Skocz do zawartości

[nabijanie sterów] jaki smar?


berkas97

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo, chwilę po napisaniu ostatniego postu, uznałem że przecież jestem Polakiem, i nie będę płacił 50 zł za serwis !! Wziąłem młotek, pręt, skonstruowaną prasę do nabijania i jakoś to poszło :icon_mrgreen: Mam teraz FSA THE PIG DH PRO. Tylko nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tą bieżnią na rurze sterowej. Potem zrobie zdjęcia i się zapytam. Teraz mi się nie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu szefowa (tudzież żona szefa) zaplatała koła pod tarczę - jak wiadomo jest zalecenie żeby zaplatać je odpowiednio w takim wypadku, a zaplecione były dokładnie odwrotnie.

 

Wybaczcie mi delikatnie odejście od głównego nurtu, ale musiałem spytać. Jakie są to zalecenia? Jedyne co przyszło mi do głowy , to ułożenie szprych odpowiedzialnych a hamowanie po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie kołnierza piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, za zaplot koła w cykloturze, gdy części kupi się u nich, płaci się 30 zł, ja się utargowałem na 15 ;] Za swoje części 55. Według mnie bardzo dobrze zrobili ten zaplot. To ja się pytam, skąd w intersporcie wytrzasnęli cenę 100 zł za zaplot !? (mówię o M1). Jutro jeszcze tylko nabiję bieżnię, i będzie git. Teraz zrobiłem tak że nie nabijałem tej bieżni, tylko poprostu ją nałożyłem na tą starą, niby da się jechać. Mogę tak dokonać jutro 10 km-ową podróż po rurę PCV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie się doturlasz, ale z mojego doświadczenia, że i do nabicia bieżni na rurę sterową potrzeba czegoś twardego. Wg mnie rurka z PCV nie wztryzma.

 

Dopasuj sobie raczej jakąś gazrurkę i będziesz miał pewność, że da radę. Moja rada, żeby nie uszkodzić powierzchni bieżni warto zabezpieczyć jej powierzchnię jakąś szmatą podczas nabijania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do cyklotura, jak jutro podjadę to nabiją mi to na poczekaniu za 5zł, wyjdzie pewnie taniej niż jak bym kupił rurę :) Tylko mam wrażenie że podczas próby nabicia rurą PCV (która się rozp****oliła po kilku uderzeniach), gdy próbowałem nabić bieżnię młotkiem :) odrobinę ją wykrzywiłem ;) Można gdzieś kupić w razie czego takie bieżnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berkas97 są rury PCV i rury PCV. Gdbyś użył grubościennej, a pewnie nie użyłeś,  to nic by się nie stało. Nie przejmuj się bieżnią, poprawią to metalowymi nabijakami i bedzie ok. Poszukaj pigów na alleprowizji, czasami są jakieś uszkodzone i powinieneś trafić na części. Don't worry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...