Skocz do zawartości

[Lublin] Mbike Renegade EVO


13kisiel13

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomemu z forum skradziono rower. Oto jego post z innego forum:

 

" Nigdy nie przyszło by mi do głowy, że z strzeżonego przez strażników, ogrodzonego i monitorowanego placu wewnętrznego firmy można ukraść w biały dzień przypięty rower.

 

A jednak jest to możliwe i stało się to w poniedziałek 2010-09-27 o godzinie 14:20:20 przy ulicy Chodźki 10 złodziej wraz z rowerem wyjechał tylna brama z wewnętrznego placu przy budynku TPSA.

 

Złodziej był ubrany w kaszkietówkę, jasne spodnie jeansowe, kurtkę sportową z trzema białymi paskami na rękawach oraz białe buty, na plecach zielony plecak wojskowy.

 

 

Jak wiadomo Policja działa jak działa pomimo dostarczonych dowodów pewnie szybko sprawą się nie zajmą zatem gdyby ktoś z Was widział rower ze zdjęcia w jakimś lombardzie, komisie czy też aukcjach internetowych lub na ulicy proszę o zgłoszenie tego faktu na V Komisariat w Lublinie pod numerem 81 7427027.

 

Lub kontakt bezpośrednio ze mną pod numerem 501600497.

 

Za pomoc w ujęciu sprawcy przewidziana wysoka nagroda pieniężna.

 

Zdjęcia roweru:

 

http://picasaweb.google.com/artur.badevil/SkradzionyRower#

 

Specyfikacja:

 

http://www.bikestats.pl/rowery/MBIKE-RENEGADE-EVO_7216_5115.html

 

Numer Ramy: AF91010822 "

 

Kontakt na numer podany w opisie.

 

Link do posta na forum Rowerowego Lublina:

http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?p=28914&sid=57a7a1e31e84444fb30ee4fe8e5be2b7#28914

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zamieszczenie posta - temat nadal aktualny

Okazuje się, że czasem rowery się odnajdują, nawet takie o wartości >średnia krajowa. W wątku na forum.rowerowylublin.org autor napisał, że rower się odnalazł, nie podając jednocześnie szczegółów.

Tak czy siak gratuluje szczęścia (oraz/albo) zapału w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winfor: Nie wiem w jakim kraju żyjesz ale chciał bym Ci przypomnieć, że to tylko Polska. W związku z tym bezpieczeństwo osób które pomogły mi ująć złodzieja jest dla mnie najważniejsze.

 

Nie mogę przekazać Wam wszystkich szczegółów ponieważ śledztwo jest jeszcze w toku dlatego też pozamykałem wszystkie wątki na różnych forach dotyczące kradzieży tego roweru.

 

Mogę natomiast powiedzieć, że złodziej poruszał się na tym rowerze po mieście dzięki czemu udało się z nim nawiązać kontakt w celu zakupu tego roweru. Po umówieniu się na kontrolowany zakup policja zatrzymała złodzieja a ja odzyskałem rower.

 

Mówiąc wprost policja dostała złodzieja na tacy ich udział sprowadził się tylko do jego zatrzymania.

 

Pozdrawaiam

BADEVIL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę natomiast powiedzieć, że złodziej poruszał się na tym rowerze po mieście dzięki czemu udało się z nim nawiązać kontakt w celu zakupu tego roweru. Po umówieniu się na kontrolowany zakup policja zatrzymała złodzieja a ja odzyskałem rower.

 

Ale mnie nie chodzi o szczegóły, tylko właśnie o to co napisałeś - złodziej idiota :) Moja ciekawość została zaspokojona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za zachowanie zimnej krwi i zaaranżowanie całej akcji. Ja to bym chyba bez zbędnych ceregieli na miejscu obił mu ryj :(

 

A później płacił odszkodowanie za napaść i pobicie. Jakbyś mu zabrał rower to oskarżyłby cię o rozbój (do 12 lat więzienia...) i nie ważne, że jest twój :( Jak by mu się coś stało, to może byś mu rentę płacił.

 

Welcome to Poland ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny co odzyskał rower i nie napisał szczegółów :)

 

 

 

Właściciel sam ukradł swój rower :)

 

A tak nawiasem to kto trzyma na parkingu taki rower ?? Nie ma miejsca w budynku ?? Składaka bał bym się zostawić a co dopiero taki sprzęt. Ale tak jest jak człowiek dostanie sprzęt za friko to tak dba. Jak to mówią jak dbasz tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

42-letni Grzegorz J., seryjny złodziej rowerów, wpadł w ręce policji w czwartek. Mężczyzna od maja tego roku ukradł na terenie Lublina 29 jednośladów o łącznej wartości około 25 tys. zł.

Złodziej, mieszkaniec gminy Niedźwiada, wybierał tylko drogie rowery. Ostatni skradziony jednoślad wart był 5 tys. zł. 42-latek kradł z klatek schodowych, balkonów, centrów handlowych, szkół, wyższych uczelni, a nawet z przedsionka kościoła.

 

Faktycznie tylko te drogie wybierał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42-letni Grzegorz J., seryjny złodziej rowerów, wpadł w ręce policji w czwartek. Mężczyzna od maja tego roku ukradł na terenie Lublina 29 jednośladów o łącznej wartości około 25 tys. zł.

Złodziej, mieszkaniec gminy Niedźwiada, wybierał tylko drogie rowery. Ostatni skradziony jednoślad wart był 5 tys. zł. 42-latek kradł z klatek schodowych, balkonów, centrów handlowych, szkół, wyższych uczelni, a nawet z przedsionka kościoła.

 

Faktycznie tylko te drogie wybierał :D

 

 

25 tysięcy minus ostatni łup 5 tysięcy = 20 tysięcy podzielić przez 28 pozostałych rowerów = 714,28 złotych

 

Za ponad 700 zł to faktycznie super maszyny kradł :D Składak w sklepie nowy kosztuje około 400-500 zł. Za te cenę to można kupić tylko makrobadziew czyli fulla z tarczami na każdym kole z ramą w kształcie trójkąta gdzie na ulicy można spotkać tego mnóstwo. Złodziej się nie popisał może następnym razem wybierze lepsze modele a nie kicz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...