Skocz do zawartości

[Przerzutka tył] ociera o szprychy


mati123112

Rekomendowane odpowiedzi

A więc wygląda to tak:

 

http://mati123112.wrzuta.pl/obraz/9UqMZq4oXzH/dsc01344

http://mati123112.wrzuta.pl/obraz/7EslCqgxXLb/dsc01342

 

Myślę że nie chodzi tu o wygięcie automatu czy haka ponieważ po założeniu koła na nim nie jeździłem, a przed ściągnięciem koła wszystko było w porządku, raczej wydaje mi się jakby koło się przesunęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w pierwszym poście napisałem że ociera automat o szprychy, a łańcuch o koło, hak gdzyby nawet był krzywy i bym go wyprostował, to jeszcze bardziej by obcierało. Tylko pytanie co źle zrobiłem składając koło ?

 

P.S na zdjęciach jest przerzutka 2, ponieważ 1 zablokowałem (dokręciłem śrubę do końca, żebym przypadkowo nie wrzucił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapomniałeś założyć tulejki dystansowej i koło jest nie równo :( To jedyne wytłumaczenie jak dla mnie :) Może być jeszcze wygięty hak lub wózek, choć na zdjęciu nie widać, ew. bicie na kole :)

 

P.S. Polecam skrócić łańcuch, bo na zdjęciu wygląda na zbyt długi :P Nie wiem jakie przełożenie z przodu, ale i tak za długi się wydaje.

 

P.S. 2 Przyszło mi jeszcze do głowy, że linka się mogła poluzować od przerzutki sprawdź to dobrze.... Mam rozumieć, że przerzutka ociera tylko wtedy jak wrzucisz 1 bieg z tyłu ???

 

:EDIT: Możesz jeszcze popatrzeć czy się nie poluzowała śruba, która skręca przerzutkę z hakiem i czy tam się nie przesunęła przerzutka, to mi się wydaje najbardziej prawdopodobne ^_^ Przerzutka powinna dotykać (występem na niej) takiego ogranicznika na haku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tulejka dystansowa ta co wchodzi pod kasetę - jest

- wygięty hak, wózek - wykluczamy

- bicie na kole - jakaś tam centra jest

- łańcuch nie wiem czy jest odpowiedniej długości z przodu jest 1 - ale to raczej nie jest przyczyną problemu

- linka jest ok, wiele razy ją regulowałem, tak jak i śrubki - wykluczamy

- śruba dokręcona, ograniczniki się stykają - wykluczmy

 

Przerzutka ociera o koło tylko na biegu pierwszym.

Zauważyłem, że ośka koła jest krzywa z jednej strony.

Czy da się regulować położenie koła za pomocą śrub na ośce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...