Skocz do zawartości

[stery] problem ze sterami


zuku

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

mam problem w swoim rowerze ze sterami już 3 raz w tym sezonie je zmieniam. Problemem są dolne łożyska, gdyż co powrót z jakiegoś błotnego maratonu lub błotnego wyjazdu w las, po umyciu (może to błąd że często karcherem) rower postoi 2, 3 dni i po tym nie mogę już całkiem ruszyć kierownicą. W tym przypadku pomaga tylko mocniejsze rozruszanie ale i tak te stery nie działają już tak jak nówki i kierownica kręci się z oporami.

Ostatnio zmieniane stery jakieś 2-ce temu parę wyjazdów w las i to samo, nie wiem o co chodzi.

Uzywałem Ritchey WCS Carbon, zwykły WCS, PRO, nie wiem może ta firma jakoś słabo zabezpiecza te łożyska, co myślicie, lub polecacie innego (pół-zintegrowane 1 1/8)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strumienia z myjki na pewno nie kieruj na żadne łożysko!!

u siebie mam pół-zintegrowanego Cane Creeka gdzie dół w ogóle nie posiada uszczelnień poza tymi w samym łożysku i już drugi rok działa bez zarzutu :)

oczywiście nigdy nie traktowałem tego dużymi ciśnieniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie przekonał do Ritcheya ;) Ja mam u siebie jakieś oemowe Cane Creeki które nie mają nawet uszczelnionych łożysk (i są to łożyska jakoś zintegrowane z miskami bo nie da się ich wyciagnać) i po kilkuset km na dole było pełno piachu. Myślałem właśnie o tych WCS Carbon bo są tanio na allegro, albo o czymś z solidnymi nierdzewnymi łożyskami, np. Cane Creek ZS-6. Ale ta cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupowac uszczelniane maszyny skoro nie mozna po nich lac woda z myjki? ja mam jakies tam stery marki tioga (lozyska jak od VP) i pierwsze lozyska zepsulem dlatego ze nie uzylaem smaru do ich zlozenia, po obfitym nasmarowaniu jezdze juz ponad rok, czasami jak mam chwile to je rozkrecam czyszcze i samruje raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już musisz myć tym Karcherem (bo np. wieziesz rower w środku w aucie i nie chcesz go ubrudzić) to w domu rozkręć, wytrzyj do czysta i przesmaruj. No i jak już poprzednicy napisali - nie psikaj mocnym strumieniem bezpośrednio na łożyska. Dotyczy to nie tylko sterów, ale i suportu, piast itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jakos nigdy na chama od dołu w stronę sterów nie lałem wody więc bardzo mnie zastanawia ta sytuacja, myślę że dam szansę Cane Creek'om tym razem bo widzialem gdzies na Ebayu ZS-3 nie tak drogo, zobaczymy czy będzie różnica, mam tylko nadzieje że będa one pasowały do misek Ritcheyowskich bo nie chce mi sie ich wybijac.

 

chyba że macie jakieś namiary na same łożyska do kupienia które pasują do takich misek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...