa mocniejsze obroty korbą i osiagamy optymalna kadencje. Jeśli był byś zainteresowny wymierami takich kół to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak ma dwa ramiona korby to z jednej i drugiej strony zrobić korbę z blatem a nie z jednej korba z drugiej ramię. Jak do koła od skutera zrobisz zębatkę? Koło od skutera wiesz ile będzie ważyć? Mam skuter i się znam trochę na skuterach to wiem.

 

wszystko się da zrobić:icon_wink:

Nie wiem jak jest to w takim kole rozwiązane, (bo nie mam skutera) ale na pewno da się zamontować zębatkę na łańcuch tam gdzie jest zębatka na pasek nie ? Ale w takim przypadku na pewno nie da się zamontować kasety czy piasty z biegami ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie potem dostane oponę na szerokość obu kół? Bo dwie opony to tak jakoś mi nie podchodzi ;)

 

a dodam jeszcze, że założenie jest ogólnie takie żeby właśnie kołó przednie było większe od tylnego

 

edit:

wac, z tym kołem to by można coś pomyśleć :D

 

jeszcze dodam, że aż tak bardzo mi nie zależy na tej piaście wielobiegowej. W tym rowerze ma się liczyć przede wszystkim wygląd. Chcę go zrobić tak, żeby naprawdę zapierał dech :icon_wink:

 

a co powiecie na koło coś w tym stylu?

http://moto.allegro.pl/felga-tyl-tylna-opona-honda-cbr-1100-xx-1999-i1269971738.html

Jeszcze wazna informacja: koło ma byc możliwie jak najtańsze :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...