Skocz do zawartości

[hak]rockraider


kamo10

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy muszę często regulować przerzutki ,mechanik twierdzi ze to przez to ze hak od przerzutki jest za miękki i to jest powodem moich częstych wizyt u niego. moje pytanie wiec jest następujące; gdzie można kupić mocniejszy, ?takie prostowanie zapewne spowoduje ze w końcu pęknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak aluminiowy kilkukrotnie prostowany traci na sztywności - może to być pewną przyczyną, ale nie wydaje mi się aby kompletnie zaburzało pracę przerzutki...

Obecnie 99% producentów stosuje haki aluminiowe.

Możesz sobie załatwić na zamówienie w jakimś warsztacie wedle wzoru i ze stali, ale wyjdzie sporo drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie ale nie wydaje mi sie żeby bylo ok skoro po 3 dniach jeżdżenia po szlakach przerzutki sa rozregulowane i zabawa zaczyna sie od nowa . możliwe ze to nie hak wiec co powoduje takie efekty?

w poprzednim rowerze nie miałem aż takich problemów a teraz to już nie wiem który raz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Nawet pokaźnie skrzywiony hak nie powinien wpłynąć az tak drastycznie na prece przerzutek. Ja bym szukał innej przyczyny. Np może zbyt lekko zakręcona linka która sie przesuwa delikatnie podczas jazdy, może pancerze nie leża idealnie i sie powoli ustawiają na swoim miejscu albo śruba baryłkowa sama pod wpływem drgan sie obraca rozregulowując przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...